Z ŻYCIA SZKOŁY 2012/201328 CZERWCA 2013

Zakończenie roku szkolnego

O godzinie ósmej cała społeczność "Siódemki", nauczyciele i rodzice zebrała się by uroczyście zakończyć rok szkolny. W pierwszej kolejności nastąpiło przekazanie Sztandaru Szkoły i przedstawienie nowego Samorządu Uczniowskiego. Po części oficjalnej Dyrektor Szkoły wraz z wychowawcami wręczyli świadectwa z wyróżnieniem. Na koniec klasy szóste w humorystyczny sposób pożegnały się z "Siódemką".
27 CZERWCA 2013

Nagradzamy najlepszych

Dzisiaj po mszy świętej kończącej rok szkolny 2012/2013 odbyła się akademia, na której uczniowie "Siódemki" odbierali nagrody za konkursy, w których brali udział w przeciągu całego roku szkolnego. Wielu spośród uczniów, niektórzy wielokrotnie miało przyjemność wychodzić na środek sali gimnastycznej by z rąk Dyrektora i nauczyciela opiekuna konkursu odebrać książkę, sprzęt sportowy, medal czy dyplom. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!
25 CZERWCA 2013

Turniej piłki nożnej dla klas V

25 czerwca 2013 roku na stadionie MOSiR w Bochni odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców urodzonych w 2001 roku i młodszych. Pięć drużyn z powiatu bocheńskiego rozegrało mecze w systemie "każdy z każdym". Nasza drużyna odnosząc trzy zwycięstwa i ponosząc jedną porażkę zdobyła I miejsce! Okazały puchar trafił więc do rąk naszego kapitana a następnie całej drużyny, którą tworzyli: Tomek Skórnóg, Kamil Liszkiewicz, Kamil de Lorme, Dawid Olech, Bartosz Siatka, Mikołaj Ruchałowski, Szczepan Szewczyk, Mateusz Strzałka, Rafał Góral i Wiktor Longa. Gratulujemy!
17 CZERWCA 2013

Wycieczka klas IVa i VIb

13-14 czerwca udaliśmy się w Góry Świętokrzyskie. Pierwszy dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy zwiedzaniem skansenu wsi kieleckiej w Tokarni. Następnie pojechaliśmy do dworku Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku. Widzieliśmy jego gabinet, książki, broń, a nawet ubranie, w którym odbierał nagrodę Nobla. Kolejnym, a zarazem ostatnim, punktem programu tego dnia był najstarszy (prawdopodobnie) dąb w Polsce – Bartek. Legendy podają, że liczy około 700-1000 lat. Póki żyje, prawdziwy wiek drzewa pozostanie zagadką. Drugiego dnia rano weszliśmy na Łysą Górę. Na szczycie podziwialiśmy m.in skalne rumowisko, tzw. gołoborze, ścisły rezerwat przyrody obejmujący las jodłowo-bukowy, klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej i bazylikę Krzyża Świętego – najstarsze polskie sanktuarium. Udało nam się nawet ucałować relikwie przechowywane tutaj od XII wieku. Ostatnią atrakcją był JuraPark w Bałtowie. Właśnie on spośród wszystkich zwiedzanych miejsc najbardziej przypadł nam do gustu, co potwierdziła sonda przeprowadzona przez nasze wychowawczynie w drodze powrotnej. Oglądaliśmy tam repliki dinozaurów w skali 1:1, a czas wolny spędziliśmy na placu zabaw, m.in. odkopując z piasku dinozaura i wspinając się po ogromnej przypominającej pajęczynę linowej piramidzie. Kilka osób odważyło się też na zjazd rollercoasterem (oczywiście za zgodą rodziców) w miejscowym parku rozrywki. Do Bochni dojechaliśmy cali i zdrowi około godziny 20:00. Te dwa dni (i noc w całkiem przyjemnym pensjonacie w Bodzentynie) spędzone na wycieczce były pełne wrażeń i pozostaną nam na długo w pamięci. Dziękujemy!
W imieniu uczestników: Agnieszka Kuflik
14 CZERWCA 2013

Turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 2

W czwartkowe przedpołudnie 13 czerwca Gimnazjum nr 2 gościło zespoły na turnieju piłkarskim o Puchar Dyrektora. W zawodach wzięły udział zespoły PSP nr 1, PSP nr 2, PSP nr 7 i gospodarze. Po rozegranych meczach (każdy z każdym) nasz zespół uplasował się na II miejscu nieznacznie ustępując uczniom Gimnazjum nr 2. Gratulujemy!
07 CZERWCA 2013

Klasy V na wycieczce w Jędrzejowie, Tokarni, Chęcinach i Oblęgorku

W deszczowy poranek 5 czerwca o godzinie 5.30 wraz z naszymi wychowawcami Panią Ewą Gałązką i Edytą Knapińską oraz Panią pedagog Lidią Kaczmarek wyruszyliśmy na wycieczkę. Najpierw w Jędrzejowie zwiedziliśmy Państwowe Muzeum im. Przypkowskich, w którym podziwialiśmy największą w Polsce wystawę zegarów z różnych epok i różnych stron świata. W Tokarni podziwialiśmy zagrody, które odwzorowują wieś z terenu Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Zabudowa ta charakteryzuje się zamożnością i solidną konstrukcją. Kształt budynków jest typowy. Kryto je wysokimi, czterospadowymi dachami zaś pomieszczenia części mieszkalnej i gospodarczej rozdzielano sienią (byliśmy w aptece, szkole, u zielarki, dworze, młynie…). Następnie dotarliśmy do Chęcin, gdzie zwiedzaliśmy ruiny zamku oraz podziwialiśmy okolice z wysokości jednej z baszt. W Oblęgorku zwiedziliśmy muzeum polskiego noblisty, autora naszych lektur - Henryka Sienkiewicza. Widzieliśmy tam portrety pisarza i jego rodziny, gabinet, w którym powstały fragmenty "W pustyni i w puszczy", kolekcję broni, dary jubileuszowe oraz fotokopię dyplomu noblowskiego z 1905 roku. Jeszcze tego samego dnia dotarliśmy do Zagnańska, gdzie spotkaliśmy się z dębem Bartkiem. To najstarszy dąb w Polsce. Jego widok zapiera dech w piersiach! Podziwialiśmy Bartka - olbrzymi dąb-staruszek. Drzewo to liczące według różnych źródeł 700-1000 lat uznawane jest w Polsce za pomnik przyrody. Żałujemy, że czas tak szybko mija i wycieczka już się skończyła. Pomimo napiętego programu zregenerowaliśmy siły i fantastycznie odpoczęliśmy od zajęć szkolnych. Był to dla nas czas zabawy, ale i nauki. W czasie wędrówki obejrzeliśmy wiele wspaniałych i ciekawych miejsc, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju, podziwialiśmy piękno polskiej przyrody.
29 MAJA 2013

Na Dzikim Zachodzie

Nasza szkoła wzięła udział konkursie edukacyjnym "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie". Tym razem zadanie konkursowe polegało na nakręceniu dowolną techniką krótkiego filmiku związanego z tematyką westernową, indiańską, preriową. Dziewczęta z VIB przygotowały scenariusz, kostiumy i zagrały w filmie. A efekt tej pracy przedstawiamy TUTAJ.

Do 30 maja można oddać głos w konkursie po zarejestrowaniu się na TEJ

stronie do czego gorąco zachęcamy!


