Z ŻYCIA SZKOŁY 2014/201526 CZERWCA 2015

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Dzisiaj o 9 cała społeczność szkolna spotkała się na akademii by uroczyście zakończyć rok szkolny 2014/2015. Po krótkim programie klas VI, z którymi niestety przyszedł czas się pożegnać zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem pokaźnej liczbie uczniów. Dyrektor Szkoły uhonorował najlepszą absolwentkę i absolwenta okazałymi statuetkami. Po akademii uczniowie w klasach spotkali się z wychowawcami a kilkadziesiąt minut później w szkole zrobiło się bardzo cicho. Wakacje czas zacząć!
25 CZERWCA 2015

Nagrody, nagrody, nagrody...

Dzisiaj w przeddzień zakończenia roku szkolnego odbyła się akademia, na której wręczone zostały nagrody i dyplomy dla uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w różnego rodzaju konkursach czy zawodach.
21 CZERWCA 2015

Klasowy grill

Na koniec roku szkolnego klasa Ia wraz z rodzicami i wychowawcą udała się do pobliskiego lasku Uzbornia. Tam korzystaliśmy z placu zabaw a później jedliśmy pieczone na grillu kiełbaski. Jak widać na zdjęciach pogoda i atmosfera była wspaniała.
16 CZERWCA 2015

Dzień Mamy i Taty

Dzień 15 czerwca 2015 roku był bardzo uroczystym dniem w PSP7 ponieważ gościliśmy Mamusie i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci z oddziału przedszkolnego od dłuższego czasu przygotowywały się do tej uroczystości. Wytrwale ćwiczyły układy taneczne, wiersze i piosenki aby dobrze zaprezentować się przed Rodzicami, którym przedstawienie bardzo się podobało. Po wystepie dzici zaprosiły swoich Rodziców na poczęstunek, była to chwila dzielenia się swoimi wrażeniami i zbieranie pochwał.
16 CZERWCA 2015

Turniej w piłce nożnej

Dzisiaj na boisku Orlik odbył się Turniej czwórek piłkarskich o Puchar Dyrektora Szkoły dla klas III-V. Zgłosiło się 10 drużyn, które mogły się składać z 4 osób. Po podziale na dwie grupy, w których grano systemem "każdy z każdym" wyłoniono 8 drużyn, które od ćwierćfinałów grały już systemem pucharowym.

Wyniki ćwierćfinałów:
Dreamteam - FC Czwartaki 3-0
FC Boca Juniors - FC Orły 0-1
Żelkomaniacy - Raba Bochnia 3-1
FC Bochnia - FC Gumisie 0-5

Wyniki półfinałów:
Dreamteam - FC Orły 1-2
Żelkomaniacy - FC Gumisie 0-3

Mecz o III miejsce:
Dreamteam - Żelkomaniacy 3-1 po dogrywce (1-1)

Finał:
FC Gumisie - FC Orły 4-1


Na zwycięzców czekały puchary i dodatkowo drużyny z miejsc I-III zostały nagrodzone medalami. Do zobaczenia za rok!
12 CZERWCA 2015

Teatr Krasnoludków

Artyści kabaretu Krasnoludków z Krakowa przekazali dzieciom podstawowe informacje na temat pierwszej pomocy przedmedycznej w przedstawieniu "Na biwaku, czyli pierwsza pomoc". Dzieci utrwaliły numery telefonów, które należy zapamiętać, aby wezwać: pogotowie ratunkowe, policje lub straż pożarną. Wszyscy wesoło bawili się śpiewając i składając rączki "jedna na drugą", aby nauczyć się jak prawidłowo wykonać masaż serca.
11 CZERWCA 2015

Pierwszaki w Zatorze

10 czerwca uczniowie z klasy Ia wraz z wychowawcą Ewą Pawlińska, p. Michałem Bednarskim i dwójką rodziców pojechali na wycieczkę do "DinoZatorlandu". Atrakcji było co niemiara: oglądanie prehistorycznych ruchomych gadów naturalnej wielkości, zwiedzanie muzeum szkieletów i skamieniałości, parku owadów, przejażdżka pociągiem do parku bajek i stworzeń wodnych, jazda na łyżwach, seans w kinie 5D, zwiedzanie domu do góry nogami, zabawa w ruchomym dyliżansie, spacer po parku mitologicznym i oczywiście zabawy na zjeżdżalniach. Wszyscy uczestnicy na pewno będą mile wspominać wyjazd, a jeszcze długo nie pozwolą im o nim zapomnieć pamiątki – minidinozaury.
08 CZERWCA 2015

