Z ŻYCIA SZKOŁY 2013/201427 CZERWCA 2014

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Dzisiaj uroczystą akademią zakończyliśmy rok szkolny 2013/2014. Dyrekcja Szkoły, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice uczniów, nauczyciele oraz cała uczniowska brać było świadkami jak wielu spośród nich odebrało świadectwa z paskiem oraz za wzorową frekwencję. Przekazano również Sztandar nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu. Wcześniej jednak szóstoklasiści zaś pożegnali się z nami piosenką z poczuciem humoru. Dzień wcześniej wielu uczniów odebrało z rąk Dyrektora Szkoły nagrody i puchary za różnego rodzaju konkursy. Do zobaczenia we wrześniu!
17 CZERWCA 2014

Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole

Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w projekcie zatytułowanym "Zdrowe jedzenie w mojej szkole i na moim stole" W ramach projektu w zabawnej formie mogły uporządkować i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu zasad zdrowego odżywiania się, produktów zdrowych i tych, których należy eliminować ze swojej diety. Rozpoznawały warzywa i owoce po smaku, robiły zdrowe kanapki, planowały własny ogródek, który mogły w efekcie stworzyć dzięki dotacji Fundacji Partnerstwo dla Środowiska ze środków pochodzących z Międzynarodowej Fundacji Carrefour. Mogli sami zasadzić wybrane warzywa i pielęgnować je. Każda roślinka otrzymała nawet swoje imię. Na czas wakacji ustalono wraz z uczniami harmonogram opieki nad ogródkiem, aby we wrześniu cieszyć się owocami pracy i wspólnie przygotować zdrową sałatkę z ekologicznie uprawianych warzyw. Przedstawiciele grupy objętej projektem, wzięli również udział w wycieczce do gospodarstwa ekologicznego oraz tłoczni soków dzięki czemu mogli zobaczyć jak produkuje się zdrowe jedzenie bez nawozów oraz soki bez dodatku cukru i szkodliwych konserwantów.
16 CZERWCA 2014

Pierwsza pomoc przedmedyczna

Dzisiaj uczniowie klas szóstych spotkali się z ratownikiem medycznym Panem Zbigniewem Szewczakiem. Teoretyczne i praktyczne szkolenie z zakresu udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. W trakcie spotkania mieli dużo pytań, na które ratownik odpowiadał bardzo skrupulatnie.
15 CZERWCA 2014

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W dniu 14.06.br. o godz. 15.30 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni wraz z opiekunami przeszli ulicami Bochni niosąc transparenty z hasłami Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki, po czym weszli na Rynek, gdzie odbywały się koncerty w ramach DNI BOCHNI 2014. W pobliżu sceny ustawiono namiot w którym rozdawane były broszury o tematyce profilaktyki uzależnień, przemocy domowej, cyberprzemocy oraz bezpieczeństwa w czasie wypoczynku nad wodą i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W namiocie wyeksponowano również plakat OGP i kilka transparentów z hasłami OGP. Dzieci z SP 7 i policjanci rozdawali naklejki OGP. W opisane działania włączył się Miejski Dom Kultury Urzędu Miasta w Bochni. O akcji zrywu Wolne serca” informował ze sceny konferansjer. W działania profilaktyczne włączyli się także; Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie, Stowarzyszenie Rozwoju i Promocji Gminy Rzezawa oraz Parafia Narodzenia NMP w Okulicach, gdzie zorganizowano bezalkoholowy piknik rodzinny, podczas którego odbyły się konferencje pt. "Prawdy i mity o uzależnieniach" oraz prezentacja sprzętu będącego na wyposażeniu Policji przeprowadzone przez policjanta z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii KPP w Bochni.
Realizatorzy OGP:
- Zespół ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji KPP w Bochni
- sierż. szt. Anna Jędrecka
- asp. szt. Leszek Machaj
- mł. asp. Wojciech Więcek
13 CZERWCA 2014

Stop - krasnal na drodze

Dzisiaj gościł w naszej szkole "Kabaret Krasnoludków". Uczniowie obejrzeli przedstawienie o Krasnalu, który przygotowywał się do zdobycia Karty Rowerowej. W trakcie tego wesołego spotkania, dzieci spontanicznie uczestniczyły w przedstawieniu wraz z aktorami, którzy w lekkiej, kabaretowej formie przekazywali treści utrwalające zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.
10 CZERWCA 2014

Turniej tańca towarzyskiego

W sobotę 7 czerwca w hali Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Brzesku odbył się IV Dziecięcy Turniej Tańca Towarzyskiego Thomas Dance, zorganizowany przez Szkołę Tańca Doroty Thomas oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. W turnieju wzięło udział 260 dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych Brzeska, Bochni, Szczurowej, Borzęcina, Krakowa i Niepołomic. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Brzeska Grzegorz Wawryka. Młodych tancerzy podziwiało około 600 osób zgromadzonych na trybunach i na sali. Pokazy oceniała komisja sędziowska z Krakowa. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały nagrody. Szkołę podstawową nr 7 z Bochni reprezentowały trzy pary z klas pierwszych i trzy pary z "0".>

08 CZERWCA 2014

Wycieczka do Zatoru

Dnia 4 czerwca klasa IC udała sie na wycieczkę szkolną do Parku Dinozaurów w Zatorze. Spacer po ścieżce edukacyjnej w starym lesie pozwolił uczniom przenieść się w czasie o setki milionów lat. Wszyscy byli niezwykle zachwyceni "ożywionymi" prehistorycznymi gadami oraz figurami pierwotnych ludzi, zamieszkujących naszą planetę. Ogromnym przeżyciem było kino 5D, gdzie dinozaury "przechodziły" wszystkim nad głowami, aż trzęsła się ziemia, było czuć i słychac ich oddech, a nawet pochlapała nas woda. Po wspaniałych przeżyciach był również czas na zabawę w Lunaparku. Park Dinozaurów to wspaniałe miejsce na naukę i wypoczynek. Polecamy go gorąco wszystkim.
07 CZERWCA 2014

"Siódemka" nagrodzona w klasyfikacji drużynowej ogólnopolskich konkursów

Nasza szkoła znalazła się wśród 40 szkół z całej Polski nagrodzonych przez wydawnictwa Czarna Owca i Czarna Owieczka za wyróżniające wyniki w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z poprawną polszczyzną na co dzień" i VIII Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym "Z ortografią na co dzień". Otrzymaliśmy dyplom z gratulacjami za umiejętność rozwijania dociekliwości poznawczej w zakresie świadomego posługiwania się dobrą polszczyzną oraz promowania mody na mówienie poprawną polszczyzną. Nagroda ta została przyznana tylko tym szkołom, których uczniowie i uczennice uzyskali w drugim etapie konkursu wyróżniające wyniki. Sukces ten jest z pewnością efektem wieloletniej pracy, jako że w konkursach uczestniczymy już od I edycji. Udział uczniów naszej szkoły w nich stał się już więc tradycją. Cieszy też fakt, iż z roku na rok uczniowie wciąż osiągają wysokie wyniki i to nie tylko w klasyfikacji drużynowej, ale też indywidualnej. W roku szkolnym 2013//2014 naszą szkołę w ostatnim - trzecim etapie konkursu "Z poprawną polszczyzną na co dzień", który odbył się na Uniwersytecie Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, reprezentowało aż troje finalistów: Elżbieta Buszko z klasy 1a, Jakub Cabaj z klasy Vb i Julia Michalik z klasy VIb. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w zgłębianiu wiedzy o "obcym języku polskim".
06 CZERWCA 2014

Wycieczka do Osady

Dnia 3 czerwca uczniowie klasy 1B wraz z wychowawcą E. Biel wybrali się na wycieczkę do Osady VI Oraczy. Dzieci uczestniczyły w warsztatach rzemieślniczych, samodzielnie wykonały bransoletki i bryloczki z włóczki oraz lniane sznurki. Zwiedziły również średniowieczną wioskę.
05 CZERWCA 2014

Spotkanie z podróżnikiem

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły mieli możliwość obejrzenia ciekawej prezentacji z wyprawy do Wietnamu i Kambodży. Podróżnik z pasją opowiadał o tym niezwykłym miejscu, starał się przybliżyć kulturą tego regionu, tak różną od naszej. Niewątpliwą atrakcją obok wspaniałych krajobrazów i miejsc kultu była kuchnia wschodnia, w której nie może zabraknąć pieczonych pająków, czy chipsów ze skóry węża. Dzieci miały możliwość przymierzenia regionalnych strojów i zobaczenia oryginalnych pamiątek z Wietnamu.
04 CZERWCA 2014

Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji dla PSP 7 im. Jana Pawła II w Bochni

1 czerwca 2014r. nasza szkoła otrzymała Certyfikat Polskiego Towarzystwa Dysleksji za realizację programu wsparcia uczniów z trudnościami w czytaniu i pisaniu Metodą Ortograffiti. Program realizowany podczas zajęć korekcyjno – kompensacyjnych stanowił kompleksową pomoc dla uczniów dyslektycznych. Ćwiczenia wprowadzane na spotkaniach z uczniami nastawione były nie tylko na utrwalanie zasad pisowni ortograficznej, ale również na doskonalenie umiejętności czytania i pisania. Stymulowały funkcje słuchowo-językowe, wzrokowo – przestrzenne i motoryczne. Pozwalały na usprawnianie pamięci i koncentracji uwagi, wzbogacały też słownik czynny ucznia. Choć praca nad pokonywaniem własnych trudności nigdy nie jest łatwa, to praca z Ortograffiti była dla dzieci przygodą... Więcej o programie na stronie: www.ortograffiti.pl
03 CZERWCA 2014

Przedszkolaki w Kopalni Soli

Wycieczka przedszkolaków do kopalni soli w Bochni okazała się niezwykłą podróżą w czasie. W towarzystwie Przewodnika przemierzaliśmy komory solne pieszo i kolejką, poznając historię soli od jej początków aż do współczesności. Po drodze rozwiązywaliśmy różne zadania: uczyliśmy się rymowanki o kopalni, układaliśmy wielkie puzzle, chłopcy wykonali górniczą czapkę – czako, a dziewczynki wianki. Ciekawe animacje, interaktywne prezentacje przybliżyły nam życie, jakie toczyło się w kopalni. Po zakończeniu zajęć, mieliśmy chwilę wolnego czasu, niektórzy kupowali pamiątki a inni się bawili. To była fantastyczna przygoda.
02 CZERWCA 2014

Dzień Dziecka na sportowo

W poniedziałkowe przedpołudnie na Orliku spotkała się cała społeczność szkolna by obejrzeć mecz pomiędzy uczniami i nauczycielami. Walka była zacięta i każda z drużyn dawała z siebie wszystko. Mimo, że do przerwy skuteczniejsi byli uczniowie prowadząc 4-1 to ostatecznie nauczyciele świętowali zwycięstwo. Wygraną 6-5 zapewnili sobie po strzale Dyrektora szkoły w ostatnich minutach meczu. Obydwie drużyny już umówiły się na rewanż. Dodatkowo Rada Rodziców przygotowała słodką niespodziankę dla każdego ucznia szkoły.
30 MAJA 2014

Edukacja przyrodnicza na żywo

W dniach 29 i 30 maja uczestniczyliśmy w spotkaniu z zespołem "Zielone lekcje". Podczas prezentacji dzieci poznały żywe i oswojone ptaki: sowy o imionach Harry, Dyzio i Fiona, sokoła, jastrzębia i pustułkę. Podczas demonstracji ptaków mogliśmy obserwować je nie tylko w czasie, kiedy one siedzą, przyjmują pokarm, ale również w czasie lotu ponad głowami zgromadzonych. Dowiedzieliśmy się o sposobie zdobywania pokarmu przez ptaki, ich zwyczajach, charakterystycznych cechach pomagających im w życiu – doskonały słuch, wzrok, rodzajach i budowie piór. Na koniec każdy mógł sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie z sowa płomykówką, doświadczając jej obecności na swoim ramieniu. Należy dodać w tym momencie, iż ptaki zostały specjalnie wyszkolone – ułożone do pracy z dziećmi i nawet przez moment nie stanowiły zagrożenia.
28 MAJA 2014