28 MAJA 2013

Bukiet kwiatów dla Kochanych Mam

26 maja obchodzony jest Dzień Matki. Z tej okazji uczniowie klasy IV a naszej szkoły przygotowali dla swoich kochanych Mam łąkę przestrzennych kwiatów. Niezwykle barwna praca dzieci została zgłoszona do konkursu plastycznego organizowanego przez zespół twórców fanpagu Kocham Laminacje - dział marketingu Fellowes Polska SA, który polegał na przesłaniu do organizatorów zdjęcia bukietu zrobionego specjalnie dla Mamy. Inwencja twórcza i oryginalność projektu uczniów została doceniona przez jury konkursowe. Fotografia unikatowej pracy czwartoklasistów zwyciężyła bowiem w konkursie.
27 MAJA 2013

Układaliśmy puzzle

24 maja 2013 roku w PSP5 odbył się XI Międzyszkolny Konkurs Układania Puzzli. Siódemkę reprezentowały trzy dziewczęta z VIA: Monika Kowalczyk, Marlena Bachula oraz Karolina Kazek. Zgrany zespół miał do ułożenia puzzle z bajki Alladyn i spisał się znakomicie zajmując II miejsce na siedem drużyn, które stanęły do rywalizacji. Gratulujemy!
24 MAJA 2013

Wycieczka do Sandomierza

W środę 22 maja 2013 roku, klasa IVb oraz klasa VIa wybrały się na dwudniową wycieczkę. Celem wycieczki był piękny Sandomierz, który znamy głównie z serialu "Ojciec Mateusz" oraz Baranów Sandomierski. W planach mieliśmy zwiedzenie: zamku w Baranowie Sandomierskim, podziemną trasę turystyczną, Bramę Opatowską, zbrojownię rycerską, Kościół św. Jakuba, Wąwóz lessowy św. Jadwigi oraz rejs statkiem po Wiśle. W autokarze była bardzo przyjemna i wesoła atmosfera, jechaliśmy 3,5 godziny. Pierwszym obiektem był zamek w Baranowie Sandomierskim, który wyróżniał się pięknymi freskami na ścianach. Przedstawiały one herby szlacheckie. Były tam też piękne obrazy, meble. Najbardziej zainteresowała nas ostatnia ekspozycja, w której znajdowały się szachy wykonane z różnych materiałów, między innymi: z puszek Coca-Coli, kamieni, zabawek Disneya. Gdy wyszliśmy z zamku mieliśmy 15 minut wolnego czasu, wszyscy skierowaliśmy się do ogrodu, gdzie była duża fontanna. Po zwiedzaniu ogrodu, zwartą grupą poszliśmy do autokaru i ruszyliśmy w drogę. Zatrzymaliśmy się w Sandomierzu, gdzie wchodziliśmy długimi schodami na górę, spotkaliśmy na nich wiele innych grup, które zwiedzały to piękne miasto. Zobaczyliśmy Bramę Opatowska, z której roztaczał się piękny widok na panoramę miasta oraz rynek, gdzie znajduje się piękny duży ratusz z zegarem. Mieliśmy okazję przejść szybki kurs na rycerza i przeobrazić się w damę dworu lub Zawiszę Czarnego, a nawet zakuć się w dyby lub poddać się łamaniu kołem. Po zwiedzaniu opiekunowie dali nam 30 minut czasu wolnego, który spędziliśmy na kupnie pamiątek. Gdy dojechaliśmy na miejsce noclegowe w Czyżowie Szlacheckim, powitała nas gospodyni, która dała nam klucze do pokoju. Ku naszemu zdumieniu nie wszyscy nocowaliśmy w pałacu, większość z nas nocowała w innym budynku, który był kilka metrów dalej. Nie byliśmy szczęśliwi z powodu podzielenia grupy. Po rozpakowaniu poszliśmy na obiadokolację, która była smaczna. Opiekunowie po zjedzeniu posiłku pozwolili nam pójść na plac zabaw znajdujący się na terenie hotelu. Była tam lokomotywa z jednym wagonikiem, karuzela oraz zjeżdżalnia z trzema huśtawkami. Po zabawie poszliśmy do swoich pokoi. Następnego dnia wstaliśmy bardzo wcześnie, poszliśmy na śniadanie, po czym spakowaliśmy bagaże. Pojechaliśmy ponownie do Sandomierza, gdzie udaliśmy się na rejs statkiem po Wiśle, który trwał około godzinę. Zobaczyliśmy także wąwóz lessowy św. Jadwigi. Wróciliśmy na rynek, a tam był czas na grupowe i indywidualne zwiedzanie Sandomierza. Gdy nadszedł koniec wolnego czasu, zebraliśmy się wszyscy koło ratusza, opiekunowie nas policzyli i wróciliśmy do autokaru. Wychowawcy zgodzili się na wstąpienie do McDonalda. W drodze powrotnej również była miła, przyjemna atmosfera: śpiewaliśmy, graliśmy w karty, rozmawialiśmy... Moim zdaniem była to najlepsza wycieczka w moim życiu, która pokazała jak jesteśmy zgraną klasą. Szkoda, że to ostatnia wyprawa naszej klasy w takim składzie…
Autor: Nikola Deptuch kl. VIa
23 MAJA 2013

SREBRNY JUBILEUSZ "SIÓDEMKI"

18 maja 2013r. PSP nr 7 obchodziła potrójne święto: Jubileusz 25-lecia Szkoły, Święto Patrona i podsumowanie międzynarodowego projektu Comenius. Jubileuszowe obchody rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele św. Pawła Apostoła koncelebrowana pod przewodnictwem księdza dra Bogusława Połecia- dyrektora wydziału katechetycznego Kurii Tarnowskiej, z udziałem ks. Proboszcza J. Nowakowskiego oraz księży katechetów. Mszę uświetnił dziewczęcy chór parafialny. Dyrektor Szkoły M. Bijata podziękował ks. Proboszczowi za długoletnią współpracę. Następnie w sali gimnastycznej odbyła się uroczysta akademia z udziałem przedstawicieli władz powiatu i miasta, dyrektora tarnowskiej delegatury Kuratorium Oświaty, dyrektor MZE w Bochni, dyrektorów szkół i przedszkoli, placówek kulturalno-oświatowych oraz gości z Niemiec, Ukrainy, Turcji, Łotwy, Bułgarii, Hiszpanii i Włoch. Nie zabrakło również byłych i obecnych pracowników "Siódemki", uczniów i rodziców. Po powitaniu gości i krótkim rysie historycznym został zaprezentowany program artystyczny "25 lat minęło..", w którym uczniowie przeprowadzili nas przez najważniejsze wydarzenia w historii szkoły. Było uroczyście i wesoło, nie zabrakło tańca, śpiewu i ukłonu w stronę naszych zagranicznych partnerów - recytacji wiersza "Lokomotywa" w trzech językach, a także piosenki i tańca z flagami dedykowanej uczestnikom Comeniusa. Szczególnym wydarzeniem było wręczenie medalu honorowego pierwszemu dyrektorowi PSP nr 7- Janowi Dudzie, któremu obecny dyrektor podziękował za ogromne zaangażowanie, stworzenie i sprawne zarządzanie szkołą dzięki czemu bocheńska "Siódemka" odnosiła sukcesy w mieście i województwie. Po części oficjalnej goście zostali zaproszeni na spacer po szkole, gdzie na tę okazję przygotowano sale poświęcone historii szkoły, patronowi- Janowi Pawłowi II oraz okolicznościowe wystawy.
Popołudniową część obchodów jubileuszu – piknik rodzinny - o godz. 15 rozpoczął występ chóru Pueri Cantores Sancti Nicolai, który jak zawsze cieszył się dużym powodzeniem, o czym świadczyły owacje publiczności na stojąco. Wśród chórzystów oczywiście nie zabrakło obecnych uczniów i absolwentów Siódemki. Po koncercie Dyrektor Szkoły ze sceny ulokowanej na placu szkolnym obok sali gimnastycznej oficjalnie ogłosił piknik rozpoczęcie pikniku. Atrakcji było wiele i każdy – bez względu na wiek – mógł znaleźć coś dla siebie. Duże boisko na kilka godzin przerodziło się w gwarne miejsce rodzinnej rozrywki. Można było m.in. wyskakać się w dmuchanym zamku i na trampolinie, uzyskać niezwykły makijaż, pojeździć samochodzikiem. Z kolei na szkolnej strzelnicy każdy mógł sprawdzić swoją celność w zawodach o puchar Burmistrza Miasta Bochnia. Dużym zainteresowaniem ciszyły się prezentacje specjalistycznego sprzętu strażaków i policjantów. Największym zainteresowaniem - zwłaszcza wśród rodziców – cieszyły się jednak występy na scenie. Czego tu nie było: śpiewająco przedstawiona historia Krakowa, podróż po Europie z Koziołkiem Matołkiem, balet, minirecitale saksofonisty i akordeonisty, tańce narodowe, ludowe i towarzyskie, pokaz mody światowej i ekologicznej oraz wiele innych, a wszystko w wykonaniu uczniów. Ok. godz. 19 ogłoszono wyniki zawodów strzeleckich. Zwycięzcy odebrali medale i dyplomy z rąk Burmistrza i Dyrektora. Punktem kulminacyjnym imprezy było losowanie głównych nagród w połączonym z loterią fantową konkursie wiedzy o szkole zorganizowanym przez Radę Rodziców. Ostatnim punktem programu była dyskoteka pod chmurką, a trzeba dodać, że pogoda – mimo pesymistycznych prognoz – do końca nam sprzyjała. Bez wątpienia czuwał nad nami nasz Patron – bł. Jan Paweł II, bo jak inaczej wytłumaczyć obecność tęczy nad szkołą mimo braku deszczu… Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania i sprawnego przebiegu obchodów 25–lecia Siódemki oraz gościom, którzy uświetnili je swoją obecnością.
10 MAJA 2013