Konkurs przyrodniczy
02 CZERWCA 2015

Światowy Dzień Promocji Higieny Rąk

Szpital Zakonu Bonifratrów w Krakowie wyróżnił uczniów z klasy Ia za plakat promujący higienę rąk. Po nagrodę pojechał nasz kolega Konrad Brej z rodzicami. Przywiózł nam dyplom, przewodniki po Krakowie, mnóstwo słodyczy, pomarańczowe odblaskowe opaski i torby na zakupy. Dziękujemy i obiecujemy, że będziemy dbać o higienę rąk!
01 CZERWCA 2015

Dzień Dziecka

W Dniu Dziecka na szkolnym Orliku rozegrano mecz Uczniowie - Nauczyciele. Cała społeczność szkolna dopingowała swoich faworytów. Mecz był bardzo zacięty i zakończył się wynikiem 4-4 (3-3) a o wygranej musiały przesądzić rzuty karne. Minimalnie lepsi okazali się nauczyciele.
23 MAJA 2015

Piknik Rodzinny "Ekologicznie, zdrowo i sportowo"

W sobotnie majowe popołudnie 23.V. 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni po raz czwarty odbył się plenerowy Piknik Rodzinny pod hasłem "Ekologicznie, zdrowo i sportowo". W tym dniu przygotowano dla dzieci i ich rodziców wiele ciekawych atrakcji: występy artystyczne w wykonaniu dzieci oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VI, występy dotyczące zdrowego odżywiania się, konkurs z nagrodami, bieg po zdrowie, zawody strzeleckie, malowanie twarzy, warsztaty plastyczne oraz inne atrakcje. Piknik uatrakcyjnił udział straży pożarnej i policji, oraz prezentacja sprzętu policyjnego i strażackiego. Wspaniała atmosfera sprzyjała wspólnej zabawie. Na zakończenie imprezy odbyło się wręczenie nagród oraz pucharów i medali z przeprowadzonych konkursów i zawodów.
18 MAJA 2015

Wystawa

W dniu urodzin Papieża Jana Pawła II na parterze pawilonu E otwarto wystawę poświęconą życiu Karola Wojtyły. Serdecznie zachęcamy do obejrzenia.
15 MAJA 2015

Dzień Patrona w PSP7

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Cała społeczność szkolna po mszy świętej zebrała się na sali gimnastycznej gdzie obserwowała akademię po której klasy uczestniczyły w różnego rodzaju zajęciach, warsztatach czy pokazach filmowych związanych z Janem Pawłem II.
13 MAJA 2015

Wycieczka rowerowa

Dzisiaj klasa Va wraz z opiekunami udała się na wycieczkę rowerową do Niepołomic. Trasa wiodła przez Puszczę Niepołomicką gdzie uczniowie mogli zobaczyć miejsce, w którym przebywają żubry a także rezerwat przyrody "Gibiel". W czasie jazdy jeden z uczestników dostrzegł również wiewiórkę, choć pozostali rowerzyści w zauważonym zwierzęciu widzieli...sarnę :) Po około 2 godzinach jazdy wszyscy bezpiecznie dotarli pod zamek w Niepołomicach, gdzie uczniowie oprócz zwiedzania mieli warsztaty. Przed powrotem wszyscy zjedli pyszną pizzę by nabrać sił na powrotne 30km. Po prawie 60km na siodełku na sam koniec wycieczki pozostał podjazd pod KN2, który bez zsiadania z roweru pokonało 4 chłopców. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że była to fantastyczna wycieczka!
06 MAJA 2015

Spotkanie z podróżnikiem

Dzisiaj naszą szkołę kolejny raz odwiedził podróżnik z grupy trzask.pl. Tym razem barwna opowieść dotyczyła basenu morza Śródziemnego. Prelegent mówił między innymi o alpejskich krajobrazach na północy Włoch, Wenecji tonie, Człowieku z Alpejskiego lodu w Bolzano, „Safari” w Maranello, antycznym klimacie Rzymu, słońcu Lazurowego Wybrzeża, lawendzie w Prowansji, Sagrada Familia w Barcelonie, małpach mieszkających na gibraltarskiej skale. Jak zwykle było ciekawie i momentami śmiesznie. Do zobaczenia następnym razem!
29 KWIETNIA 2015