Jak zdrowo żyć

Uczniowie kl. IC z PSP nr 7 zostali zaproszeni do Zespołu Szkół nr 3 tzw. Ekonomika w Bochni na zajęcia edukacyjne w ramach projektu KIK 34 "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej". Celem wizyty było propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia. Poprzez zabawę przy wykorzystaniu komputera, dzieci rozwiązywały krzyżówki, łamigłówki, rebusy ,malowały obrazki, oglądały prezentacje na temat: "Jak zdrowo żyć". Dzięki temu dowiedziały się m.in.: jakie witaminy znajdują się w poszczególnych warzywach i owocach, za co są odpowiedzialne oraz dlaczego powinny uprawiać sport. Pierwszaki ochoczo uczestniczyły w zajęciach, a za każde dobrze wykonane zadanie dostawały nagrody w postaci owoców i gromkich braw. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał dyplom "Mistrza klawiatury" oraz ulotki ze wskazówkami na temat zdrowego żywienia i jak ważny jest ruch w życiu człowieka.
28 MAJA 2014

Gimnazjaliści z wizytą w przedszkolu

Dzisiaj naszych przedszkolaków odwiedzili Gimnazjaliści. Zaprezentowali wiersz o zakatarzonej Katarzynce i „Na straganie”. Maluchy miały okazję wspólnie pobawić się ze starszymi kolegami w ramach ogólnopolskiej akcji promującej zdrowie. Przebrani za bohaterów wierszy gimnazjaliści wzbudzili wielką ciekawość w oczach przedszkolaków.
27 MAJA 2014

Piknik "Słoneczna Siódemka"

W sobotnie majowe popołudnie 24.V. 2014 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni po raz trzeci odbył się plenerowy Piknik Rodzinny od hasłem "Słoneczna Siódemka". Wszyscy rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie spotkali się w niezwykłej scenerii, którą stanowiły: barwne latawce wykonane przez uczniów wraz z rodzicami, prace plastyczne pod hasłem "Moja rodzina", oraz wystawa fotograficzna "Rodzina na medal". W tym dniu przygotowano dla dzieci i ich rodziców wiele ciekawych atrakcji: występy artystyczne w wykonaniu dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VI, mini zoo, konkurs z nagrodami, turniej sportowy na wesoło, zawody strzeleckie, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne, photo show oraz inne atrakcje. Dzieci wraz z rodzicami prezentowały swoje pasje muzyczne, modelarskie i motorowe. Piknik uatrakcyjnił udział straży pożarnej i policji, oraz prezentacja sprzętu policyjnego i strażackiego. Wspaniała atmosfera sprzyjała wspólnej zabawie. Na zakończenie imprezy odbyło się wręczenie nagród oraz medali z przeprowadzonych konkursów i zawodów.
26 MAJA 2014

Dzień Mamy i Taty w przedszkolu

Mama i Tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego, szczęścia oraz wiary w to co dobre, piękne i szlachetne. Dlatego też dzieci z oddziału przedszkolnego słowem i piosenką wyraziły miłość i wdzięczność za matczyną dobroć i cierpliwość, za serce, które tak wiele rozumie i tak wspaniałomyślnie wybacza, a także za mądrość i ojcowski autorytet. Podczas uroczystości wszystkim rodzicom życzenia złożył Pan Dyrektor Marcin Bijata. Na zakończenie programu artystycznego przedszkolaki wręczyły własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na słodki poczęstunek.
19 MAJA 2014

Uczniowie PSP 7 Janowi Pawłowi II. Recepta na świętość według Jana Pawła II

18 maja w 94. rocznicę urodzin Jana Pawła II w kościele p.w. świętego Pawła Apostoła w Bochni odbyła się szczególna uroczystość. Po mszy świętej uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 świętowali dzień swojego Patrona Świętego Jana Pawła II. Uczniowie przedstawili widowisko słowno-muzyczne pt."Recepta na świętość".
W świetle niedawnych wydarzeń związanych z postacią papieża-Polaka, dzieci przybliżyły najważniejsze fakty z życia nowego świętego-Patrona Siódemki- Jana Pawła II. Uczniowie starali się znaleźć receptę na świętość, biorąc pod uwagę to, jak żył Karol Wojtyła, w jaki sposób spędzał czas wolny i jakie wartości promował w trakcie swojego pontyfikatu. W ciekawy sposób przedstawiły sylwetkę tego niezwykłego człowieka od momentu narodzin aż do chwili przejścia do Domu Ojca. Program miał charakter refleksyjny, obok pięknych wierszy Karola Wojtyły uczniowie odegrali scenkę teatralną, odwołując się tym samym do jednej z ulubionych form ekspresji Lolka. Chór dziewcząt z klasy piątej i liczna grupa pierwszoklasistów pieśniami nawiązali do momentów zwrotnych w życiu Papieża Rodziny.
Słowa Jana Pawła II: „Tak jak sól nadaje smak pożywieniu...Tak świętość nadaje sens życiu...” stały się mottem tego dnia i powinny być drogowskazem w naszym życiu.
17 MAJA 2014

Z ortografią za pan brat

15 maja 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni odbył się Miedzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III pod hasłem "Z ortografią za pan brat". Z naszej szkoły uczennice Zuzanna Wójcik z klasy IIIB zajęła I miejsce, a Lilianna Krężołek z IIIA zdobyła wyróżnienie. Dziewczynki otrzymały dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!
15 MAJA 2014

Dni kultury, książki, prasy

Co rok w maju obchodzone jest „Święto Kultury, Książki i Prasy”. Zgodnie z tradycją również biblioteka szkolna "Siódemki" włącza się w obchody tego święta. Z inicjatywy nauczyciela biblioteki - M. Binkowskiej, organizowane są wystawki, ekspozycje książek, pogadanki związane z książką oraz tematem obchodzonego święta. Szczególny nacisk położony jest na kształtowanie umiejętności czytania przez najmłodszych uczniów, prowadzone są zajęcia i spotkania w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", elementy biblioterapii. Wiele uwagi poświęcanej jest także kulturze słowa oraz poprawnej polszczyzny.
JEŚLI WIEDZĘ POSIĄŚĆ CHCESZ KSIĄŻKĘ W RĘCE SWOJE WEŹ !
10 MAJA 2014

Sukces naszych szóstoklasistów

Dnia 9 maja czteroosobowa delegacja naszej szkoły (Julia Hnatów, Agnieszka Kaszkiewicz, Julia Michalik i Szymon Kukułka) wzięła udział w zorganizowanym przez Gimnazjum nr 2 w Bochni Konkursie Wiedzy o Unii Europejskiej. Uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma zadaniami sprawdzającymi wiedzę ogólną dotyczącą Unii Europejskiej oraz poszczególnych państw członkowskich ( pytania dotyczyły m. in. tańców narodowych, zabytków, kuchni i obyczajów). Po zaciętej walce reprezentanci "Siódemki" zajęli II miejsce. Gratulujemy!
07 MAJA 2014

Młody recytator

Uczeń klasy 0A - Jan Czekaj zajął II miejsce w IV Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Wiersze Patriotyczne" organizowanym przez Miejskie Przedszkole nr 1 w Bochni dnia 07.05.2014 r. Serdecznie gratulujemy!
07 MAJA 2014

Cała Polska czyta...przedszkolakom!

W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Filia 6 w Bochni zaprosiły nasze maluchy do włączenia się w cykl spotkań w związku z obchodami Międzynarodowego Roku Rodziny pod hasłem "To co najważniejsze...". Dzisiaj przedszkolaki słuchały bajek czytanych przez Komendanta Powiatowej Policji w Bochni Mariusza Dymurę.
30 KWIETNIA 2014

Konkurs ekologiczny

Konkurs ekologiczny został zorganizowany z okazji "Dnia Ziemi" w dniu 24.04.2014 r. przez nauczycieli przyrody mgr Bożenę Ertelt i mgr Edytę Knapińską. Startowały drużyny dwóch klas szóstych, dopingowane przez kolegów. Zakres konkursu obejmował treści związane z:
- Ochroną gatunkową roślin i zwierząt;
- Źródła zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza;
- Skutki zanieczyszczenia środowiska (dziura ozonowa, efekt cieplarniany, kwaśne deszcze);
- Formy i sposoby ochrony środowiska
Uczniowie wykazali się także umiejętnością rozróżniania na zdjęciach gatunków zwierząt będących pod ochroną.
Konkurs przebiegał w IV etapach:
W I etapie uczniowie odpowiadali na pytania za 1 pkt. odpowiadając TAK lub NIE
W II etapie drużyny miały skojarzyć zwierze z jego przywarą – pytania za 1 pkt.
W III etapie drużyny odpowiadały pisemnie na 2 pytania za 1 pkt.
W IV etapie wybierane były pytana losowo za 3 pkt.
Po podsumowaniu wyników okazało się, że klasa 6a i 6b mają taką samą ilość punktów. Ogłoszono więc dogrywkę. Walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie więc drużyny klasy 6a i 6b zajęły ex aequo pierwsze miejsce. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką związaną z zanieczyszczeniem środowiska i jego ochroną. Uczniowie wykazali się dużą znajomością gatunków chronionych , zdają sobie sprawę ze skutków zanieczyszczenia środowiska, wiedzą, że najlepiej uzyskiwać energię z odnawialnych źródeł. Oprócz celu edukacyjnego, konkurs był wspaniałą zabawą.
29 KWIETNIA 2014

Wizyta w studio TVN

Dzieci z klasy 1a wybrały się na wycieczkę do Studio TVN w Krakowie przy ul. Pułkownika Dąbka, gdzie pracuje tato naszej koleżanki Oliwii. Po zjedzeniu wspólnego śniadania w kawiarence TVN–owskiej rozpoczęła się nasza przygoda z telewizją. Oprowadzał nas pan Jerzy Kramarczyk – polski aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Podczas zwiedzania pan Jerzy opowiedział nam wiele ciekawostek związanych z nagraniem i emisją programów. Oprócz części studyjnej zobaczyliśmy także charakteryzatornię, czyli miejsce gdzie panie przygotowują aktorów do zagrania odpowiedniej sceny. Niektórzy z nas mieli nawet kroplę sztucznej krwi na rękach. Niesamowitym przeżyciem było wejście na plan filmowy serialu "Szpital" oraz zwiedzenie pomieszczeń, gdzie toczy się cała akcja. Pachniało naprawdę prawdziwym szpitalem. Miłą niespodzianką dla nas wszystkich było uczestniczenie w nagraniu w studio telewizyjnym telewizji TTV. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, a operatorami kamer były panie. Zmontowane nagranie tego krótkiego programu otrzymaliśmy w prezencie.
Zobaczenie telewizji "od kuchni" było dla dzieci dużym przeżyciem. Niektórzy z nich odkryli w sobie predyspozycje do zawodu reportera i dziennikarza.
28 KWIETNIA 2014

Apel z okazji kanonizacji Patrona Szkoły - Jana Pawła II
26 KWIETNIA 2014

Moje podróze w świat książki

25 kwietnia 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem "Moje podróże w świat książki" przeznaczony dla uczniów klas III. Reprezentantami naszej szkoły byli Krzysztof Nakielny z klasy IIIa, Róża Seręga–Kawalec z klasy IIIb i Zuzanna Wójcik z IIIb. Uczestnicy mieli okazję wykazać się znajomością książek: Kornela Makuszyńskiego "Awantura o Basię" , Astrid Lindgren "Dzieci z Bullerbyn" oraz Hansa Christiana Andersena "Królowa Śniegu". Róża Serega–Kawalec z klasy IIIb zajęła I miejsce. Dzieciom zostały wręczone nagrody książkowe oraz dyplomy. Gratulujemy!
24 KWIETNIA 2014