Dni kultury, książki, prasy

Tegoroczne obchody święta kultury i książki miały szczególny charakter. Nauczyciel biblioteki wraz z uczennicami koła bibliotecznego, przygotował szereg ekspozycji i wystawek okolicznościowych związanych z różnorodną tematyką, poświęconą książce jak również wydarzeniom kulturalnym. Zorganizowano wystawki poświęcone obchodom "Roku Tuwima", "Dnia Bibliotekarza" oraz "Światowego Dnia Książki". Nie zabrakło także przedstawienia nowości wydawniczych literatury naukowej oraz beletrystyki. Kolorowe, bogato ilustrowane bajki szczególnie zwracały uwagę najmłodszej grupy czytelników. Dopełnieniem święta książki było wspólne czytanie i opowiadanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Za rok wrócimy do kolejnych spotkań z przyjacielem, jakim dla każdego jest "KSIĄŻKA".
09 MAJA 2013

Konkurs recytatorski

Dnia 07. 05. 2013 r. w Miejskim Przedszkolu nr 1 w Bochni odbył się III Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Wiersze patriotyczne". Celem konkursu było: rozwijanie poczucia przynależności narodowej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, wzbudzanie zainteresowania literaturą oraz obserwowanie osiągnięć dzieci utalentowanych artystycznie. Konkurs był przeznaczony dla starszych grup przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych. Naszą szkołę reprezentowała Monika Twardosz z oddziału przedszkolnego 0"B". Uczestniczka zaprezentowała się wspaniale recytując wiersz pt. "Polskie skarby". Otrzymała pamiątkowy dyplom i drobny upominek. Gratulujemy!
30 KWIETNIA 2013

Dzień Ziemi

23 kwietnia uczniowie klas IV–VI zebrali się w małej sali gimnastycznej, aby wziąć udział w barwnej lekcji ekologii. W ramach obchodów Dnia Ziemi dzieci z klas IVa i Vb pod okiem wychowawców przygotowały dla swoich kolegów i koleżanek inscenizację pt. „Sąd nad ludźmi, którzy zniszczyli las”. Refleksje i treści płynące z przedstawienia miały charakter dydaktyczno – wychowawczy. Uczyły szacunku do świata flary i fauny. Tegoroczny Dzień Ziemi w naszej szkole obchodziliśmy pod hasłem "Lasy to nasze bogactwo, bądźmy bogaci!". Po części artystycznej rozstrzygnięto konkurs plastyczny na plakat promujący postawy proekologiczne. Uczniowie wykonali wiele ciekawych prac dotyczących problemów naszej Ziemi. Zwycięzcom dyrektor szkoły wręczył pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Dopełnieniem obchodów był konkurs wiedzy ekologicznej dla klas VI, który odbył się w środę. Szóstoklasiści musieli wykazać się dużą wiedzą na temat środowiska naturalnego. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja klasy VIa.
29 KWIETNIA 2013

"Siódemka" gospodarzem bocheńskiego finału ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień"

Poziom poprawności językowej uczniów bocheńskich szkół podstawowych stale rośnie. W tym roku aż dziewiętnaścioro – w tym 6 z klas 1-3 i 13 z klas 4-6 awansowało do finału ogólnopolskiego konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień".
Dotychczas etap finałowy odbywał się wyłącznie w PAN w Warszawie, jednak w związku z zgłaszanymi przez szkoły z różnych zakątków Polski trudnościami związanymi z dojazdem organizator - CEH "LOGOS" – umożliwiło pisanie prac finałowych w szkołach macierzystych, podobnie jak w I i II etapie konkursu. Dyrektorzy PSP nr 1, 4 i 7 w Bochni postanowili skorzystać z tej możliwości. Zawarli także porozumienie, w wyniku którego nasza szkoła - jako ta z największą liczbą (10) finalistów - 26 kwietnia była organizatorem wspólnego - bocheńskiego finału. Zadaniem uczestników było napisanie w ciągu 60 minut opowiadania na podstawie trzech nadesłanych przez organizatora rysunków. Młodsi musieli pomyśleć, jak połączyć żółwia z gitarą i budką dla ptaków, natomiast starsi zastanawiali się, co wspólnego może mieć owa budka z parasolem i kuferkiem. Dokąd zaprowadziła ich wyobraźnia, będzie można się dowiedzieć w czerwcu z wydanej przez CEH LOGOS książki pt. "Tak pisali najlepsi", w której zostaną zamieszczone opowiadania wszystkich uczestników ogólnopolskiego finału. Natomiast już w sobotę powinniśmy się dowiedzieć, czy któryś z bocheńskich uczniów uzyskał tytuł laureata. Tymczasem wszystkim gratulujemy już odniesionego sukcesu i świetnej znajomości niełatwego, pełnego zawiłości i przeróżnych wyjątków języka polskiego. Gratulacje składamy także nauczycielom, którzy przygotowali uczniów do kolejnych etapów konkursu.
25 KWIETNIA 2013

Turniej Wiedzy o Bochni

24 kwietnia 2013r. z okazji obchodów 760–lecia lokacji miasta w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni odbył się "Turniej Wiedzy o Bochni". Celem konkursu było pogłębienie wiedzy o rodzinnym mieście, lepsze poznanie Bochni, jej bogatej historii, a także współczesności. W turniejowe szranki stanęły trzyosobowe drużyny z bocheńskich szkół podstawowych. Naszą "Siódemkę" reprezentowali wyłonieni w szkolnych eliminacjach uczniowie: Marlena Bachula, Julia Michalik i Filip Synowiec. Konkurencje były różnorodne a rywalizacja zacięta. Mimo trudnych i szczegółowych pytań nasi uczniowie poradzili sobie świetnie. Czasami trzeba było zdać się na ślepy los, bo trafiały się pytania proste, ale i takie, na które trudno było odpowiedzieć nawet nauczycielom opiekunom. Decydującym starciem okazała się dogrywka między PSP nr 4 a PSP nr 7, gdzie nasi uczniowie znokautowali przeciwników wiedzą. Po ogłoszeniu wyników dyrektor PiMBP Dorota Rzepka oraz dyrektor Muzeum im. S. Fischera –Jan Flasza i Naczelnik Wydziału Promocji UM Bochnia wręczyli uczestnikom pamiątkowe dyplomy i atrakcyjne nagrody.
Naszej drużynie serdecznie gratulujemy!!!
21 GRUDNIA 2012

Jasełka 2012

Zgodnie tradycją naszej szkoły w ostatnim dniu nauki w starym roku uczniowie klas młodszych przygotowali bożonarodzeniowe jasełka. Młodzi wykonawcy, którzy profesjonalną grą aktorską wprowadzili zebraną publiczność w klimat scen biblijnych wspaniale wcielali się w swoje role. Barwne stroje, rekwizyty, bogata scenografia dobrze współgrały z odtwarzaną rolą, oddając realistyczny charakter dnia Bożego Narodzenia zaś widzom dostarczyły dodatkowych wrażeń wizualnych. Na zakończenie Dyrektor Szkoły złożył wszystkim zebranym życzenia świąteczno-noworoczne i zaprosił do klas na tradycyjną wspólną wigilię z wychowawcą. Nie zabrakło ciepłych życzeń, łamania się opłatkiem i kolędowania.
12 GRUDNIA 2012