Powiatowy etap ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

28 kwietnia roku odbyły się powiatowe eliminacje XXXVIII Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w Mikluszowicach. Każdy uczestnik eliminacji powiatowych rozwiązywał test z przepisów ruchu drogowego i skrzyżowań. Cała drużyna pokonywała sprawnosciowy tor przeszkód i jazdę rowerem po miasteczku ruchu drogowego. Nasza drużyna w składzie: Wiktoria Brożek, Gabriela Załupska z klasy Vb oraz Jakub Cabaj i Damian Mucha z klasy VIb zajęła trzecie miejsce. Drużyna otrzymała pamiątkowy dyplom, puchar oraz piłkę a także zostały ufundowane nagrody rzeczowe w postaci plecaków, bidonów, czapek firmy 4F. Gratulujemy!
25 KWIETNIA 2015

Warsztaty ceramiczne w Liceum Plastycznym w Nowym Wiśniczu

Czy można zdobywać dodatkową wiedzę i umiejętności, bawiąc się przy tym świetnie, doświadczając czegoś nowego, a zarazem inspirującego? O tym mogli przekonać się uczniowie świetlicy szkolnej, którzy w dniu 23 kwietnia 2015r udali się pod opieką wychowawców świetlicy Pani Jolanty Struzik i Ewy Gałązki na wycieczkę do Liceum Plastycznego w Nowym Wiśniczu. Warsztaty prowadził Pan Henryk Kopańczyk, który zainspirował dzieci opowiadaniem oraz demonstrowaniem swojej wiedzy w zakresie ceramiki. Efektem oraz rezultatem blisko dwugodzinnych warsztatów ceramicznych były ciekawe prace dzieci, samodzielnie wykonane z myślą o Dnu Mamy. Cel warsztatów, a mianowicie poznanie nowej techniki pracy w niezwykle plastycznym, a zarazem tajemniczym tworzywem artystycznym, jakim dotąd była dla dzieci glina – został w pełni osiągnięty. Zajęcia spełniły swój zakładany cel o czym świadczyć mogą wypowiedzi uczniów: Kosowska Karolina, Luksa Bartosz, Reguła Julia, Morońska Małgorzata, Krawczyk Julia, Mucha Eliza – bardzo podobało mi się, że mogłem/mogłam zrobić dzbanki, miski, wazony, róże oraz inne figurki z gliny; zwiedzić Liceum Plastyczne a także zobaczyć wystawę prac uczniów "plastyka".
23 KWIETNIA 2015

Japonia-Włochy

Od 19 kwietnia w Krakowie odbywają się Mistrzostwa Świata Dywizji I w hokeju na lodzie. Dzisiaj 35 osobowa grupa uczniów naszej szkoły pojechała na wycieczkę do krakowskiej hali by obejrzeć mecz Japonia-Włochy. Mimo, że faworytem byli Włosi, mimo, że dwukrotnie prowadzili to jednak Japończycy cieszyli się ze zwycięstwa 3-2.
22 KWIETNIA 2015

Sportowy rekord

W tym tygodniu klasy V i VI podczas lekcji wychowania fizycznego miały skok wzwyż. Kacper Dobranowski z klasy VIa pobił rekord szkoły w tej dyscyplinie uzyskując 138cm. Gratulujemy! Uczniowie mogli również obejrzeć skok Javiera Sotomayora, który pobił rekord Świata wynikiem 245cm jak również fragmenty konkursu olimpijskiego z 1996 roku w Atlancie, w którym Artur Partyka wywalczył srebrny medal.
03 KWIETNIA 2015

ABC FUTBOLU trzecią drużyną Małopolski

W dniu 30.03.2015 na obiektach Com Zone Nowa Huta odbyły się eliminacje wojewódzkie Turnieju z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku, największego turnieju piłkarskiego w Europie. W tej edycji wzięło udział ponad 270 tysięcy dzieci z całej Polski. Powiat bocheński reprezentowały dwie drużyny Szkółki Piłkarskiej ABC FUTBOLU w skład których wchodzili uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni.
Obydwie drużyny spisały się znakomicie. Drużyna w kategorii U-8 zajęła trzecie miejsce w całym turnieju przegrywając dopiero w półfinale z późniejszym zwycięzcą całego turnieju MG AS Radłów. Warto zauważyć, że w fazie grupowej drużyna z Bochni pokonała tego rywala 2:1. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został Patryk Snopek z ABC FUTBOLU. Bardzo dobrze radziła sobie również druga drużyna w kategorii U-10. Chłopcy awansowali z fazy grupowej do najlepszej ósemki turnieju. Odpadli dopiero w ćwierćfinale po bardzo zaciętym meczu przegranym 3:5 z podobnie jak to miało miejsce w kategorii U-8 późniejszym zwycięzcą całego turnieju. W eliminacjach wojewódzkich brały udział najlepsze drużyny Małopolski wyłonione w eliminacjach gminnych i powiatowych. Tym większe brawa należą się chłopcom z Bochni, którzy w tak doborowym towarzystwie zajęli tak wysokie lokaty. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości chłopcy ci będą stanowić o sile bocheńskiej piłki nożnej. Szkółka Piłkarska ABC FUTBOLU trenuje na obiektach przy Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni. W szkółce trenują chłopcy już od 5 roku życia.