Światowy dzień książki

23 kwietnia obchodzony jest „ Światowy Dzień Książki”. Jak co roku biblioteka szkolna "Siódemki" włączyła się w jego obchody. Nauczyciel biblioteki wraz z uczennicami koła bibliotecznego "Zakładeczki z siódemeczki", zorganizował okolicznościowe wystawki poświęcone ciekawym książkom, nowościom wydawniczym oraz wystawy tematyczne. Te ostatnie zostały wyeksponowane na planszach i w gablotach szkolnego korytarza. "Światowy Dzień Książki" to szczególna okazja do podkreślenia wagi i znaczenia książki we współczesnym świecie. KSIĄŻKA to wciąż wyjątkowy i niezawodny przyjaciel, którego nie można zapomnieć, z którym poznaje się świat oraz życie.
15 KWIETNIA 2014

Wielkanoc w przedszkolu

Przedszkolaki miały okazję poznać zwyczaje i tradycje wielkanocne. Malowały i wyklejały kolorowe pisanki, robiły kurczaczki, zajączki wielkanocne, koszyczki i palmy. Poznały też wiersze, piosenki, inscenizacje o tematyce wielkanocnej oraz stare, ludowe zabawy związane z tymi świętami. Święcenie koszyczka z pokarmami, pieczenie bab wielkanocnych oraz polewanie się wodą w śmigus dyngus, to również tradycje, które dzieci doskonale znały i chętnie o nich opowiadały. W tym dniu nie zabrakło rodziców, którzy przygotowali świąteczny stół.
01 KWIETNIA 2014

Pożegnanie zimy - rozstrzygnięcie konkursu "Małopolska Marzanna"

W dniu 20 marca 2013 roku w szymbarskich oddziałach Muzeum „Dwory Karwacjanów i Gładyszów” odbyła się impreza plenerowa zatytułowana "Pożegnanie Zimy" oraz rozstrzygnięcie konkursu na "Małopolską Marzannę", który swoim patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego – Marek Sowa. Organizowany po raz trzeci konkurs „Małopolska Marzanna” miał zasięg wojewódzki i wzięły w nim czynny udział szkoły podstawowe oraz placówki kulturalno-oświatowe z pięciu powiatów Województwa Małopolskiego. Od rana do Kasztelu w Szymbarku zmierzały gromadki roześmianych dzieci, które kilka tygodni wcześniej wykonały Marzanny i nadesłały je na konkurs ogłoszony przez oddział Muzeum – Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Zgromadzonych uczniów, pedagogów, opiekunów oraz rodziców przywitała etnografka Anna Niemczyńska-Szurek, która przybliżyła ideę konkursu i zaprosiła do wysłuchania programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klas I-III Zespołu Szkół w Szymbarku. Następnie głos zabrał przewodniczący Jury – Janusz Zięba. Odczytał list Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Sowy, skierowany do Dyrekcji Muzeum oraz uczestników, opiekunów i instytucji zaangażowanych w organizację konkursu. Ogłosił także jego wyniki. Wręczenia nagród oraz wyróżnień dokonał Starosta Gorlicki – Mirosław Wędrychowicz. Plenerowa część rozpoczęła się od pamiątkowej fotografii uczestników wraz z ich pracami oraz barwnego pochodu nad rzekę Ropę, gdzie dokonano spalenia wykonanych z ekologicznych materiałów Marzann. Dzieci w ten zakorzeniony w tradycji sposób pożegnały zimę i przywitały wiosnę. Naszą szkołę reprezentowali:
W kategorii I – klasy I–III szkoły podstawowej: Oliwia Wańtrych i Natalia Piszczek z klasy IIb, które zdobyły II miejsce!
W kategorii II – klasy IV–VI szkoły podstawowej: Patryk Twardosz, kl. Va, Wiktoria Twardosz, kl. IVa oraz Karolina Twardosz, kl. IIa, którzy zajęli II miejsce! Ponadto w tej kategorii wyróżnienie otrzymał Michał Pięta z klasy Vb. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
28 MARCA 2014

Odwiedziny w przedszkolu

Wraz z nadejściem wiosny klasy pierwsze zostały zaproszone przez dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 - grupę V, na wspaniałą inscenizację pt. "Powitanie Wiosny". Wysłuchaliśmy również koncertu piosenek wiosennych zaśpiewanych i zagranych na flażoletach, na których wszystkie dzieci z tej grupy uczą się grać pod czujnym okiem i uchem pani Bernadki i pani Iwonki. Bardzo miłe spotkanie zakończyło się wspólną wymianą niespodzianek. Pierwszaki pożegnały się z przedszkolakami słowami: "Do zobaczenia w naszej szkole w klasie pierwszej". Parę dni wcześniej, najstarsze dzieci z tego przedszkola odwiedziły nas w szkole. Zobaczyły jak wyglądają klasy lekcyjne – mogły na chwilę usiąść w szkolnych ławkach, rozwiązywały związane z tematyką szkolną, zagadki, śpiewaliśmy piosenki. Później odbyliśmy spacer po szkole. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia szkolne: świetlicę, bibliotekę, pracownię komputerową, szatnię. Wspólnie bawiliśmy się również w sali gimnastycznej. Wszystkim szkoła bardzo się podobała. Pierwsze kroki na drodze edukacji szkolnej zostały poczynione. Czekamy na Was! Do zobaczenia we wrześniu!
27 MARCA 2014

"Poezja smaku"

26 marca w Publicznej Szkole Podstawowej nr 5 w Bochni odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski pod hasłem "Poezja smaku" przeznaczony dla uczniów klas I–III i oddziałów przedszkolnych. Reprezentanci naszej szkoły ujęli swoją grą aktorską komisję konkursową zapewniając sobie zaszczytne miejsca. W kategorii klas drugich I miejsce zajęła Kamila Rębilas, która wzorowo wyrecytowała wiersz Jana Brzechwy "Na straganie". W kategorii klas pierwszych Eliza Mucha uzyskała wyróżnienie również za recytację utworu Brzechwy "Na straganie". Najmłodszy przedstawiciel naszej szkoły Jan Czekaj w kategorii oddziałów przedszkolnych zdobył IV miejsce za wykonanie utworu "Lekarstwo Misia" Hanny Bechler.
24 MARCA 2014

XIII Szkolny Dzień Przeciw Przemocy pod hasłem "Wiosna bez przemocy!"

21 marca 2014 r. w iście wiosennej aurze odbył się już 13. Szkolny Dzień Przeciw Przemocy i jak na "pechową trzynastkę" przystało nie obyło się bez wpadek...
Całą imprezę poprowadziła po mistrzowsku pedagog szkolna p. Lidia Kaczmarek. Wszyscy uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w zabawie. Wstępem do tego dnia były wcześniej przeprowadzone zajęcia z uczniami dotyczące cyberprzemocy, zagrożeń w sieci oraz zasad korzystania z Internetu i telefonu komórkowego. Uczniowie klas I-VI przygotowali plakaty na w/w temat. Prace uczniów zostały wykorzystane jako dekoracja sali gimnastycznej.
Bogaty program tego szczególnego dnia rozpoczął się scenką dramową, w której uczniowie klasy VIa wcielili się w ofiarę cyberprzemocy, przyjaciela i eksperta. Kolejno uczniowie klas Va i Vb wykonali internetowy rap. Dzięki tym edukacyjnym występom dzieci mogły się przekonać, że nie są bezsilne wobec takiej formy przemocy, a przede wszystkim, dowiedziały się, gdzie szukać pomocy. Następnym punktem programu była trawestacja znanego wiersza J. Brzechwy pt. "Leń". Aktorzy z kl. IVa w sposób brawurowy przedstawili tytułowego lenia, który nic nie robi poza życiem w wirtualnym świecie. W inscenizacji padają słowa: "..elektrownia wyłączyła prąd (...) nic nie działa, co robić?", które stały się prorocze, gdyż w drugiej części imprezy nagłośnienie przestało działać!...ale i ten problem został zażegnany dzięki szybkiej interwencji "służb specjalnych". Po części edukacyjnej nastąpił pokaz talentów i umiejętności uczniów "siódemki". W barwnym korowodzie postaci nie zabrakło uczniów klasy IIIb, którzy zaśpiewali piosenkę o rodzinie. Następnie uczennice z klas III-V zaprezentowały dyskotekowe układy taneczne. Chłopcy z klasy V a wykonali popisową arię operową "La donna e mobile". Gromkimi brawami został nagrodzony pokaz akrobatyki sportowej w wykonaniu uczennicy klasy IIIa - Lilianny Krężołek, zawodniczki Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego "Sokół" w Krakowie. Na scenie zaprezentowały się również grupy taneczne: break dance w wykonaniu uczniów klas I-VI, pokaz tańca disco. Owacją na stojąco został uhonorowany występ p. Michała Bednarskiego, który sugestywnie wykonał piosenkę "Hey baby!". Talentem muzycznym zabłysnął uczeń klasy IIIa - Piotr Trojan, wykonując piosenki: "Tak smakuje życie" i "Wiosna". Następnie uczeń klasy IVa – Krzysztof Sroka wyrecytował wiersz, za który otrzymał II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim o "Pierścień św. Kingi". Na zakończenie wystąpiła tajemnicza grupa teatralna „Rzepa band”, która w sposób brawurowy zaprezentowała inscenizację wiersza J. Tuwima pt. "Rzepka". W aktorów wcielili się nauczyciele i pracownicy szkoły, a dzięki ciekawym kostiumom byli nie do rozpoznania. Pierwszy dzień wiosny na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci…
24 MARCA 2014

Spotkanie przedszkolaków z florystką

Dziś przedszkolaczki były z wizytą w kwiaciarni. Miała ona związek z tematyką o wiośnie oraz poznaniem różnych zawodów między innymi florystą. Dzieci dowiedziały się jak pielęgnować rośliny, co może wyrosnąć z cebulki. Na koniec naszej wizyty kupiliśmy specjalną ziemię do kwiatów i doniczki do klasowej hodowli. W klasowym ogródku posadziliśmy rośliny cebulowe oraz wysialiśmy nasionka różnych ziół.
Wiosną dzieci też rosną... Sprawdziliśmy to! Pierwszy Dzień Wiosny przedszkolaki powitały radosnym uśmiechem i wiosennymi koronami.
23 MARCA 2014

"Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"

22 marca na naszym Orliku został rozegrany finał powiatowy turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". W zawodach wzięło udział 7 drużyn w kategorii U-12: PSP7 Bochnia, Akademia Błyskawica Proszówki, SP Jodłówka, SP Grabie, ZS Lipnica Murowana, PSP Muchówka oraz ZS Rozdziele. Grano systemem każdy z każdym. Nasz zespół uzyskując następujące wyniki: 0-0 z Akademią Błyskawica, 1-0 z SP Grabie, 0-1 z SP Muchówka, 0-0 z ZS Rozdziele, 1-0 z ZS Lipnica Murowana i 1-1 z SP Jodłówka zajęła III miejsce. Gratulujemy!
20 MARCA 2014

Spotkanie z policjantem

17 marca 2014 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z młodszym aspirantem Wojciechem Więckiem, z którym odbyli pogadankę na temat cyberprzemocy i netykiety w sieci. Pan policjant spotkanie urozmaicił prezentacją multimedialną oraz filmami edukacyjnymi.
18 MARCA 2014

Spotkanie przedszkolaków z grotołazem

Dzisiaj nasz oddział przedszkolny odwiedził pan Tomasz Sękiewicz, na co dzień pracownik Zakładu Robót Górniczych i Wysokościowych, który z pasją i zaangażowaniem opowiadał o pracy grotołaza. Mogliśmy dotknąć przyniesionych przez niego niezwykłych przedmiotów używanych m. in. w taternictwie jaskiniowym: uprząż jaskiniowa, shunt, rolka zjazdowa, płanieta czyli "małpa", karabinki, krole, ląże, oraz dowiedzieć się w jaki sposób są one wykorzystywane. Oglądając multimedialną prezentacją widzieliśmy P. Tomka w pracy w kopalni soli w Wieliczce przy wykonywaniu prac alpinistycznych, oraz kiedy schodził w dół do ciemnej, głębokiej jaskini. Dzisiaj już wiemy jak one powstają. Może kiedyś do nich zaglądniemy? Na koniec mama Rity rozdała nam naklejki z Krakowskiego Klubu Taternictwa Jaskiniowego, którego członkiem jest p. Tomek.
17 MARCA 2014

Konkurs literacki "Akadamia Pana Kleksa"

W marcowy poranek biblioteka szkolna kolejny raz była miejscem konkursowych zmagań. Tym razem uczniowie klas czwartych zmierzyli się z tekstem Jana Brzechwy. Nauczyciel biblioteki M. Binkowska przygotowała test, zawierający szczegółowe pytania lektury "Akademia Pana Kleksa". Bajkowy i zarazem niezwykle magiczny świat książki, stał się również udziałem czwartoklasistów. Dziewczęta i chłopcy wykazali się dobrą znajomością tekstu. Laureaci zostali nagrodzeni książkami oraz dyplomami.