Wycieczka przedszkolaków do Krakowa

Dnia 10 grudnia dzieci z grupy 0 B wraz z wychowawczynią i rodzicami wybrały się na wycieczkę do Fabryki Cukierków "Ciuciu" w Krakowie. Przedszkolaki uczestniczyły w pokazie ręcznego tworzenia łakoci, podczas którego unosił się wspaniały aromat. Na koniec Pani poczęstowała wszystkich uczestników wycieczki ciepłym cukierkiem, a każde dziecko otrzymało paczuszkę słodyczy. Dużą atrakcją dla dzieci był spacer po krakowskim Rynku gdzie zobaczyły Sukiennice, słuchały hejnału oraz podziwiały piękne dekoracje świąteczne. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Bochni.
10 GRUDNIA 2012

Celne oko

8 grudnia 2012 odbyła się II runda Ligi Strzeleckiej w II LO w Bochni. Podobnie jak w pierwszej bezkonkurencyjne drużynowo okazały się uczennice naszej szkoły. Gabrysia Rak, Dominika Kurkiewicz, Alicja Seweryn i Martyna Chrzan po raz drugi stanęły na najwyższym stopniu podium. Dziewczyny strzelały zarówno z karabinu jak i z pistoletu. Życzymy sukcesów w kolejnej edycji Ligi Strzeleckiej!
06 GRUDNIA 2012

IVa i Va na przedstawieniu "Czarnoksiężnik z Krainy Oz"

W przededniu Mikołajek uczniowie klasy IVa i Va wraz z wychowawcami p. Magdaleną Noskowicz i p. Ewą Gałązką oraz p. Kingą Styrną udali się do Krakowa. Głównym celem wyjazdu było obejrzenie spektaklu pt. "Czarnoksiężnik z krainy Oz" w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Okazały gmach teatru przyciągnął uwagę uczestników wycieczki. Już z oddali zastanawialiśmy się jak interpretować słowa znajdujące się na frontowej ścianie budynku "Kraków narodowej sztuce". Zanim przekroczyliśmy próg teatru, p. Noskowicz krótko wyjaśniła nam skąd ten napis i opowiedziała o buntowniczej postawie Jana Matejki, który nie chciał, by teatr znajdowała się na placu Św. Ducha.
Sam spektakl wywarł na nas ogromne wrażenie. Scenariusz przedstawienia został napisany w oparciu o książkę o tym samym tytule. Wyreżyserował je p. Jarosław Kilian. Znakomita gra aktorów sprawiła, że przenieśliśmy się w świat baśni i wspólnie z Dorotką oraz jej przyjaciółmi przeżywaliśmy przygody, które czyhały na bohaterów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zmieniająca się wraz z akcją scenografia, niesamowite efekty świetlne oraz muzyka słynnego kompozytora i wokalisty – p. Grzegorza Turnaua. Scena mieniła się kolorami, wypełniona była tańcem i ruchem scenicznym. Śmiało możemy polecić Wam ten spektakl. Naprawdę warto się na niego wybrać... Nasz pobyt w Krakowie zakończyła oczywiście wizyta w… McDonald lub KFC. Potem, pełni szczęścia, bezpiecznie wróciliśmy do domów.
01 GRUDNIA 2012

Tolerancja - szacunek dla drugiego człowieka

We wtorek 27 listopada 2012 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji. Uczniowie klasy 5a pod opieką wychowawcy Pani Ewy Gałązki przygotowali montaż słowno–muzyczny, poprzez który przekazali społeczności szkolnej najważniejsze zagadnienia związane z tolerancją. Uroczystość rozpoczęła piosenka "Modlitwa o wschodzie słońca" J.Kaczmarskiego, a zakończyła "Tolerancja" S.Sojki. W przygotowanej prezentacji ukazano postać Jana Pawła II - patrona szkoły – jako przykład osoby wielkiej wiary i miłości do drugiego człowieka. Zwrócono również uwagę na problemy nietolerancji wobec inności. Pokazano, że ludzie są różni, ale każdy z nas jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Była to impreza rozpoczynająca w bieżącym roku szkolnym cykl działań związanych z tematem szeroko rozumianej TOLERANCJI.
30 LISTOPADA 2012

Odznaczenia dla nauczycieli

Na mocy postanowienia Prezydenta RP szereg nauczycieli bocheńskich szkół otrzymało odznaczenia państwowe. Spośród grona 12 nauczycieli troje to pracownicy "Siódemki". Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała Barbara Dylowicz zaś Brązowym Krzyżem Zasługi zostały odznaczone Lidia Kaczmarek oraz Katarzyna Łącka.
Uroczystość wręczenia odbyła się z okazji Narodowego Święta Niepodległości w czwartek 22 listopada w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim – Delegatura w Tarnowie. Naszym nauczycielom serdecznie gratulujemy!
30 LISTOPADA 2012

Dyskoteka andrzejkowa

29 listopada w PSP 7 odbyła się zabawa andrzejkowa dla uczniów spędzających czas po lekcjach w świetlicy. Tego dnia wychowawcy zaprosili dzieci w magiczną podróż do tajemniczej krainy, w której odkryć można było to, co czeka na nas w przyszłości. Dzieci miały możliwość poznania imienia przyszłego męża / przyszłej żony, dowiadywały się kim zostaną, kiedy dorosną, odczytywały znaczenie figur utworzonych przy laniu wosku. Wiele promienności sprawiało dzieciom ustawianie butów, które zapowiadało dziewczętom szybkie zamążpójście, a chłopcom rychły ożenek. I choć każdy z nas wiedział, że wróżby należy traktować z przymrużeniem oka, to nieraz można było zauważyć na twarzach maluchów dreszczyk emocji. Oprócz tradycyjnych wróżb andrzejkowych zabawę urozmaicały liczne tańce i zabawy ruchowe przy muzyce. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku oraz ciasteczek z przepowiedniami. Z radością można było obserwować, jak wspólnie potrafią się bawić dzieci z oddziałów przedszkolnych z uczniami nieco starszych klas. Popołudnie wróżb na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.29 LISTOPADA 2012

Dyskoteka andrzejkowa

27 listopada 2012 roku Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę andrzejkową dla uczniów klas IV–VI. Była to pierwsza dyskoteka w tym roku szkolnym. Wszyscy uczniowie czekali na nią z niecierpliwością, gdyż "siódemkowe" imprezy słyną z tego, że zawsze są udane. Tak było i tym razem. Wszyscy znakomicie się bawili dzięki DJ –om, którzy puszczali świetną i... głośną muzykę. Kolorowe neony i inne efekty zachęcały do pląsów. Rodzice zaś pomyśleli o strawie dla ciała. Słodkości, które dla nas przygotowali, znikały w zawrotnym tempie. Niestety, wszystko co dobre szybko się kończy. Trzy godziny wspólnej zabawy minęły jak okamgnienie, a nam pozostały wesołe wspomnienia uwiecznione na zdjęciach.28 LISTOPADA 2012

XVI Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej Pierścień Świętej Kingi

28 listopada w naszej szkole odbyły się rejonowe eliminacje XVI Ogólnopolskiego Konkursu Polskiej Poezji Religijnej „Pierścień Świętej Kingi”. W konkursie udział wzięło 55 uczniów z 10 szkół, którzy rywalizowali w dwóch kategoriach. Uczestników oceniało jury w składzie: s. Renata Lachman – dyrektor Ochronki Sióstr Służebniczek w Okulicach, mgr Alicja Świątek – doradca metodyczny, ks. Antoni Lelito z Parafii p.w. św. Mikołaja Biskupa w Żegocinie, ks. Piotr Burdacki z p.w. św. Wojciecha. Do finału zakwalifikowało 11 uczestników.