ABC FUTBOLU / Facebook - ABC Futbolu
02 KWIETNIA 2015

Wielkanocny konkurs

31.03.2015 roku został rozstrzygnięty szkolny konkurs na najciekawsze "Zwierzątko Wielkanocne". Tworzenie swoich prac uczestnicy rozpoczęli od jajka styropianowego, na którym miały powstać zwierzaki wykonane dowolną techniką. Uczniowie wykazali się wielką wyobraźnią i ogromną fantazją. Wyłonienie zwycięzców okazało się bardzo trudne, stąd zostały przyznane dwa pierwsze i dwa drugie miejsca:
I miejsce: Tabor Aleksandra 1c oraz Głogowska Aleksandra 4b
II miejsce: Dobrzańska Karolina 2b i Straszak Marta 2b
Serdecznie gratulujemy !
01 KWIETNIA 2015

Nowy sklepik szkolny

W siódemce już od dawna podejmujemy działania, które mają na celu uświadomienie uczniom i nie tylko im, że to, co jemy wpływa na nasze zdrowie, a tym samym na życie. Duża grupa dzieci nie przynosi śniadań do szkoły i podczas pobytu w szkole zaspokaja głód zakupionymi w sklepiku przekąskami. Najczęściej są to mocno konserwowane, słodzone/solone/gazowane produkty, które są łatwe do przechowania ze względu na długą datę przydatności do spożycia i atrakcyjne dla dzieci, bo rozpowszechnione przez reklamy. Taki sposób odżywiania wpływa negatywnie na funkcjonowanie ucznia. Postanowiliśmy dać dzieciom naszej szkoły możliwość dbania o swoją dietę codzienną. Jako szkoła, która stara się dbać o zdrowie swoich uczniów i nauczycieli przystąpiliśmy do projektu grantowego Fundacji BOŚ. Wpisany był on w edukację prozdrowotną dot. sklepików szkolnych pod hasłem "Sklepiki szkolne – zdrowa reaktywacja" realizowany w formie międzyszkolnej rywalizacji. Udział w konkursie polegał na przygotowaniu i przeprowadzeniu przez szkoły projektów promocji zasad zdrowego odżywiania oraz projektów przebudowy sklepików szkolnych w bufety ze zdrowym śniadaniem, zapewniające dostęp do zdrowych i pełnowartościowych produktów. W ramach projektu przeprowadzono ankietę, w której pytano, jakie produkty najczęściej wybierają uczniowie w sklepiku, a jakie ze zdrowych propozycji chętnie by kupowali. Po zebraniu wyników, wraz z uczniami biorącymi udział w projekcie, opracowaliśmy propozycję menu, które mogłoby się znaleźć w naszym sklepiku. Zaproszono właściciela sklepiku na małą degustację zdrowych sałatek, przekąsek i soków. Staraliśmy się również dotrzeć do uczniów naszej szkoły poprzez lekcje dotyczące zdrowego odżywiania się. Cała szkoła obejrzała również przygotowane przez aktorów Teatru Małej Sceny przedstawienie zatytułowane "Poradnik Zdrowego Siódemkowicza". Po przedstawieniu każda klasa przygotowała plakat z treściami, które zapamiętali po inscenizacji. Prace dzieci zostały wyeksponowane na przewiązce w formie wystawy. Podczas wywiadówek szkolnych uczniowie przeprowadzili również promocję nowych przekąsek wśród rodziców, częstowali sokiem z tłoczni soków oraz suszonymi orzeszkami, żurawiną i morelami. Najtrudniejszym zadaniem było opracowanie projektu przebudowy naszego sklepiku w bufecik. Wiązało się to z zaplanowaniem prac remontowych i stworzeniem kosztorysu przebudowy. Nasze starania zostały docenione przez organizatorów konkursu. Otrzymaliśmy grant, który mogliśmy przeznaczyć na przebudowę sklepiku. Jednak otrzymanie wsparcia finansowego to był tylko początek i zachęta do dalszych działań. W realizacji pomogli nam sponsorzy, bez których trudno byłoby tak sprawnie uporać się z remontem. Bufet już działa. Polecane są w nim sałatki warzywne oraz owocowe, kanapki z ciemnego pieczywa z drobiową wędliną, sałata zielona, serem żółtym, papryką i szczypiorkiem. Sok z tłoczni soków, jogurty, żurawina, marchewki, rzodkiewki, orzechy, batony z pełnowartościowych zbóż. Wiosna będzie można zakupić koktajle owocowe i sok wyciskany ze świeżych owoców. Nasz sklepik cieszy się dziś dużą popularnością i z czasem produktów ze zdrowej półki będzie więcej.
31 MARCA 2015