Marek de Lorme kl.4b - I miejsce
Bartłomiej Baltaza kl.4a - II miejsce
Wiktoria Brożek kl.4b - II miejsce
Gabriela Załupska kl.4b - III miejsce

Gratulujemy!
12 MARCA 2014

Gdy wiosna na świecie

"Gdy wiosna na świecie" - pod takim hasłem przedszkolaki spotkały się w Miejskiej Bibliotece Publicznej "Filia 6" na kolejnej lekcji. Tym razem dzieci poszukiwały pierwszych oznak nadchodzącej wiosny. Na koniec wykonały żonkile z kolorowego papieru, które będą zdobiły bibliotekę.
06 MARCA 2014

XII bocheński dzień Króla Kazimierza

04.03.2014 odbyło się podsumowanie konkursu "Zaprojektuj bocheński ratusz". Na bocheńskim Rynku powstał "ratusz", którego ściany stanowią powierzchnię wystawienniczą dla prac przygotowanych przez uczniów w ramach konkursu "Zaprojektuj bocheński ratusz". Powstały prace niezwykle różnorodne, nawiązujące do różnych stylów i epok, autorzy zastosowali różnorakie techniki plastyczne. Na konkurs wpłynęło 291 prac. Wśród nagrodzonych byli uczniowie naszej szkoły:
W kategorii klas I-III Natalia Pięta – kl Ic – I miejsce
W kategorii klas IV-VI Wiktor Chwistek – kl IVb - II miejsce
Serdecznie gratulujemy!
05 MARCA 2014

Bajkowa Siódemka

4.03.2014 r. w PSP nr 7 odbył się Dzień Otwarty zorganizowany dla dzieci pięcio-, sześcio-, siedmioletnich oraz ich rodziców. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły – Pan Marcin Bijata, który powitał licznie zgromadzonych rodziców i ich pociechy oraz zaproszonych gości, wśród których znaleźli się: Burmistrz Miasta Bochni – Pan Stefan Kolawiński, Proboszcz Parafii św. Pawła Apostoła - ks. Dziekan Jan Nowakowski i Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji – Pani Dorota Palej-Maliszczak. Wszyscy zgromadzeni w murach bocheńskiej „siódemki” mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Rodzicom została zaprezentowana baza dydaktyczno-wychowawcza, a dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji. Zebranych w bajkowy nastrój wprowadzili najmłodsi uczniowie szkoły – dzieci z oddziału przedszkolnego 0b poprzez występ taneczny Bałwanków. Największą atrakcją tego dnia było przedstawienie w wykonaniu Teatru Małej Sceny Świetlicy pt. „Calineczka”. Inscenizacja została przygotowana z rozmachem. Widzowie byli zachwyceni, grą młodych aktorów w barwnych kostiumach, zabawnymi dialogami, pięknym tańcem kwiatów i baletem elfów. „Calineczka” miała niesamowitą scenografię z ciekawymi rekwizytami. Udekorowana sala gimnastyczna przypominała bajkową scenę teatralną. Po przedstawieniu została zaprezentowana oferta zajęć pozalekcyjnych, tj. pokaz szkółki piłkarskiej małych adeptów piłki nożnej- ABC Futbolu prowadzonej przez p. Adama Boronia, a także pokaz tańca towarzyskiego dla dzieci w wykonaniu uczniów szkółki tanecznej Thomas Dance. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem i zostały nagrodzone gromkimi brawami. Kiedy rodzice zapoznawali się z zasadami rekrutacji do szkoły, maluchy doskonale bawiły się na zabawie karnawałowej. Dziewczynki przed wejściem do sali tanecznej otrzymały kwiatowy diadem, a chłopcy królewską koronę. Podczas tańców i zabaw z wodzirejem- tajemniczym Elfem oraz nauczycielami czas upłynął im znakomicie. Po wesołej zabawie maluchy udały się na słodki poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców.
Wielu rodziców skorzystało z możliwości zapisu dziecka do pierwszej klasy i oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2014/2015. Rodziców, którzy jeszcze nie zdecydowali się na wybór szkoły dla swojego dziecka, zapraszamy do PSP nr 7 w Bochni.
24 LUTEGO 2014

Konkurs literacki "Ziemia bocheńska dawniej i dziś"

Dziewczęta i chłopcy z piątych klas, uczestniczyli jak co roku w konkursie literackim "Ziemia bocheńska dawniej i dziś". Konkurs organizowany przez nauczyciela biblioteki oraz języka polskiego, cieszył się w tym roku szczególnie dużym zainteresowaniem. Osiemnastu piątoklasistów zebrało się w bibliotece szkolnej aby móc wykazać się szczegółową wiedzą, dotyczącą historii oraz legendy, związanej z Bochnią i Ziemią bocheńską. Duże zaangażowanie uczniów a także nauczycieli, pozwoliło na wyłonienie zwycięzców konkursowych zmagań. Uczniowie otrzymali od nauczycieli: pani M. Noskowicz i M. Binkowskiej dyplomy oraz nagrody książkowe.
Tegorocznymi laureatami konkursu zostali:
Jakub Cisło kl.5a - I miejsce
Klaudia Kazek kl.5a - II miejsce
Igor Ścisło kl.5b - III miejsce

GRATULACJE!
20 LUTEGO 2014

Fizjoterapeuta w przedszkolu

Dzisiaj w oddziale przedszkolnym gościliśmy fizjoterapeutkę, specjalistę do spraw żywienia p. Annę Jakóbik oraz p. Roksanę Martinez-Brej, które przeprowadziły zajęcia n/t "Korekcji wad postawy". Na początku panie malowały dzieciom stopy, żeby później odbić je na kartce i porównać z trzema rodzajami śladów. Dzieci dowiedziały się, że na zdrowe stopy ma wpływ dobrze dobrane obuwie, jak i też chodzenie na palcach, piętach, bieganie po trawie, skakanie na skakance oraz ćwiczenia (z grochem, woreczkiem, piłką). Następnie maluchy oglądnęły slajdy z prawidłowa postawą, bo nie tylko stopy są ważne, ale to jak siedzimy, chodzimy, nosimy plecak. Na koniec przy akompaniamencie muzyki dzieci wykonywały ćwiczenia: w kole podawały sobie piłkę i klaskały stopami. Przedszkolaki zabiorą do domu kartki z odbitymi stopami i pisemny apel do rodziców dotyczący wcześniejszej diagnozy stanu zdrowia dziecka.
18 LUTEGO 2014

Walentynki w przedszkolu

Walentynki już na dobre zadomowiły się w naszej szkole. W tym roku również odbyły się w naszym przedszkolu pod znakiem przyjaźni i radości z przebywania ze sobą. Były okazją do rozmów z dziećmi o ważnych wartościach w relacjach społecznych.
Z okazji Walentynek życzymy wszystkkim dużo radości i miłości, by uśmiech na twarzy gościł przez cały dzień :)
30 STYCZNIA 2014

Przybieżeli do Siódemki...

30 stycznia 2014r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Kolęduje Tobie moje serce" przygotowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej Agnieszkę Wilczyńską–Wełnę, Bernadettę Strugałę, Dorotę Grabias i Barbarę Dylowicz. Do wspólnego kolędowania zostały zaproszone dzieci z bocheńskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Przybyli bardzo licznie – 27 uczestników wraz ze swoimi nauczycielami, a także rodzicami i dziadkami. Gości, kolędników oraz ich opiekunów powitał Dyrektor szkoły Marcin Bijata przedstawiając profesjonalne jury, które tworzyli: Małgorzata Czekotowska - dyrygent chóru "Jesienne Słowiki" (przewodnicząca), Ina Dębosz – nauczyciel Szkoły Muzycznej oraz Piotr Batko - organista z parafii Św. Pawła Apostoła. Początek konkursu uświetnił występ dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Bochni pod opieką pani Bernadetty Noskowicz–Czajki i pani Iwony Cepak oraz nauczyciela rytmiki, które zaśpiewały i zagrały na flażoletach kolędy, wprowadzając nas w świąteczny nastrój. Następnie rozpoczęły się konkursowe zmagania. Dziecięcemu kolędowaniu z podziwem i uwagą przysłuchiwali się przybyli goście. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Młodzi artyści zadziwiali publiczność wysokimi umiejętnościami wokalnymi, interpretacyjnymi i grą na różnych instrumentach: flażoletach, flecie, gitarach, wiolonczeli, organach elektrycznych. Poziom konkursu według komisji oceniającej był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców nie należał do łatwych. W przerwie na burzliwe obrady jury, widzowie mieli okazję wysłuchać przygotowanych przez uczniów naszej szkoły Julię Michalik i Kamila de Lorme kolęd. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników konkursu jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii przedszkola:
I miejsca: Katarzyna Jarmuła z Miejskiego Przedszkola nr 2, Wiktoria Kasprzyk z Miejskiego Przedszkola nr 5 oraz Karolina Chrobak z Miejskiego Przedszkola nr 6
II miejsce: Zuzanna Nalepka z Miejskiego Przedszkola nr 1 i Wiktoria Kukulska z Miejskiego Przedszkola nr 4
III miejsce: Weronika Basińska z Ochronki Sióstr Służebniczek i Amelia Rudnik z Miejskiego Przedszkola nr 3

W kategorii oddziały przedszkolne:
I miejsce: Julia Kokoszka z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 7
II miejsca: Zuzanna Ptaszek z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 1 i Oliwia Rajca z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 2
III miejsca: Martyna Stochel z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 4 i Kinga Rybak z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 5

W kategorii klas pierwszych:
I miejsca: Maja Laska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Martyna Nowak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
II miejsce: Karolina Jung z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2
III miejsca: Emilia Mroczek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Eliza Ertelt z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5

W kategorii klas drugich:
I miejsca: Jagoda Kozłowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Piotr Paluch z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5
II miejsca: Monika Wilk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Kacper Kluz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4
III miejsce: Nadia Kłosowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

W kategorii klas trzecich:
I miejsca: Wiktoria Wałkowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Piotr Trojan z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
II miejsca: Julia Spisak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Zuzanna Łącka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5
III miejsce: Kamila Dobek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez PSP nr 7, Radę Rodziców oraz Wydział Promocji i Rozwoju Miasta przy UM w Bochni. Konkurs należy zaliczyć do bardzo udanych, był okazją do wspólnego spotkania uczniów, nauczycieli, rodziców, dziadków i kultywowania tradycji śpiewania kolęd. Zakończył się w miłej atmosferze słodkim poczęstunkiem zasponsorowanym przez cukiernię "Maja". Jesteśmy zadowoleni, że nasz konkurs kolęd z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy ponownie za rok.
28 STYCZNIA 2014