W kategorii klas 1-3 powiat bocheński reprezentować będą:
miejsce 1
Anna Krawczyk – PSP Łąkta Dolna "ROZMOWA Z BOGIEM"
miejsce 2 ex aequo
Ewelina Bereta – ZS Stary Wiśnicz "DRZEWO ŻYCIA"
Natalia Gawłowicz – PSP Żegocina "BERNADETTA"
miejsce 3
Bartłomiej Tobiasz – ZS Stary Wiśnicz "STWORZENIE ŚWIATA"

W kategorii klas 4-6 do finału przeszli:
miejsce 1 ex aequo
Wiktoria Dzięgielewska – PSP nr 7 Bochnia "BALLADA O STARUSZKACH"
Natalia Kaczmarczyk – PSP Żegocina "KAROLINO"
Gabriela Śliwa – PSP Łąkta Dolna "BÓG I DZIECKO"
miejsce 2
Anastazja Styrna – PSP nr 7 Bochnia "KOLOROWE ANIOŁY"
miejsce 3 ex aequo
Anna Janiczek – PSP Żegocina "ORTOGRAFICZNY ANIOŁ STRÓŻ"
Julia Jakieła – PSP nr 1 Bochnia "DRUGIE SPOTKANIE Z JEZUSEM"
Dominika Wrona – PSP Chronów "KOLĘDA"

Ogólnopolski Finał Konkursu odbędzie się w dniach 13-14 grudnia 2012 w Uzdrowisku Kopalnia Soli Bochnia. Wszystkim laureatom gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.LISTOPAD 2012

Zdrowo najedzeni

Nasza szkoła wzięła udział w 10. edycji ogólnopolskiego konkursu Tesco dla Szkół. Tym razem zadanie konkursowe polegało na nakręceniu dowolną techniką krótkiego filmiku prezentującego oddziaływanie zasad zdrowego żywienia na uczniów. Przez dwa dni kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły brało udział w kreceniu zdjęć. A efekt tej pracy przedstawiamy poniżej.Od 19 listopada od godziny 12.00 do 17 grudnia do godziny 23.59 można oddać głos w konkursie na TEJ

stronie do czego gorąco zachęcamy!

Aby oddać głos należy utworzyć konto i po zalogowaniu się kliknąć w "oddaj głos" obok naszego filmu. Codziennie można oddać jeden głos. Wiec w rękach każdego/każdej z Was aż 29 głosów! :) Szczegółowe informacje jak głosować znajdziecie TUTAJ


13 LISTOPADA 2012

Wolność stale trzeba zdobywać

Słowa Jana Pawła II stanowiły myśl przewodnią tegorocznej akademii z okazji Święta Niepodległości.


Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu. Następnie przewodniczący Rady SU zaprosił zebranych w udekorowanej bielą i czerwienią sali uczniów klas III – VI i nauczycieli wraz z Dyrekcją na program artystyczny z okazji Święta Niepodległości. Ponad półgodzinny montaż poetycko – muzyczny urozmaicony symboliczną pantomimą wprawił publiczność w zadumę nad trudną przeszłością Polski. Wywołaniu patriotycznych uczuć sprzyjała zarówno przekonująca recytacja niełatwych tekstów poetyckich ukazujących drogi Polaków do wolności, jak również cicho brzmiące w jej tle dźwięki Chopinowskich etiud, mazurków i grany na trąbce motyw z „Mazurka Dąbrowskiego”. Podniosły nastrój potęgowały też powtarzane jak refren chóralne modlitwy o wolność oraz pięknie śpiewane piosenki i pieśni patriotyczne, a obecny na scenie skromny brzozowy krzyż przypominał o obowiązku pamięci o poległych za Ojczyznę. Zapalenie pod nim znicza stanowiło swoistą obietnicę, że uczniowie naszej szkoły będą tę pamięć pielęgnować.
Na zakończenie uroczystości głos zabrał dyr. M. Bijata, który podziękował wykonawcom - uczniom klas szóstych - i pp. M. Nowak i D. Nowak odpowiedzialnym za przygotowanie akademii.
Przed rozejściem się od klas p. K. Węglarz – opiekunka SU – ogłosiła wyniki konkursu na najładniejszy jesienny wystrój klas i wręczyła zwycięzcom dyplomy.
12 LISTOPADA 2012

Konkurs wiedzy o szkole

W listopadowy poranek zgodnie z tradycją bocheńskiej „Siódemki”, dziewczęta i chłopcy szóstych klas spotkali się w bibliotece szkolnej aby uczcić święto swojej szkoły. Uczniowie najstarszej grupy szkolnej społeczności, uczestniczyli w konkursie związanym z historią i teraźniejszością PSP nr 7. Szóstoklasiści rozwiązywali test, zawierający szereg pytań dotyczących istnienia bocheńskiej placówki oświatowej. Mimo deszczowej aury wszystkim dopisywał humor i dobry nastrój. Uczestnikom konkursu dopingował pan dyrektor oraz organizator – nauczyciel biblioteki. Szczegółowe pytania wykazały dobrą znajomość wiedzy konkursowiczów.
Laureaci otrzymali dyplomy i wyróżnienia.

I miejsce - N. Deptuch kl.6a
I miejsce - M. Kowalczyk kl.6a
I miejsce - J. Bankiewicz kl.6c
II miejsce - P. Klimaszewska kl.6c
III miejsce - A. Piszczek kl.6b

Serdecznie gratulujemy!12 LISTOPADA 2012

Wycieczka na Wawel

Dnia 9.11.12r. uczniowie klasy 6,,a” oraz klasy 4,,b” wybrali się na wycieczkę do pięknego, a zarazem starego miasta Krakowa. Organizacją wyjazdu zajął się p. Jacek Nowak- nauczyciel historii.
W trakcie drogi, rozmawialiśmy lub słuchaliśmy muzyki. Można było zobaczyć wiele uśmiechniętych i wesołych twarzy, które zapewne nie mogły doczekać się, by ujrzeć ciekawe miejsca. Po godzinie 10.30 byliśmy już na górze pod zamkiem na Wawelu. Niektórzy chętni poszli zobaczyć smoka ziejącego ogniem, by zrobić sobie z nim zdjęcie. Około godziny 11.00 każdy robił zdjęcia poszczególnym obiektom widzianym z dziedzińca zamku, zjedliśmy kanapki a następnie zaczęliśmy zwiedzać Wawel.
Na początku zwiedziliśmy zamek, rozpoczynając od mieszkania pomocnika króla Zygmunta I Starego. Pani przewodnik opowiadała nam, że na parterze znajdują się sypialnie i pokoje. Gdy weszliśmy do jednej z komnat, każdego zaciekawił fotel stojący przy stole i krzesła, które miały sklepienia u dołu, jakich nigdy jeszcze nie widziałam. Meble te nazywano nożycowymi, gdyż skonstruowane są na wzór nożyc i tak jak te, się składają. Na stole stała wielka skrzynia zamykana na kłódkę, w której chowane były pieniądze. Gdy weszliśmy na następne piętro, na ścianach zobaczyliśmy piękne obrazy i arrasy sprowadzone przez Zygmunta II Augusta. Mniejsze arrasy, zabierane były przez króla w podróż, a te ogromne umieszczane na stałe, przedstawiały ciekawe wydarzenia. Zwiedziliśmy też salę poselską i salę, w której odbywały się występy kuglarzy i tańce. Byliśmy też w sali, w której na suficie widniały głowy ważnych osób np. kobiety z przepaską na ustach oskarżonej, według legendy, niesłusznie za kradzież. Na najwyższym piętrze znajdowały się przeróżne, piękne malowidła. Zobaczyliśmy też dziwne skrzynie z szufladkami ozdabiane kolorowymi obrazkami, w których można było kolekcjonować np. piękną i cenną biżuterię. Obok stał gustowny, a zarazem skromny kominek otulony malowidłami ze wszystkich stron. Ujrzeliśmy też piękny obraz ,,Dama z łasiczką” Leonardo da Vinci. Na dole zobaczyliśmy zbrojownię, a w niej między innymi; wiele strojów rycerskich, przeróżne wynalazki, strzelby, broń i armaty, na które najbardziej chłopcy patrzyli z podziwem. Na końcu odwiedziliśmy grób dawnego prezydenta Polski Lecha Aleksandra Kaczyńskiego i jego żony Marii Heleny Kaczyńskiej oraz generała Józefa Klemensa Piłsudskiego. Następnie idąc ul. Grodzką w kierunku kościoła Mariackiego usłyszeliśmy wiele ciekawych melodii, które grali ludzie stojący na ulicach. Gdy dotarliśmy już do celu, zwiedziliśmy kościół Mariacki, w nim wspaniały Ołtarz Wita Stwosza. Potem każdy z członków grupy zrobił sobie zdjęcia z osobami przebranymi za różne postacie, były one bardzo ciekawe. Następnie podzieliliśmy się na dwie grupy, aby uać się na posiłek. Po 30 minutach wszyscy spotkaliśmy się pod barbakanem, gdzie też czas oczekiwania umilał nam pan grający na harmonii.
Gdy o godzinie 15.30 byliśmy już pod autokarem i przyszło nam wracać, każdemu oczywiście było smutno. Myślę i mam nadzieję, że inni też chcieliby cofnąć czas, by jeszcze raz przeżyć tę wycieczkę.