Turniej wiedzy pożarniczej

W dniu 31 marca 2015r uczniowie w składzie Ola Podsiadło, Michał Pięta i Patryk Sobas (wszyscy z klasy VIb) wzięli udział w miejskich eliminacjach Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Eliminacje polegały na rozwiązaniu testu jednokrotnego wyboru, który składał się z 35 pytań z dziedziny pożarnictwa. Podczas eliminacji uczniowie zostali zapoznani ze specyfiką zawodu strażaka oraz mogli osobiście zobaczyć wyposażenie jakim dysponuje jednostka Ratowniczo – Gaśnicza w Bochni. Na zakończenie eliminacji każdy uczestnik otrzymał także okolicznościowy dyplom.
28 MARCA 2015

Miejski turniej BRD

26.03.2015 r. w naszej szkole odbył się miejski etap TURNIEJU O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO. Został on zorganizowany przez dyrektora szkoły – p. Marcina Bijatę oraz koordynatora ruchu drogowego p. Ewę Gałązkę a także p. Mirosława Zagórskiego, który pełnił rolę sędziego podczas pokonywaniu toru przeszkód. W eliminacjach wzięły udział dwie bocheńskie szkoły: PSP nr 2 i PSP nr 7. W ostatniej chwili PSP nr 5 odwołała swoje przybycie. Drużyny składały się z dwóch dziewczynek i dwóch chłopców. Pierwszy etap polegał na zmaganiu się z testami. Jeden test obejmował znaki drogowe i wiedzę z zakresu ruchu drogowego, natomiast drugi polegał na podawaniu kolejności przejazdu przez skrzyżowania. Po zmaganiach testowych drużyny przystąpiły do testu praktycznego na rowerowym torze przeszkód. Zwycięzcami turnieju zostali gospodarze, którzy będą reprezentować Bochnię w eliminacjach powiatowych 28 kwietnia bieżącego roku. Na zakończenie Turnieju uczniowie otrzymali okolicznościowe dyplomy za udział w Turnieju. ZAPRASZAMY ZA ROK!!!
27 MARCA 2015

Certyfikat KidSPEAK

Nasz szkoła zdobyła certyfikat poprzez udział w projekcie KidSPEAK skierowanym do szkół podstawowych w ramach którego wolontariusze z zagranicy prowadzą warsztaty kulturowe z dziećmi, opowiadają im o kraju, z którego pochodzą oraz uczą języka angielskiego.
20 MARCA 2015

Warsztaty "Baltie"

W dniu 17.03.2015r Krzysztof Nakielny, uczeń klasy IVa wziął udział w warsztatach "Baltiego"”, które odbyły się w Krakowie. W trakcie spotkania zapoznał się z programem, poznał jego możliwoœści, które wykorzysta w praktycznym działaniu.
19 MARCA 2015