Spotkanie z leśniczym

Dzisiaj dzieci z oddziału przedszkolnego spotkały się z leśniczym Węgrzyn Beatą z Nadleśnictwa Brzesko z Obszaru Leśnictwa Chrostowa. Na początku spotkania pani Beata powiedziała nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Podkreśliła, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Zaprezentowała ciekawe leśne okazy i omówiła ich pochodzenie. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i ochoczo z tej możliwości skorzystały. Pytania były przeróżne, ale nasz gość na wszystkie bardzo cierpliwie i wyczerpująco odpowiadał. Szczególnie spodobało mu się pytanie Sary: Dlaczego ptaki gubią pióra? Z pozoru proste wymagało jednak dokładnego wyjaśnienia. Serdecznie dziękujemy za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne - tym razem w leśniczówce.
24 STYCZNIA 2014

Szkolny konkurs kolęd

Dzisiaj odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek w kategoriach: oddziały przedszkolne, klasy I, II oraz III. Wystąpiło 23 uczestników, spośród których wybrano reprezentantów do rywalizacji w miejskim konkursie. Jury w składzie : Dorota Nowak, s.Benita, Marta Binkowska i ks. Łukasz Plata przyznało następujące miejsca:

W kategorii oddziały przedszkolne:
I miejsce: Julia Kokoszka z grupy B
II miejsce: Rita Sękiewicz z grupy A
III miejsca: Wiktoria Święch i Marysia Gąsiorek z grupy B

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Martyna Nowak z klasy 1A
II miejsca: Natalia Hełmecka z klasy 1A i Maja Broszkiewicz oraz Aleksandra Tabor z klasy 1B
III miejsca: Marta Straszak z klasy 1B oraz Eliza Mucha, Małgorzata Morońska i Natalia Pięta z klasy 1C

W kategorii klas drugich:
I miejsce: Nadia Kłosowska z klasy 2A
II miejsca: Kamila Rębilas z klasy 2A i Maria Kokoszka z klasy 2B
III miejsca: Jakub Jawień z klasy 2A i Amelia Gajek oraz Filip Krawczyk z klasy 2B

W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Piotr Trojan z klasy 3A
II miejsca: Gabriela Biernat z klasy 3A oraz Amelia Dźwigaj i Kamila Możdżeń z klasy 3B
III miejsce: Julia Lasota z klasy 3A

Gratulujemy!
22 STYCZNIA 2014

Dzień Babci i Dziadka w zerówce

Maluchy z tej okazji zaprosiły swoich dziadków na występy artystycznie, podczas których recytowały, zaśpiewały i zatańczyły. "Składam Państwu najserdeczniejsze życzenia. Życzę dużo zdrowia, spełnienia marzeń, uśmiechu, a przede wszystkim tego, żeby od swoich wnucząt każdego dnia Państwo doznawali miłości i szacunku" — powiedział dyrektor Marcin Bijata. Po części artystycznej przyszedł czas na wręczenie upominków i słodki poczęstunek.
21 STYCZNIA 2014

Pasowanie na czytelnika

W styczniowy poranek szkolna biblioteka była miejscem uroczystego "pasowania na czytelnika" uczniów pierwszych klas. Dziewczynki i chłopcy trzech oddziałów, złożyli przyrzeczenie "wzorowego czytelnika". W tej ważnej dla pierwszoklasistów chwili uczestniczyła pani dyrektor A. Twardosz, która wraz z nauczycielem biblioteki p. M. Binkowską, dokonała uroczystego pasowania. Uczniowie zapoznali się z rolą i funkcją biblioteki, wypożyczalni oraz czytelni, zasadami zachowania się w bibliotece szkolnej, jej zbiorami, kształtowaniem szacunku do książki, rozbudzaniem zainteresowań czytelniczych. Każde z dzieci wypożyczyło książkę, wybraną przez siebie po raz pierwszy. Nowi czytelnicy opuścili bibliotekę z zapewnieniem częstego jej odwiedzania oraz poznawania "skarbów biblioteki".
17 STYCZNIA 2014

Spotkanie z policjantem

Dzisiaj klasy V i VI miały spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Bochni. Prelekcja była związana z cyberprzemocą i zagrożeniami jakie niesie ze sobą sieć internetowa. Druga część poświęcona była prawom i obowiązkom ucznia w szkole.
15 STYCZNIA 2014

Zabawa karnawałowa

Zgodnie z wieloletnią tradycją, przed feriami, w czasie karnawału, w naszej szkole zorganizowano zabawę karnawałową. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, maskami zachęcała do hucznej zabawy - najpierw młodsze dzieci z klas 0-1, a potem uczniów klas 2-3. W szkole zaroiło się od Spidermanów, piratów, rycerzy, kowbojów, policjantów, czarodziejów... Były wróżki, księżniczki, czarownice, motyle, biedronki i różne inne stwory i dziwadła... Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Były korowody, kółeczka i tańce w parach oraz różne konkursy.
20 GRUDNIA 2013

Jasełka 2013

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w ostatnim dniu nauki roku kalendarzowego to jest w dniu 20.12.2013r. uczniowie klasy IIIA i IIB pod kierunkiem wychowawców klas Małgorzaty Słowiak i Alicji Szosty przygotowali bożonarodzeniową inscenizację. Głos zabrali młodzi wykonawcy, którzy profesjonalną grą aktorską wprowadzili zebrana publiczność w klimat scen biblijnych. Zaśpiewane z towarzyszeniem gitary i fletu kolędy i pastorałki oczarowały publiczność zgromadzoną na odświętnej akademii. Młodzi aktorzy wspaniale wcielali się w swoje role. Barwne stroje, rekwizyty występujących, bogata scenografia (wykonana z pomocą pań: Doroty Nowak, Katarzyny Węglarz i Janiny Bacik) dobrze współgrały z odtwarzaną rolą, oddając realistyczny charakter dnia Bożego Narodzenia, a widzom dostarczyły dodatkowych wrażeń wizualnych. W tym świątecznym nastroju Dyrektor Szkoły złożył wszystkim bożonarodzeniowe życzenia, a następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do poszczególnych klas. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i kolędowania.
20 GRUDNIA 2013

Wigilia z betlejemskim światłem pokoju

Dzisiaj o 10.00 harcerze z bocheńskiego hufca przekazali przedszkolakom Betlejemskie Światło Pokoju życząc zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego dobrego w nadchodzącym Nowym Roku 2014. Podczas spotkania dzieci wysłuchały kolęd granych i śpiewanych przez harcerzy oraz braci Marka i Kamila de Lorme.
LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2013

Nie marnujemy jedzenia

Nasza szkoła wzięła udział w 11. edycji ogólnopolskiego konkursu Tesco dla Szkół. Tym razem zadanie konkursowe polegało na nakręceniu dowolną techniką krótkiego filmiku prezentującego talent do niemarnowania jedzenia. Uczniowie: Zuzanna Kierońska, Paweł Łącki, Aleksandra Podsiadło, Natalia Łucyków, Monika Woźniak, Klaudia Kazek, Klaudia Grabias, Patrycja Schmidt, Anna Janas, Karolina Spisak i Karolina Linca pod okiem opiekunki projektu pani Katarzyny Węglarz oryginalny pomysł przełożyli na film. A efekt tej pracy przedstawiamy poniżej.Od 18 listopada od godziny 12.00 do 19 grudnia do godziny 12.00 można oddać głos w konkursie na TEJ

stronie do czego gorąco zachęcamy!

Aby oddać głos należy utworzyć konto i po zalogowaniu się kliknąć w "oddaj głos" obok naszego filmu. Codziennie można oddać jeden głos. Wiec w rękach każdego/każdej z Was aż 32 głosy! :) Szczegółowe informacje jak głosować znajdziecie TUTAJ


13 GRUDNIA 2013

Projekt Muuvit

Od 23 listopada 2013r. klasa IIB uczestniczy w projekcie „Muuvit - Ruszaj się z klasą”. Projekt prowadzony jest przez Fundację v4sport a współfinansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerami projektu są: Fundacja Rozwoju Kultury Fizycznej, Projekt Społeczny 2012 oraz Program Sprawny Dolnoślązaczek. Projekt ten wykorzystuje doświadczenia fińskiego programu z zakresu edukacji prozdrowotnej Muuvit. Dzieci pracują razem jako drużyna, która bierze udział w ekscytującej podróży promującej pracę zespołową i wywierającą wyjątkowo pozytywny wpływ na tryb życia dzieci. Uczniowie zbierają punkty dla drużyny podejmując aktywność fizyczną zarówno samodzielnie jak i w grupie. Zdobyte punkty przeliczane na mile Muuvit pozwalają podróżować po Europie i nie tylko. Docierając do kolejnych miejsc drugoklasiści poznają ciekawostki dotyczące danego miasta i państwa, krótką historię, zabytki, przepisy kulinarne, podstawowe zwroty w danym języku, rozwiązują quizy związane z Unią Europejską. IIB podróż rozpoczęła z Warszawy. Odwiedzili już Berlin, Hanower, Hamburg, Amsterdam. Kolejnymi miastami na ich trasie są Bruksela i Paryż. W trakcie trwania przygody Muuvit dzieci wybierają jeden tydzień, podczas którego zapisują swoje nawyki żywieniowe oraz czas spędzany przed komputerem lub telewizorem. Wszystkie działania mają na celu wdrażanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej od najmłodszych lat.
11 GRUDNIA 2013

Wycieczka do kina

5 grudnia 2013r. uczniowie klas: IVA, IVB, VA i VIB wraz ze swoimi wychowawcami pojechali do Cinema City w Krakowie. Czwartoklasiści obejrzeli film "Ratujmy Mikołaja" 3D, a piąto- i szóstoklasiści „Mój biegun”. Oba seanse bardzo podobały się dzieciom, dostarczając im niezapomnianych wrażeń. "Mój biegun" to opowieść o dzieciństwie Jaśka Meli, pierwszego, niepełnosprawnego zdobywcy biegunów. Film okazał się mieszanką uczuć. Radość i szczęście ustąpiły miejsca rozpaczy i złości. Bunt, gniew i upór doprowadziły w końcu do pojawienia się nadziei. Historia pokazała nam, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizowaniu wyzwań, a rodzina, którą los okrutnie doświadcza, może stać się pod wpływem problemów bardziej połączona i silniejsza. Z kolei animacja "Ratujmy Mikołaja" za sprawą sympatycznego elfa Bernarda wprowadziła nas w świąteczny nastrój. Z bohaterem uczestniczyliśmy w ratunkowej misji, a wszystko po to, by przechytrzyć antymikołajowy spisek. Seria zabawnych komplikacji niejednokrotnie wywoływała uśmiech na naszych twarzach. Po seansach wszyscy udaliśmy się do KFC. Ten dzień na pewno zostanie w naszej pamięci jeszcze długo.
10 GRUDNIA 2013

Konkurs plastyczny "Pozdrowienia z unijnej Małopolski"

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wojewódzkim konkursie plastycznym pod hasłem "Pozdrowienia z unijnej Małopolski" organizowanym przez Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego. Uczniowie kl. I-III zmagali się z niezwykle trudnym tematem prac, gdyż mieli przedstawić jak to oni postrzegają inwestycje w naszym regionie. Z wielkim zapałem prace wykonali: Eliza Mucha, Zuzanna Stachura, Jan Błachut oraz Karolina Dobrzańska. Jesteśmy ogromnie dumni z faktu, iż na trzy prace, które mogliśmy przesłać dwie uczennice naszej szkoły otrzymały wyróżnienia: Eliza Mucha z kl. IC oraz Nicoletta Jachym z kl. IIB.
09 GRUDNIA 2013