Autor: Klaudia Rojek kl.VIa
8 LISTOPADA 2012

Śniadanie daje moc

To już drugi raz wspólne śniadanie dało nam moc! W zeszłym roku pomogli nam rodzice – zaprosili nas do wspólnego śniadania. Było smakowicie i zdrowo.
W tym roku zrobiliśmy sami nasze wspólne śniadanie. Panie podzieliły nas na zespoły, każde dziecko miało przynieść jakiś produkt. Po umyciu rąk i omówieniu zasad zdrowego odżywiania przystąpiliśmy do pracy. Przyrządziliśmy pastę jajeczną, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką oraz wiele innych potraw. To nic, że troszkę duże były kawałki ogórka kiszonego i rzodkiewki, a szczypior był uparty i nie chciał się siekać… Wykonaliśmy wspaniałe kanapki z ciemnego chleba z ziarnem słonecznika, roladki z tortilli z pasztetem drobiowym, szynką, sałatą, ogórkiem i tartym żółtym serem. Szaszłyki owocowe i zdrowa woda (bez gazu) z winogronem, lionką i pomarańczą dopełniły nasz śniadaniowy jadłospis.
WSZYSTKO PRZYGOTOWALIŚMY SAMI!!! BYŁO PYSZNIE ŻE MNIAM! MNIAM! :)
23 PAŹDZIERNIKA 2012

Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Uczniowie klasy IIB pod opieką wychowawczyni B. Dylowicz, nauczyciela doradcy A. Świątek oraz pani Renaty Jeziorek 18 października 2012 roku kolejny raz mieli okazję do zwiedzania podziemnych korytarzy bocheńskiej kopalni. Dzieci udały się do Szybu Sutoris, gdzie rozpoczęły zwiedzanie Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej, która ma charakter podróży w czasie. W opowiadaniu o historii przewodnikom pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy a nawet duch cystersa - mnicha, z którego zakonem wiąże się początek kopalni w Bochni. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oraz wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych prezentowany jest rozwój techniki górniczej na przestrzeni wieków, zawody górnicze oraz podziemne żywioły, z jakimi zmagali się pracujący pod ziemią. Całość sprawia wrażenie, jakby normalne życie kopalni toczyło się tuż obok. Podczas zwiedzania uczniowie i ich opiekunowie zdobyli certyfikat "Odkrywca Bocheńskiej Żupy Solnej". Wycieczka zakończyła się pobytem w Komorze Ważyn. Dzieci wróciły zadowolone i pełne wrażeń.
22 PAŹDZIERNIKA 2012

Aqua Track

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas IV-VI przez cały tydzień w ramach wychowania fizycznego a także I-III w ramach nauki pływania w klasach młodszych wyjeżdżali na basen, na którym mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód. Wibit Aqua Track czyli dmuchany tor przeszkód i wodny plac zabaw w jednym cieszył się dużym zainteresowaniem. Klasy IV-VI tor pokonywały na czas i najsprawniejszymi okazali się Gabrysia Rak i Paweł Migdał. Gratulujemy!
19 PAŹDZIERNIKA 2012

Spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską

Uczniowie klas IIA i IIB wzięli udziału w spotkaniu autorskim ze znanąi cenioną autorka książek dla dzieci panią Renatą Piątkowską, które odbyło się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni Filia nr 6 na oś. Niepodległości. Podczas spotkań autorka mówiła o swej twórczości, dlaczego powstały poszczególne książki i czego młody czytelnik może się z nich dowiedzieć. Pani Renata Piątkowska jest laureatka wielu nagród literackich, a jej książki znajdują się na Złotej Liście Fundacji ABCXXI. Fragmenty książek autorki czytała Elżbieta Kożurno, która swoją interpretacją doskonale podkreślała humor opowiadań. Na zakończenie spotkania uczniowie mogli zakupić książki autorki i otrzymać autograf.
18 PAŹDZIERNIKA 2012

Wycieczka do Sandomierza

Dnia 16 października klasa Va i b pojechały na wycieczkę do Sandomierza. Zebraliśmy się na pętli autobusowej o godzinie (uwaga, naprawdę!) 5.15 rano. Wyjechaliśmy około godziny 5.45. Podróż trwała niecałe 4 godziny. Pierwszym punktem naszej wycieczki był zamek w Baranowie Sandomierskim. Oprowadzała nas po nim bardzo miła Pani przewodnik. Następnie pojechaliśmy do Sandomierza. Po zaparkowaniu udaliśmy się na rynek, a następnie do zbrojowni. Tam KAŻDY mógł wziąć do ręki miecz, hełm włożyć na głowę, nałożyć tunikę lub zbroję i poczuć się jak prawdziwy rycerz. Później poszliśmy podziemnym szlakiem księżniczki Heleny, która ocaliła Sandomierz w czasie trzeciego najazdu Tatarów na to miasto. Po tym fascynującym tunelu był czas wolny. Ja i moi koledzy poszliśmy na pizzę, a potem do autobusu i wróciliśmy do Bochni na godzinę 19.30. Z całej wycieczki wszystkim najbardziej podobało się zakotwiczone niebo. Jak ta kotwica wygląda i jak to jest, że ona zakotwicza niebo, przekonacie się sami, jadąc do Sandomierza. Pogoda dopisała, humory też, wszyscy byli zadowoleni. Wycieczka – to trzeba przyznać – była ekstra!

Kamil de Lorme – kl. Va
16 PAŹDZIERNIKA 2012

Podwójne święto w Siódemce

W tym roku jednego dnia uczciliśmy Święto Edukacji Narodowej i Dzień Papieski.
W trakcie wtorkowej godziny wychowawczej wszyscy uczniowie i nauczyciele z Dyrekcją na czele zgromadzili się w małej sali gimnastycznej na okolicznościowej akademii poświęconej Janowi Pawłowi II - wyjątkowemu nauczycielowi i wychowawcy milionów ludzi na całym świecie. W pierwszej części spotkania zebrani obejrzeli program pt. "Jan Paweł II – papież rodziny" – ten sam, który szóstoklasiści wraz z nauczycielami prezentowali 10 października w Oratorium św. Kingi. Mimo poważnej tematyki i dość długiego czasu trwania przedstawienia uczniowie obserwowali występ kolegów w skupieniu i z dużym zainteresowaniem. Uwagę najmłodszych szczególnie przyciągnęła prezentacja multimedialna (zwłaszcza slajdy z pracami plastycznymi na temat młodzieńczych lat Karola i jego sportowych zainteresowań) i piosenka o Lolku. W drugiej części – po słowach podzięki dla młodych aktorów ich "artystycznych opiekunów" - Pan Dyrektor uroczyście wręczył kilkorgu nauczycielom i pracownikom obsługi Nagrody Dyrektora. Dziękując im za wzorową pracę i zaangażowanie w budowanie pozytywnego wizerunku szkoły, wyraził jednocześnie uznanie dla pozostałych. Przypomniał także uczniom o potrzebie okazywania szacunku wszystkim nauczycielom i pracownikom na co dzień, nie tylko przy okazji Dnia Nauczyciela.
16 PAŹDZIERNIKA 2012