Przedświąteczna wizyta przedszkolaków w bibliotece

9 grudnia 2013 w Fili nr 6 Miejskiej Biblioteki odbyły się już trzecie zajęcia dla przedszkolaków. Tematem lekcji były "Ozdoby świąteczne na choinkę". Najpierw pani bibliotekarka przybliżająca tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe potem zaproponowała wykonywanie ozdób choinkowych. Te kolorowe ptaszki i lampiony zawisną na naszej klasowej choince.
09 GRUDNIA 2013

Śladami Jana Pawła II po Polsce

Dnia 4 grudnia 2013r. w Przedszkolu Samorządowym nr 10 w Krakowie odbyło się wręczenie nagród dla laureatów konkursu plastycznego pt. "Śladami Jana Pawła II po Polsce". Wśród nagrodzonych znalazła się Aleksandra Tabor, uczennica klasy Ib, która zajęła III miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
09 GRUDNIA 2013

Wyjazd mikołajkowy klas VB i VIA do Tarnowa

4 grudnia 2013 roku klasa VB i VIA wybrały się do teatru na adaptację lektury Antoine de Saint-Exupéry "Mały książę". Godzina zbiórki była ustalona na 6:50. Przed Teatr im. Ludwika Solskiego dowiózł nas autokar. Gdy wszyscy już zajęli odpowiednie miejsca, przedstawienie zaczęło się. "Mały książę" to opowieść o pilocie, który podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, spotkał małego chłopca – tajemniczego przybysza z innej planety. Ich spotkanie stało się okazją do przypomnienia o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka. Ogólnie spektakl był bardzo humorystyczny, a aktorzy zagrali swoje role wyśmienicie. W czasie spektaklu na sali panowała cisza i skupienie przerywane czasami wybuchami śmiechu. Na koniec nie zabrakło głośnych i długich braw. Kolejnym punktem naszej wycieczki mikołajkowej było odwiedzenie Komendy Miejskiej Straży Pożarnej, gdzie wzięliśmy udział w lekcji "Bezpieczny Dom". Jej celem było przeprowadzanie dla nas najbardziej zbliżonego do realiów szkolenia w sztucznie zadymianym pomieszczeniu symulacyjnym. Zapoznaliśmy się z zasadami bezpieczeństwa przeciwpożarowego, z podstawowymi zagadnieniami związanymi z przepisami przeciwpożarowymi, działalnością zapobiegawczą. Teraz już wiemy jak się zachować w przypadku zauważenia pożaru lub znalezienia się w obiektach i pomieszczeniach, w których powstał pożar. Jak zawsze na zakończenie wycieczki obowiązkowym punktem był posiłek w McDonald. Korzystając z okazji, że znajdowaliśmy się w mieście, gdzie swoją posługę duszpasterską sprawuje ksiądz Sylwester, nie mogło zabraknąć spotkania również z nim.
06 GRUDNIA 2013

Mikołajki

6 grudnia jest jednym z ważniejszych dni w życiu każdego dziecka. To właśnie tego dnia wszystkie grzeczne dzieci odwiedza święty Mikołaj. Nie inaczej było i dzisiaj w naszej szkole. Brodaty, z dużym koszem pełnym prezentów, w czerwonym stroju, w towarzystwie anioła i diabła zjawił się u przedszkolaków. Spotkanie z Mikołajem rozpoczęło się od występu dzieci, które specjalnie na dzisiejsze wydarzenie przygotowały kilka piosenek i wierszyków. Dopiero później Mikołaj otworzył worek z prezentami i po kolei, każdemu z przedszkolaków wręczał upominek. Ile radości sprawiło to dzieciom – można zobaczyć na zdjęciach.
02 GRUDNIA 2013

XVII Ogólnopolski Konkurs Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi"

Dzisiaj w naszej szkole odbył się etap rejonowy XVII Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi". W konkursie ogółem wzięło udział 106 uczestników bocheńskich i gminnych szkół podstawowych, którzy w eliminacjach szkolnych wykazali się najlepszymi umiejętnościami recytatorskimi. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III oraz IV–VI. Komisja konkursowa w składzie: Agata Rynduch, Anna Konieczna, Dorota Czarnecka, ks. mgr Bartłomiej Bodziany, ks. mgr Bogusław Tokarz, ks. mgr Wojciech Brożek, ks. proboszcz Krzysztof Wąchała, miała twardy orzech do zgryzienia. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bowiem nie tylko talentem recytatorskim, ale i aktorskim. Jury oceniało występy dzieci biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, jak również ogólny wyraz artystyczny. Do finału konkursu, który odbędzie się 12 i 13 grudnia 2013 r. w Uzdrowisku Kopalna Soli w Bochni komisja zakwalifikowała troje uczniów z każdej kategorii.

W kategorii klas I – III:
I miejsce – Bartłomiej Tobiasz (Zespół Szkół w Starym Wiśniczu)
II miejsce – Kornelia Korta (Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu)
III miejsce – Magdalena Duch (Zespól Szkół w Kobylu)

Wyróżnienia klas I – III:
Kinga Śliwa (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni)
Julia Jewuła (Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu)
Julia Jałowiecka – Paruch (Publiczna Szkoła Podstawowa w Żegocinie)

W kategorii klas IV – VI:
I miejsce – Natalia Widełka (Zespół Szkół w Starym Wiśniczu)
II miejsce – Krzysztof Sroka (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni)
III miejsce – Anastazja Styrna (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni)
III miejsce – Weronika Put (Zespół Szkół w Starym Wiśniczu)

Wyróżnienia klasy IV - VI:
Aleksandra Banaś (Publiczna Szkoła Podstawowa w Żegocinie)
Jakub Skórnóg (Publiczna Szkoła Podstawowa w Muchówce)

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!
02 GRUDNIA 2013

Wycieczka przedszkolaków na pocztę

Dzisiaj przedszkolaki odwiedziły Urząd Pocztowy w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Zapoznały się z wyglądem poczty, jej wyposażeniem i urządzeniami: półki na listy i paczki, skrzynki pocztowe, wagi, worki na listy, pieczątki, regały na kartki i czasopisma. Miały okazję obserwować pracę pani w okienku, która pokazała jak waży się paczki, stempluje listy. Dzieci poznały różne rodzaje listów: zwykłe, polecone, ekspresowe, lotnicze. Wzbogaciły słownictwo w zwroty: awizo, przesyłka, rozmowa telefoniczna. Przedszkolaki utrwaliły znajomość swojego nazwiska, imienia, adresu domowego. Mogły też osobiście kupić znaczek na list do Świętego Mikołaja i wrzucić go do skrzynki pocztowej.
28 LISTOPADA 2013

Andrzejki

Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Skąd się wzięło to święto, jakie wróżby się z nim kojarzą, co to są przepowiednie - na te i inne pytania uczniowie starali się odpowiadać podczas spotkań z wychowawcami, a najmłodsi oglądali filmy i prezentacje multimedialne. Wszyscy chetnie wróżyli sobie przyszłość. Jednak największą atrakcją okazał się zagadkowy świat magii w "Komnacie strachu", którą zorganizował Samorząd Uczniowski.Po południu starsze klasy bawiły się na dużej sali gimnastycznej na dyskotece Andrzejkowej.


27 listopad 2013 r. mała sala gimnastyczna naszej szkoły została przemieniona w magiczną krainę fantazji – Andrzejkowo. Tego dnia dzieci z klas I–III uczęszczające po lekcjach do świetlicy szkolnej spędziły popołudnie na wspólnej zabawie. Zgodnie z tradycją andrzejkową nie zabrakło wróżb i wesołych pląsów przy muzyce. W formie zabawy sprawdzaliśmy, co czeka nas w przyszłości. Można było wywróżyć sobie imię przyszłego męża/żony, swój przyszły zawód, usłyszeć przepowiednię na nadchodzące tygodnie. Nie zabrakło też zwyczajowego lania wosku i słodkości z wróżbą. Po wyczerpujących harcach w rytmie skocznych melodii i grze zręcznościowej czekał na nas też słodki poczęstunek. Trzy godziny wspólnej zabawy minęły jak okamgnienie. Z żalem opuszczaliśmy tego popołudnia nasze Andrzejkowo. 29 listopada podróż do Andrzejkowa odbyły też dzieci z oddziałów przedszkolnych, które pozostały w tym dniu po swoich zajęciach w świetlicy szkolnej. Maluchy udowodniły, że potrafią się razem bawić. I choć na niektóre wróżby czekały z przejęciem, to dobrze wiedziały, że takie przepowiadanie przyszłości jest sposobem na miłe spędzenie listopadowego popołudnia.


"Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada" - tak też się stało w klasach młodszych. 29 listopada w klasie IC odbyły się andrzejkowe pląsy, wróżby, przepowiednie i wesoła zabawa. Dzieci często zastanawiają się co ich w życiu spotka, planują i marzą. Z niecierpliwością oczekują na ten niezwykły, inny niż wszystkie dzień – dzień tajemniczych wróżb i czarów, połączonych z zabawą, tańcem i słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Wszystkim dopisywał humor i panowała iście andrzejkowa atmosfera.
27 LISTOPADA 2013

Warsztaty umuzykalniające

W ramach kilkuletniej już współpracy szkół oddziały przedszkolne wraz z wychowawczyniami i trójką rodziców udały się do Szkoły Muzycznej im. prof. Jerzego Żurawlewa w Bochni. Dzieci poznały brzmienie niektórych instrumentów między innymi takich jak: akordeon, klawesyn, puzon, flet, fortepian, trąbka, altówka. Mali słuchacze zachwycili się grą na instrumentach dętych klaszcząc w rytm muzyki.
26 LISTOPADA 2013

Wycieczka do Kopalni Soli

Zwiedzanie podziemi najstarszej polskiej kopalni soli to niezwykła wyprawa przez najpiękniejsze i najciekawsze wyrobiska znajdujące się na głębokości 176 m, w którą udali się uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą p. Dorotą Grabias i p. Lidią Kaczmarek. Podczas wycieczki towarzyszył nam dziadziu naszego kolegi p. Stanisław Wszołek, który zorganizował nam tą wspaniałą wyprawę. Zwiedzanie miało charakter podróży w czasie, w którą zabrał nas przewodnik za pomocą Jemu tylko znanych czarów i Podziemnej Ekspozycji Multimedialnej. Na trasie wędrówki spotkaliśmy średniowiecznych górników oraz znane postaci historyczne. Najbardziej podobał nam się przejazd podziemnym pociągiem ze stacji Campi do stacji Sutoris. Przejeżdżaliśmy przez środek Kaplicy. Mogliśmy również pograć w piłkę, pogonić się i pobawić na placu zabaw. Nie tylko bawiliśmy się! Pisaliśmy w zeszytach literki i wyrazy by sprawdzić, czy pod ziemią można się też uczyć i pracować w książkach. Udało się! Wyjątkowo smakowało nam też drugie śniadanie. Niektórzy to zjedli nawet dużo więcej niż w szkole. Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Następnym razem chcielibyśmy zostać w kopalni na noc.
22 LISTOPADA 2013

Przedszkolaki w bibliotece

Z okazji Światowego Dnia Misia, które przypada 25 listopada, tropiciele z oddziałów przedszkolnych spotkali się w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej z Misiem Paddingtonem. To już drugie odwiedziny naszych przedszkolaków w bibliotece, tym razem dowiedzieliśmy się od Pani bibliotekarki, że to już ponad 100 lat pluszowy miś jest ulubioną zabawką dzieci na całym świecie, na pamiątkę jakiego wydarzenia zostało ustanowione to święto, a także poznaliśmy historię Misia Paddingtona. Maluchy z wielką starannością wycinały postać pluszowego ulubieńca z kolorowego papieru. Po powrocie do do szkoły będą zdobić klasę. Zobaczcie, ile portretów sławnego misia zrobiliśmy.
20 LISTOPADA 2013

25-lecie PSP7

Dnia 19 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 25–lecie powstania szkoły. Program artystyczny, przedstawiający dzieje szkoły, przeplatany humorystycznymi scenkami, śpiewem i kronikarską relacją przedstawili z aktorskim talentem uczniowie klasy IVb (w śpiewie wspomagani przez uczniów klasy IVa). Jak zwykle z wdziękiem wystąpili uczniowie klasy Ia. Brawom nie było końca. Nie zabrakło ważnych dla szkoły słów Patrona Jana Pawła II, które wysłuchaliśmy z nagrania. Dziękując za przygotowanie akademii Dyrektor Szkoły powiedział, że osiągnięcia są wspólnym sukcesem uczniów i nauczycieli. Na koniec Pan Dyrektor życzył, aby tych sukcesów w kolejnych latach funkcjonowania szkoły było jak najwięcej. Program przygotowały Panie: Katarzyna Łącka, Magdalena Noskowicz, Dorota Grabias i Antonina Piechnik a Pani Anita Twardosz zadbała o stronę językową. Został wykorzystany autorski scenariusz Pań Małgorzaty Luli i Magdaleny Noskowicz i prezentacja multimedialna przygotowana przez Panie Małgorzatę Nowak i Katarzynę Łącką.
19 LISTOPADA 2013

Gala laureatów Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego

15 listopada 2013r. w Muzeum Armii Krajowej im. Generała Emila Fieldorfa–Nila w Krakowie odbyła się uroczysta gala, podczas której laureatom Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego "Po polsku o historii" wręczono zaświadczenia Kuratora Oświaty i nagrody. Udział w niej wzięły dwie uczennice naszej szkoły: Marysia Ostrowska z klasy Vb oraz Julia Michalik z klasy VIb. Dziewczyny, jak już wcześniej pisaliśmy, zdobyły bowiem zaszczytny tytuł laureatek konkursu.
Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania "Roty". Potem głos zabrała przewodnicząca komisji konkursowej – pani Marta Janeczek. Okazało się, że w dyktandzie niepodległościowym wzięło udział łącznie 5219 uczniów z 285 szkół (podstawowych, gimnazjów i średnich) Małopolski. Następnie głos zabrał pracownik merytoryczny Muzeum AK, pan Artur Jachna. W swojej wypowiedzi przedstawił zebranym krótką informację dotyczącą historii muzeum. Uroczystość uświetnił występ chóru II LO w Krakowie. Poprzez wykonanie kilku pieśni patriotycznych wprowadził nas on w atmosferę walki "o wolność naszą i waszą". Podczas gali mogliśmy też wysłuchać interpretacji wokalnej utworów patriotycznych w wykonaniu Justyny Salwy – laureatki konkursów muzycznych. Wręczanie nagród i zaświadczeń poprzedziły także wystąpienia: przedstawiciela Kuratorium Oświaty – pana Wincentego Janowiaka, przewodniczącej Zarządu Stowarzyszenia Polonistów – pani Krystyny Firlej-Kępy, prezesa Zarządu Fundacji "Panteon Narodowy" – pana marka Wąsika. Wszyscy wyrazili uznanie dla osiągnieć uczniów w dyktandzie, zwracając jednocześnie uwagę, że konkurs był nowatorskim sposobem obchodzenia Święta Niepodległości.
15 LISTOPADA 2013

Konkurs wiedzy o szkole

W bieżącym roku "Siódemka" obchodzi jubileusz 25-lecia szkoły. Jak co roku nauczyciel biblioteki zorganizował szkolny konkurs tematyczny dla uczniów szóstych klas. Tegoroczne zmagania konkursowe cieszyły się dużym zainteresowaniem szóstoklasistów. W konkursie "wiedzy o szkole" wzięło udział 19 uczniów. Dziewczęta i chłopcy rozwiązywali test, który dotyczył zarówno historii jak i współczesnej działalności placówki. Konkursowicze wykazali się bardzo dobrą znajomością pracy szkoły. W tym szczególnym jubileuszowym roku, uczniowie mogli więc zaprezentować swój wysoki poziom wiedzy, który zaowocował konkretnymi wynikami. Laureaci otrzymali dyplomy i wyróżnienia.
I miejsce - Joanna Gawor kl. VIB
II miejsce - Julia Michalik kl. VIB
III miejsce - M. Nowak kl. VIA
12 LISTOPADA 2013

11 listopada - Święto Niepodległości

Dzisiaj - dzień po 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły spotkali się na uroczystym apelu, by wspólnie oddać hołd tym, którzy, umierając za wolność naszą i waszą. Oprawę artystyczną tej uroczystości przygotowali uczniowie klas VI pod kierunkiem p. Edyty Knapińskiej i p. Ewy Gałązki. Występujący przybliżyli zebranym historię walk Polaków o odzyskanie niepodległości, przypomnieli podniosłą atmosferę tamtych dni. Wierszem i piosenką pokłonili się tym, którzy umarli dla idei, aby siła nie rządziła prawem. Na zakończenie Dyrekcja podziękowała wszystkim za tę żywą lekcję historii.
08 LISTOPADA 2013

Śniadanie daje moc!

To już trzeci raz wspólne śniadanie dało nam moc! Panie podzieliły nas na zespoły, każde dziecko miało przynieść jakiś produkt. Po umyciu rąk i omówieniu zasad zdrowego odżywiania przystąpiliśmy do pracy. Przyrządziliśmy pastę jajeczną, twarożek ze szczypiorkiem i rzodkiewką oraz wiele innych potraw. To nic, że troszkę duże były kawałki ogórka kiszonego i rzodkiewki, a szczypior był uparty i nie chciał się siekać... Wykonaliśmy wspaniałe kanapki z ciemnego chleba z ziarnem słonecznika, roladki z tortilli z pasztetem drobiowym, szynką, sałatą, ogórkiem i tartym żółtym serem. Szaszłyki owocowe i zdrowa woda (bez gazu) z winogronem, lionką i pomarańczą dopełniły nasz śniadaniowy jadłospis. WSZYSTKO PRZYGOTOWALIŚMY SAMI!!! BYŁO PYSZNIE ŻE MNIAM! MNIAM! :)
06 LISTOPADA 2013

Konkurs plastyczny "Czarno-Białe"

5 listopada 2013 roku czwórka uczniów naszej szkoły wzięła udział w podsumowaniu konkursu plastycznego "Czarno-Białe". Organizatorem konkursu był MDK w Bochni. Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej w dowolnej technice w konwencji czarno-białej. Na konkurs wpłynęło 350 prac. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły:
• Agnieszka Buszko – kl Va – I miejsce w kategorii IV-VI
• Szymon Strzałka – kl IIa - III miejsce w kategorii I-III
• Wernika Stabrawa – kl IIa, Ewa Broszkiewicz - kl Ib – wyróżnienia
Serdecznie gratulujemy!
05 LISTOPADA 2013

Tropiciele

Witajcie! To my, Tropiciele z 0"B", którzy bardzo pilnie uczą się, na zabawę mają czas też malują i rysują, dzielnie ćwiczą na wuefie, świat poznają doświadczalnie no i mówią, że w szkole jest fajnie!
04 LISTOPADA 2013

Uczniowie Siódemki laureatami Dyktanda Niepodległościowego

4 października odbył się etap szkolny konkursu Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii” pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenia Polonistów oraz Fundacji Panteon Narodowy. Jego głównym celem było kształtowanie świadomości językowej uczniów, upowszechnianie wiedzy na temat roli języka polskiego w zachowaniu tożsamości i rozwoju kultury narodowej oraz doskonalenie umiejętności poprawnego pisania zwłaszcza nazw własnych związanych z walką o odzyskanie niepodległości Polski.
W szkolnych zmaganiach wzięło udział łącznie 2180 uczniów z 140 szkół podstawowych województwa małopolskiego. Spośród 1438 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki, Komisja Wojewódzka zakwalifikowała do etapu wojewódzkiego 207 uczniów. W gronie wyróżnionych znalazło się troje uczniów bocheńskiej siódemki: Julia Michalik z klasy VI b, Maria Ostrowska z klasy V b oraz Jakub Cisło z klasy V a. Etap wojewódzki odbył się 25 października. Uczniowie PSP 7 w Bochni udowodnili, że potrafią świadomie i poprawnie posługiwać się polszczyzną. Komisja Wojewódzka wyłoniła 22 laureatów, wśród których nie zabrakło Julki i Marysi z PSP7 w Bochni. 15 listopada na uroczystej gali w Muzeum Amii Krajowej w Krakowie odbiorą pamiątkowe dyplomy i nagrody. Jakub także poradził sobie całkiem dobrze uzyskując tytuł finalisty Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego (do tytułu laureata zabrakło mu zaledwie kilku punktów). Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje, tym bardziej, że poprawne posługiwanie się językiem ojczystym wcale nie jest łatwym zadaniem we współczesnym świecie zdominowanym przez technologie informacyjne.
31 PAŹDZIERNIKA 2013

Pamiętamy o zmarłych

Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy ... Jak co roku uczniowie PSP nr 7 wraz z opiekunami odwiedzają cmentarz św. Rozalii w Bochni. Przeprowadzają symboliczne porządki i zapalają własnoręcznie wykonane znicze przy obelisku ofiar Zbrodni Ponarskiej, mogile żołnierzy poległych w trakcie kampanii wrześniowej, kamiennym nagrobku ofiar bombardowania kolonii górniczej w Bochni oraz pod pomnikiem Dziecka Utraconego. Uczniowie W skupieniu i ciszy oddają hołd zmarłym.
29 PAŹDZIERNIKA 2013

Memoriał pływacki

28 października na krytej pływalni w Bochni odbył się X Memoriał Pływacki im. Jana Kota - patrona tej placówki. Naszą szkołę reprezentowała drużyna złożona głównie z najmłodszych pływaków. I sposród nich dwoje uczniów zdobyło I miejsca w swoich kategoriach. Są to: Wiktoria Niemiec w kategorii klas I i Filip Karcz w kategorii klas III. Drugie miejsce zdobył zaś Karol Bajda (kategoria klas I). Gratulujemy!
29 PAŹDZIERNIKA 2013

Święto bibliotek

Zgodnie z tradycją w październiku obchodzone jest Święto Bibliotek Szkolnych. Tak jak co roku nauczyciel biblioteki wraz z uczniami organizuje jego obchody. Zasadniczym celem podejmowanych działań i akcji jest promocja biblioteki szkolnej oraz ukazanie biblioteki jako miejsca różnorodnych aspektów życia kulturalnego. Organizowano wystawki czytelnicze dla uczniów, zróżnicowane pod względem tematycznym, wiekowym, zarówno w bibliotece jak i na korytarzu szkolnym. Eksponowano czasopisma, wydawnictwa literatury popularnonaukowej, wydawnictwa edukacyjne, bajki i baśnie, nowości wydawnicze. Najmłodsi uczniowie zapoznali się z biblioteką szkolną, uczestniczyli w zajęciach biblioterapeutycznych. Realizowane były także inicjatywy promujące czytanie w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom", "Moja ulubiona książka" oraz zajęcia mające na celu podniesienie kultury czytelniczej. Tegoroczne obchody Święta Bibliotek obchodzone były pod hasłem "Biblioteki szkolne – bramy do życia".
28 PAŹDZIERNIKA 2013

Październikowe lekcje biblioteczne dla przedszkolaków

Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę (Filia nr 6). W skupieniu wysłuchały opowiadań i wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę. Wykonały ciekawe prace plastyczne. Zajęcia miały na celu kształtowanie właściwych nawyków higienicznych, poznanie niektórych zawodów oraz uświadomienie dzieciom, że spożywanie niektórych potraw jest niezbędne dla zdrowia. Wrażenia z wizyty w bibliotece były bardzo pozytywne. Dzieci z entuzjazmem zadeklarowały swój powrót na kolejną lekcję.
27 PAŹDZIERNIKA 2013