Bocheński Dzień Papieski 2012 pod hasłem: "JAN PAWEŁ II – PAPIEŻ RODZINY"

Już po raz kolejny nasza szkoła pozytywnie odpowiedziała na zaproszenie bocheńskiego oddziału Civitas Christiana do współpracy w organizacji części obchodów Dnia Papieskiego w Bochni.
10 października grupa uczniów klas szóstych wraz z nauczycielami: ks. Ł. Platą, M. Bednarskim, K. Łącką, M. Lulą, B. Ertelt i M. Nowak w Oratorium św. Kingi przedstawili program artystyczny pt. "Jan Paweł II – papież rodziny". Scenariusz oparto na wspomnieniach Ojca Świętego i jego przyjaciół na temat atmosfery domu rodzinnego Wojtyłów oraz na nauczaniu papieża na temat roli współczesnej rodziny - matki i ojca – w wychowaniu dzieci. Na scenie dzieci - zebrane wokół kończącego szklony rajd papieski ogniska - prowadziły swobodną rozmowę na temat swoich rodzin, sposobów spędzania czasu wolnego (w tym niedzieli), a także wymieniały się wiedzą o patronie szkoły i jego rodzinie. Do dyskusji przyłączyli się nauczyciel i ksiądz. Wypowiedzi aktorów przeplatane były nagraniami fragmentów homilii Jana Pawła II, lubianymi przez niego piosenkami i recytacją poezji K. Wojtyły z nastrojową muzyką Chopina w tle. Całości towarzyszyła prezentacja ukazująca m.in. rodzinę Wojtyłów i prace plastyczne uczniów "Siódemki" na temat zainteresowań Karola Wojtyły w dzieciństwie i młodości. Te ostatnie stanowiły ilustrację do ułożonej przez uczniów piosenki pt. "Lolek".
Program spotkał się z życzliwym przyjęciem publiczności – członków stowarzyszenia Civitas Christiana i ich gości, w tym prelegentów następującej po przedstawieniu sesji naukowej pod hasłem: "Promieniowanie świętości bł. Jana Pawła II" oraz młodzieży. Na widowni nie zabrakło także Dyrekcji naszej szkoły, której dziękujemy za wsparcie – zarówno w trakcie przygotowań do występu jak i podczas jego trwania.
15 PAŹDZIERNIKA 2012

Wyjazd do Częstochowy klas VI

11 października w dniu inauguracji Roku Wiary, wyruszyliśmy na XII pielgrzymkę Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II do Częstochowy. Jest to jedna z licznych tradycji naszej szkoły. W pielgrzymce wzięły udział klasy VIa , VIb i VIc. O godzinie 6.30 ruszyliśmy w drogę, polecając się opiece Matce Boskiej, odmówiliśmy modlitwę do św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżników, o szczęśliwy dojazd na miejsce. Koło godziny 10.50 dotarliśmy przed tron Matki Boskiej Królowej Polski. Uczniowie w poczcie sztandarowym udali się na Wały Jasnogórskie, reszta pielgrzymów na błonia. Pierwszym punktem nabożeństwa było przywitanie szkół przybyłych na plac, następnie ks. Paweł Mąkosa zdał relację z budowy szkoły im. Jana Pawła II w Togo (Afryka). O godz. 11.00 uczestniczyliśmy w Mszy Świętej odprawionej pod przewodnictwem Arcybiskupa metropolity Częstochowskiego Wacława Depo. Po mszy nastąpiło odczytanie aktu zawierzenia Matce Bożej oraz odczytanie listu do Ojca Świętego Benedykta XVI. Na zakończenie spotkania zaśpiewaliśmy hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe różańce i plakietki pielgrzymkowe. W XII pielgrzymce uczestniczyło ponad 16 tysięcy uczniów z 447 szkół noszących to zaszczytne imię.
05 PAŹDZIERNIKA 2012

Popołudnie na Zaczarowanym Wzgórzu – integracja klasy IVa

4 października 2012r. uczniowie klasy IVa wraz z wychowawcą oraz swoimi rodzicami miło i aktywnie spędzili popołudnie na Zaczarowanym Wzgórzu w Czasławiu. Malowniczo położona stadnina, wśród zielonych łąk z widokiem na Beskid Wyspowy, urzekła wszystkich. Pogoda dopisała, a na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Już podczas spaceru z autokaru na miejsce zabaw mogliśmy zobaczyć beznogą jaszczurkę, czyli padalca, tak często mylonego przez wszystkich z wężem. Pobyt rozpoczęliśmy od przejażdżki na koniach, oczywiście pod okiem instruktorek. Bawiliśmy się przy tym świetnie, a niektórzy z dorosłych mieli okazję poczuć się przez chwilę, jak dzielny Don Kichot, który nieustannie poszukiwał sposobu dowiedzenia swojej siły i odwagi. Potem przyszedł czas na karmienie zwierząt w Koziej wólce oraz różnorodne zabawy integracyjne z chustą animacyjną. Szczególnie polecamy Wam zabawę w Odbiorniki – najlepiej przeprowadzić ją przed oknami gabinetu pana dyrektora ☺ lub pokoju nauczycielskiego! Dopełnieniem zabaw było wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Po tak czynnym wypoczynku z uśmiechem i piosenką na ustach wróciliśmy do domu.
03 PAŹDZIERNIKA 2012

Bezpieczny spacer

Realizując tematykę zajęć "Jesteśmy bezpieczni na drodze", dzieci z grupy przedszkolnej 0A wybrały się na "Bezpieczny spacer" po najbliższej okolicy. Ubrani w odblaskowe kamizelki dotarliśmy na skrzyżowanie przy ul. Wiśnickiej, by obserwować ruch pojazdów na drodze oraz przejść przez przejście dla pieszych przy sygnalizacji świetlnej. Rozpoznawaliśmy również znaki drogowe. Następnie udaliśmy się przed budynek Policji, gdzie oglądaliśmy wozy policyjne i ich oznakowania. Gdy bezpiecznie wracaliśmy do szkoły - jako uczestnicy ruchu drogowego, przed przejściem na drugą stronę ulicy śpiewaliśmy rymowankę: "Popatrz w lewo, popatrz w prawo, teraz przejść już możesz śmiało!"
01 PAŹDZIERNIKA 2012

Wycieczka przedszkolaków

We wrześniu dzieci z grupy 0a i 0b wraz z wychowawcami Dorotą Grabias, Edytą Biel i rodzicami, wyruszyły na wycieczkę do pięknie położonego w lesie "Rancho Pasja" w Brzesku. Od samego rana towarzyszyła nam przepiękna pogoda. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji, między innymi: zabawy w dmuchanym zamku, suchy basen z piłeczkami, zjeżdżalnie, zjazd po linie, karuzela, trampolina, tunele i wiele innych urządzeń, a przy nich dużo radości i uśmiechów. Największym powodzeniem cieszyła się jazda na pojazdach terenowych - quadach oraz jazda konna. Po trudach zabawy wszystkie dzieci zaproszone zostały na pyszną kiełbaskę z grilla lub drożdżówkę i ciepłą herbatę. Gospodarze obiektu poczęstowali nas również lodami. Na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z psem – owczarkiem niemieckim, który przy swej pani był "potulny jak baranek". Bawiliśmy się wspaniale, ale wszyscy wiemy, że wszystko co dobre szybko się kończy. Gdy nadszedł czas powrotu, z żalem spoglądaliśmy w stronę wspaniałego placu zabaw, lecz z nadzieją w sercu, że jeszcze tu wrócimy.
28 WRZEŚNIA 2012

Ognisko klasy IIIa

27 września uczniowie klasy IIIa wraz z wychowawczynią Bernadettą Strugała i rodzicami wybrali się autokarem na grila do bacówki o wdzięcznej nazwie "Biały Jeleń" w Iwkowej. Na miejscu przywitała nas piękna pogoda a wraz z nią malownicze tereny i mili gospodarze. Drożdżowy placek ze serem (jeszcze ciepły), ciastka, kompot z jabłek i kiełbaska smakowały wyśmienicie. Spacery, zabawy, jazda konna - to tylko nieliczne atrakcje, które nam towarzyszyły. Zadowoleni, pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.
27 WRZEŚNIA 2012

Sprzątanie Świata, nauka i zabawa w jednym

W ostatni wtorek września uczniowie klasy VIB wraz z wychowawczynią Małgorzatą Nowak i opiekunką SU Katarzyną Węglarz odwiedzili leśnictwo w Chrostowej. Wizyta ta miała na celu połączyć przyjemne z pożytecznym, ponieważ zanim szóstoklasiści spędzili czas na zabawie i grach przy ognisku, włączyli się najpierw w znaną wszystkim akcję "Sprzątania świata". Co prawda, nieco wcześniej inne grupy uczniów zatroszczyły się o czystość okolicy, ale mimo to VIb nie pozostała bezrobotna.
Już o 7.30 22-osobowa grupa stawiła się przy Zespole Szkół w Dąbrowicy gotowa do działania. Tam czekał na nich leśniczy Stefan Kasiński, który najpierw oprowadził gości po parku w pobliżu szkoły i opowiedział o znajdujących się tam ciekawych okazach drzew oraz o historii miejscowego dworu, a następnie wręczył uczniom worki i rękawice. W drodze do leśniczówki – pod czujnym okiem trojga stażystów - zebrano ponad 2 duże worki śmieci, choć od „wielkiego sprzątania” minął dopiero tydzień. Później w czasie spaceru z leśniczym edukacyjną ścieżką przyrodniczą dzieci poznawały zwyczaje leśnych mieszkańców ( m. in. ptasi zegar), przyglądały się z bliska różnym gatunkom drzew (w tym pomnikowi przyrody – wyjątkowo okazałej starej lipie). Zbierały przy tym kasztany i wciąż uważnie rozglądały się za śmieciami, których w środku lasu było - na szczęście - zdecydowanie mniej. Co ciekawsi świata miłośnicy przyrody zadawali też leśniczemu i pomagającym mu stażystom pytania, a potem popisywali się wiedzą w trakcie quizu. Po tej edukacyjnej części programu na uczniów czekało przygotowane przez gospodarza leśniczówki ognisko, przy którym można było upiec kiełbaski i samodzielnie zebrane w pobliskim sadzie jabłka. Resztę czasu wypełniły zabawy i gry zespołowe, a kto się zmęczył, odpoczywał, odgadując pochodzenie przyrodniczych eksponatów przyniesionych przez stażystów czy podziwiając puszystego królika albo…karmiąc kury. Atrakcji zatem nie brakowało i każdy znalazł coś dla siebie. Na pożegnanie klasa otrzymała kilka sztuk karmy dla ptaków do zwieszenia na przyszkolnych drzewach, kolorowe zakładki przypominające, jak chronić lasy przed pożarami, i fachową literaturę, m.in. na temat przyrodniczych atrakcji naszego regionu. Była to swoista nagroda za wkład pracy w ochronę środowiska. Na koniec wypada jeszcze podkreślić, że połączenie klasowego ogniska i zwiedzania ścieżki przyrodniczej ze sprzątaniem lasu to już druga taka wspólna inicjatywa naszej szkoły i leśnictwa w Chrostowej. W ub. roku ci sami uczniowie porządkowali ścieżkę przyrodniczą w Pogwizdowie. Mamy nadzieję, że współpraca będzie kontynuowana.
Serdecznie dziękujemy Nadleśnictwu Brzesko za wyrażenie zgody na organizację naszej imprezy, a p. leśniczemu Stefanowi Kasińskiemu i jego młodszym pomocnikom za gościnę na terenie leśniczówki, ciekawe opowieści o przyrodzie i cierpliwość dla dość głośnej i ruchliwej gromadki.
26 WRZEŚNIA 2012

Sprzątanie Świata 2012

"KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ… NIE ŚMIECĘ" - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja "Sprzątanie Świata" koordynowana i organizowana przez Fundację Nasza Ziemia i Fundację "Sprzątanie Świata - Polska". Hasłem tym nawiązującym do ludowej wyliczanki chcemy zachęcić wszystkich do refleksji nad stosunkiem do otaczającego nas świata i tego konsekwencjami. Wystarczy szacunek, który nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg.
W naszej szkole akcja trwała od 17 do 21 września i wzięli w niej udział głównie uczniowie klas IV-VI. Sprzątano okolice szkoły i Osiedle Niepodległości. Akcja sprzątania była poprzedzona akcją edukacyjną wychowawców zachęcającą do utrzymywania czystości wokół siebie. Klasa VIb akcję sprzątania przeniosła do lasu w Chronowie gdzie połączona została z lekcją przyrody poprowadzoną przez leśniczego. Ogółem zebrano 41 worków śmieci.
18 WRZEŚNIA 2012

Ognisko u Ernesta

18 września uczniowie klasy IIIb wraz z wychowawczynią Ewą Pawlińską i rodzicami zostali zaproszeni do kolegi z klasy na ognisko. Pogoda się udała. Mocno przygrzewało słońce, na drzewach błyszczały nitki "babiego lata". Radości było co niemiara, tym bardziej, że tata Ernesta miał dla nas kilka niespodzianek. Mogliśmy poskakać na trampolinie, wspinać się do domku na drzewie, odpoczywać na hamaku, grać w piłkarzy i jeździć samochodem typu buggy. Po takiej zabawie własnoręcznie pieczona kiełbasa smakowała wyśmienicie. Zadowoleni z uśmiechem na ustach szczęśliwie wróciliśmy do szkoły.
17 WRZEŚNIA 2012

Turniej o Puchar Orlika - eliminacje wojewódzkie

Dzisiaj na Orliku w Łapanowie zespół z naszej szkoły wziął udział w eliminacjach wojewódzkich Turnieju o Puchar Orlika. Z sześciu drużyn, które awansowały do tych eliminacji wygrywając turnieje gminne do Łapanowia przyjechały cztery. Oprócz naszej szkoły były to Kierlikówka, Tymowa i gospodarz Łapanów.
Zespół PSP 7 wygrał dwa mecze pokonując Łapanów 2-1 oraz Kierlikówkę 2-0 i w ostatnim meczu zremisował z Tymową 1-1. Tym samym zajął 1 miejsce i awansował do finału wojewódzkiego tych rozgrywek. Chłopakom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
12 WRZEŚNIA 2012

Turniej o Puchar Orlika

Dzisiaj na naszym Orliku odbyły się eliminacje w ramach III piłkarskiego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. W 16 województwach rywalizuje ponad 16 tys. drużyn. Na naszym boisku w dwóch grupach wiekowych rywalizowało łącznie 9 drużyn, które w swoich grupach zagrały systemem "każdy z każdym". W grupie chłopców 2001/2002 wygrał zespół Fair Play odnosząc komplet zwycięstw. W rywalizacji starszych chłopców urodzonych w latach 1999/2000 najlepszy okazał się zespół PSP nr 7 również odnosząc komplet 4 zwycięstw. Dyrektor PSP nr 7 wszystkim zespołom wręczył dyplomy i koszulki a drużyny, które wygrały będą reprezentować nasze miasto w eliminacjach wojewódzkich.
03 WRZEŚNIA 2012

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2012/2013

Dzisiaj uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2012/2013. Dyrekcja Szkoły, Burmistrz Miasta Bochnia p. Stefan Kolawiński, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji p. Dorota Palej-Maliszczak, przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego p. Zdzisława Gnoińska, proboszcz parafii Św. Apostoła Pawła ks. Jan Nowakowski, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów, nauczyciele oraz cała uczniowska brać zaśpiewała Hymn Narodowy a następnie poznała nowego Dyrektora Szkoły pana Marcina Bijatę, którego przedstawił pan Burmistrz. W ten uroczysty dzień w poczet uczniów naszej Szkoły zostali przyjęci uczniowie oddziałów przedszkolnych a także po złożeniu ślubowania uczniowie klas I. Po krótkiej części artystycznej uczniowie z wychowawcami udali się do swoich klas.
Copyright © 2009-2014