Przedszkolaki z wizytą u Dyrektora Szkoły

Najfajniejszy gabinet w naszej szkole odwiedziły dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dyrektor oprócz tego, że opowiadał o swojej pracy, został również zasypany mnóstwem pytań. Każdy przedszkolak mógł usiąść na fotelu dyrektorskim i poczuć się na chwilę "szefem szkoły" ;)
26 PAŹDZIERNIKA 2013

Nagrody dla nauczycieli

W czwartek 24 października w Tarnowskiej Delegaturze Kuratorium Oświaty odbyła się ceremonia wręczania nagród i odznaczeń dla szczególnie zasłużonych pedagogów. Wśród nagodzonych było dwóch pedagogów z naszej Szkoły. Pani Hanna Maćkowska i Pani Ewa Pawlińska otrzymały srebrne Medale za Długoletnią Służbę. Serdecznie gratulujemy!
24 PAŹDZIERNIKA 2013

Akademia Wojtusia

Strażnicy miejscy z Bochni prowadzą własny teatrzyk kukiełkowy, którego zadaniem jest nauczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drogach. Tym razem odwiedził naszą Szkołę. Pomysłodawcą "Akademii Wojtusia", teatrzyku kukiełkowego prowadzonego przez straż miejską, jest starszy inspektor Robert Jawor. Pomysł pojawił się podczas zajęć z przedszkolakami, a rekwizyty i scenę pomogła Jaworowi przygotować jego córka. Teatrzyk ma zwrócić uwagę dzieci scenografią - zawiera ona m.in. miniaturowy sygnalizator świetlny, a dzięki specjalnej konstrukcji kolor świateł naprawdę się zmienia. Przedsięwzięcie ma na celu nauczenie dzieci bezpiecznych zachowań na drogach.
23 PAŹDZIERNIKA 2013

Dzień Papieski - rajd rowerowy i pieszy

22 października w ramach obchodów Dnia Papieskiego spod szkoły wyruszył rajd rowerowy i autobusowo-pieszy na trasie Bochnia-Pierzchów-Niegowić-Bochnia. Uczestnicy tego drugiego autokarem pojechali do Pierzchowa gdzie zwiedzili szkolną izbę pamięci poświęconą postaci gen. Henryka Dąbrowskiego a następnie pieszo przeszli do Niegowici. Tam zwiedzili kościół będący pierwszym miejscem duszpasterzowania ks. Karola Wojtyły, w którym znajduje się replika grobu Jana Pawła II. Uczestnicy wycieczki rowerowej dokładnie tę samą trasę pokonali na rowerach.
17 PAŹDZIERNIKA 2013

Dzień Papieski

W naszej szkole jak co roku obchodzony jest Dzień Papieski. Katecheci i wychowawcy przybliżyli uczniom postać Jana Pawła II i jego nauczanie. W ramach obchodu Dnia Papieskiego zorganizowany został rajd "Zwyciężaj siebie", który odbędzie się w najbliższy wtorek t.j. 22.10.13. Jak zawsze będą dwie trasy – piesza i rowerowa – dla uczniów klas IV–VI. Rajd ten ma charakter edukacyjno–integracyjny. Również przeprowadzona została zbiórka na "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Uczniowie chętnie dzielili się swoimi drobnymi oszczędnościami budując tym darem serca żywy pomnik Jana Pawła II. Przedstawiciele naszej szkoły wezmą również w najbliższą niedzielę udział w V Marszu dla Życia i Rodziny organizowanym przez parafię św. Pawła Apostoła.
15 PAŹDZIERNIKA 2013

Szkolne obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzisiaj na drugiej godzinie lekcyjnej cała szkoła zebrała się na sali gimnastycznej by uczestniczyć w szkolnych obchodach Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny przygotowany przez uczniów klas starszych a także maluchy wzbudził entuzjazm pośród publiczniści. Dyrektor Szkoły następnie nagrodził nauczycieli i pracowników obsługi.
14 PAŹDZIERNIKA 2013

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dzisiaj o godzinie 12.30 w naszej szkole odbyły się Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uryczystości uczestniczyli: Burmistrz Miasta Bochnia Pan Stefan Kolawiński, Wiceburmistrz Miasta Bochnia Pan Tomasz Przybyło, Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji Pani Dorota Palej-Maliszczak, Przewodnicząca Komsji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Prawcowników Oświaty i Wychowania w Bochni Pani Agnieszka Morawiec, Wiceprzewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Bochni Pani Bożena Pilch, Proboszcz Parafii Św. Pawła Apostoła - ks. dziekan Jan Nowakowski, Dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, dyrektorzy przedszkoli, Nauczyciele, Rada Rodziców, Uczniowie, Emeryci PSP7.
Burmistrz Miasta Bochnia wręczył nagrody Burmistrza nauczycielom przedszkoli, szkół podstawowych oraz gimnazjum a także stypendia uczniom szkół podstawowych i gimnazjum za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.
13 PAŹDZIERNIKA 2013

Delegacja PSP7 na odsłonięciu pomnika

11 października 2013 roku delegacja naszej Szkoły wraz ze sztandarem udała się na cmentarz św. Rozalii gdzie wzięła udział w odsłonięciu pomnika ku czci Powstańców 1863-1864 z Bochni i Obwodu Bocheńskiego. Uroczyste odsłonięcie poprzedziły okolicznościowe przemówienia i Apel Poległych.
12 PAŹDZIERNIKA 2013

Wyjazd do Częstochowy klas VI

W dniu 10 października wyruszyliśmy na pielgrzymkę szkół noszących imię Jana Pawła II do Częstochowy, która stanowi jedną z licznych tradycji naszej szkoły W pielgrzymce wzięły udział klasy VIa i VIb. O godzinie 7.00 ruszyliśmy w drogę odmawiając poranne modlitwy, polecając się opiece Matce Boskiej, odmówiliśmy modlitwę do św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżników, o szczęśliwy dojazd na miejsce. Koło godziny 11.00 dotarliśmy na parking znajdujący się przed sanktuarium. Przygotowano poczet sztandarowy, który reprezentuje szkołę od początku jej istnienia oraz baner naszej szkoły. Udaliśmy się w stronę placu, na którym zbierała się młodzież ze swoimi opiekunami. Było straszne zamieszanie, gdyż znajdowało się tam bardzo dużo ludzi i można było się łatwo zgubić. Poczet sztandarowy zaprowadzono na plac gdzie odbyła się tam jego prezentacja. Każdy sztandar reprezentował inną szkołę, ale był wyjątkowy, niepowtarzalny. Z wału, na którym znajdowały się reprezentacje szkół rozpościerał się piękny widok na cały plac. Z każdą minutą przybywało ludzi. Pierwszym punktem nabożeństwa było przywitanie szkół przybyłych na plac.. Msza Święta trwała około dwie godziny. Nie zabrakło śpiewów dla błogosławionego Jana Pawła II patrona szkół, które przyjechały z całej Polski. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Arsenału, Skarbca, Muzeum 600–lecia oraz nawiedzenie kaplicy, w której znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej. Przez wszystkie te miejsca poprowadził nas ks. Łukasz. Atmosfera na takich zjazdach jest zawsze wspaniała, podobnie było i tym razem. Po nabożeństwie zebraliśmy się na placu by upamiętnić ten dzień wspólną fotografią. Wróciliśmy do autokaru, było to około godziny 1600. Zadowoleni z przeżyć pielgrzymkowych powróciliśmy do naszych domów.
10 PAŹDZIERNIKA 2013

Wyjazd do Borku

9 października uczniowie klas IVa, Va i Vb wraz z wychowawcami oraz z p. pedagog i opiekunem Samorządu Uczniowskiego udali się do Centrum Aktywnego Wypoczynku w Borku. Był to nasze pierwszy klasowy wyjazdy integracyjny w roku szkolnym 20013/2014. Zabawy, gry sportowo-rekreacyjne umiliły nam sześciogodzinny pobyt w Ośrodku. Kiedy dojechaliśmy na miejsce, uwagę dziewczyn przyciągnęły kucyki i inne zwierzęta z Mini-Zoo. Chłopcy zaś odłożyli plecaki i pobiegli w stronę "zamków". W przygodowo–edukacyjnym parku tematycznym inspirowany kopalnią soli w Bochni czwarto- i piątoklasiści zdobywali liczne baszty, pokonywali obwarowania i labirynty. Potem przyszedł czas na zabawy utrzymane w duchu sportowej rywalizacji czyli mini golfa, mecz piłki nożnej i harce w tunelach kamiennych. Po tak wyczerpujących zajęciach, kiełbaski, które dla nas przygotowano, smakowały nam wyśmienicie. Humor dopisywał każdemu, a pogoda też nie zawiodła. Kiedy przyszedł czas zbiórki, nikt nie chciał wracać. W końcu wszystko, co dobre, szybko się kończy. Wyjazd na pewno pozostanie w naszej pamięci jeszcze przez kilka dni. Dla tych, którzy nie chcą go zapominać prezentujemy kilka zdjęć...
27 WRZEŚNIA 2013

Sprzątanie Świata

"Odkrywamy czystą Polskę" – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, 20 akcja "Sprzątanie Świata – Polska 2013". Do akcji aktywnie włączyli się uczniowie naszej szkoły, nawet i najmłodsi. Sprzątano teren wokół szkoły, osiedle Niepodległości i okolice cmentarza św. Rozalii. Akcja sprzątania poprzedzona była pogadanką zachęcającą do utrzymania czystości wokół siebie oraz działań z zakresu edukacji odpadowej: jak prawidłowo postępować z odpadami i co zrobić, by było ich jak najmniej. Udział w tym przedsięwzięciu był dla uczniów wspaniałą nauką przez zabawę. Dbajmy o nasze środowisko!
21 WRZEŚNIA 2013

Na pomoc!

19 września 2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego O"A" odwiedził ratownik medyczny pan Zbigniew Szewczak. Maluchy uzyskały wiele wiadomości na temat udzielania pierwszej pomocy w różnych sytuacjach zagrażających zdrowiu. Przedszkolaki miały okazję obejrzeć sprzęt medyczny, uczyły się, jak wykonuje się masaż serca i zapamiętywały numer telefonu do Centrum Powiadamiania Ratunkowego oraz tekst zgłoszenia telefonicznego. Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych. Zdobyta wiedza sprawiła, że dzieci poczuły się "małymi ratownikami".
17 WRZEŚNIA 2013

Rocznica sowieckiej agresji

Dzisiaj w rocznicę sowieckiej agresji na Polskę odbyła się mszą święta w Bazylice św. Mikołaja w Bochni. Po niej zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pod tablicą poświęconą ofiarom Katynia i innych miejsc kaźni Polaków znajdującą się przy południowym wejściu do Bazyliki. Naszą Szkołę reprezentowała Dyrekcja wraz ze sztandarem.
16 WRZEŚNIA 2013

Turniej piłkarski o Puchar Premiera

Dzisiaj na naszym Orliku odbyły się eliminacje gminne turnieju piłkarskiego o Puchar Premiera. 8 drużyn startowało w dwóch kategoriach wiekowych: IV-V i VI klasa. Młodsi zawodnicy naszej szkoły niestety ponieśli jedną porażkę i zajęli II miejsce. Reprezentanci klas VI bez porażki awansowali do następnego etapu z I miejsca. Zwycięskim drużynom, ABC Futbolu oraz PSP7 życzymy powodzenia w kolejnym etapie.
02 WRZEŚNIA 2013

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2013/2014

Dzisiaj uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2013/2014. Po oficjalnych przemówieniach Dyrektora i zaproszonych gości mikrofony przejęły dzieci z klas II-III i przypomniały, że wakacje już się skończyły. Następnie Dyrektor przyjał ślubowanie od Przedszkolaków i od Uczniów klas I tym samym witając ich pośród społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.
Copyright © 2009-2014