XIV Szkolny Dzień Przeciw Przemocy

Celem obchodzonego już po raz XIV SZKOLNEGO DNIA PRZECIW PRZEMOCY była promocja "Szkolnego kodeksu zachowania" wypracowanego wcześniej przez wszystkich uczniów Siódemki. Mimo poważnego tematu dwugodzinne spotkanie całej społeczności szkolnej w sali gimnastycznej przebiegało w nadzwyczaj radosnym, wiosennym nastroju, gdyż była to również okazja do wcześniejszego niż zwykle – ze względu na termin rekolekcji – POWITANIA WIOSNY. W programie znalazły się piosenki i inscenizowane wiersze tematycznie związane z zasadami dobrego wychowania, konkurs o tytuł MISTRZA DOBRYCH MANIER, którego zwycięzcami zostali Klaudia Kazek i Jakub Cisło oraz konkurs na najoryginalniejsze przebranie. Przypomniano między innymi zasady kulturalnej rozmowy telefonicznej, przedstawiania siebie i innych, zachowania się przy stole itp. Trzecioklasiści uświadomili zebranym, że w przyjaźni najważniejsza jest wzajemna pomoc, natomiast po obejrzeniu scenki w wykonaniu kl. Va na pewno nikt nie zapomni o szacunku dla starszych i "że się starszych puszcza przodem!" Zgodnie z trwającą od kilku lat tradycją wśród występujących znaleźli się także nauczyciele i pracownicy obsługi. Ksiądz Łukasz i pan Tadeusz (nasz konserwator, a nie ten od Mickiewicza) jako tytułowi bohaterowie "Prota i Filipa" J. Brzechwy dali popis gry aktorskiej i dostali owacje na stojąco. Pan Jacek (historyk) jako element scenografii - oprawiony w ramy portret przodka – musiał się wykazać nie lada samozaparciem, by powstrzymać się od śmiechu, zwłaszcza gdy Filip raz po raz odkurzał go miotełką. Publiczność nadzwyczaj żywo reagowała także na występ przebranych za zwierzęta nauczycieli, którzy w zabawny sposób przedstawili kolejną bajkę Brzechwy - "Kwokę". A wszystko to na tle wykonanych przez poszczególne klasy kolorowych plakatów i przy dźwiękach wspaniałej muzyki, zarówno poważnej (np. "Wiosna" A. Vivaldiego, "Marsz turecki" Mozarta, "Obrazki z wystawy" M. Musorgskiego), jak i nieco lżejszych melodii z kreskówek dla dzieci (m.in. "Reksio", "Wilk i zając"). Jak co roku nie mogło też zabraknąć gwiazdy muzyki rozrywkowej. Tym razem nasz anglista Michał Bednarski wcielił się w Pharrella Williamsa. Z towarzyszeniem tańczących dziewcząt z klas czwartych brawurowo wykonał przebój "Happy". Tak oto z wiosną w sercach po raz kolejny powiedzieliśmy przemocy stanowcze NIE! Imprezę została zorganizowana pod kierunkiem zespołu nauczycieli ds. profilaktyki, który serdecznie dziękuje wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom zaangażowanym w jej przygotowanie i przeprowadzenie.
18 MARCA 2015

Najlepsza drużyna to moja rodzina

Jak co roku po eliminacjach szkolnych zwycięzcy z klas 1-3 i oddziału przedszkolnego brali udział w XIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim pt. "Najlepsza drużyna to moja rodzina" zorganizowanym w Publicznej Szkole nr 5 w Bochni. W tym rok przypadły nam dwa III miejsca dla Jasia Czekaja z klasy Ia (wych. Ewa Pawlińska) i Ewy Broszkiewicz z klasy II b (wych. Edyta Biel). Cieszymy się z sukcesu naszych uczniów.
17 MARCA 2015

W królestwie Brudlandii

Dzisiaj klasy I i II wzięły udział w bajce wychowawczo-ekologicznej z elementami profilaktyki higieny. Teatr kalejdoskop zaprezentował losy Króla i Królowej pięknego Królestwa Brudlandii. Władcy mają wszelkie powody do zmartwień - ich kraina stała się miejscem, które omijają turyści, a jej mieszkańcy wyjeżdżają do innych państw. A to z powodu przykrego zapachu i dziwnego spustoszenia lasów i łąk. Król próbował wszystkiego aby zmienić tę sytuację. Obiecał pół królestwa i rękę córki temu kto rozwiąże ten problem. Czy znajdzie się śmiałek który wyjaśni tę sprawę? Może będzie to kowboj James, który przybył do Brudlandii na wakacje...
12 MARCA 2015

Konkurs literacki "Historia drewnianego pajacyka"

W marcowy poranek, w bibliotece szkolnej spotkali się kolejny raz uczniowie klas czwartych. Nauczyciel biblioteki, tym razem zorganizował konkurs poświęcony lekturze włoskiego autora. Dziewczęta i chłopcy w bardzo licznym gronie, rywalizowali ze sobą w konkursie literackim "Historia drewnianego pajacyka". Czwartoklasiści bez problemów rozwiązali test, poświęcony bohaterowi włoskiego autora. Wyrównany, wysoki poziom wiedzy młodych zawodników zaowocował uzyskaniem miejsc:
I m – Z. Wójcik kl. 4b
II m –B. Klupa kl. 4b
II m –K. Nakielny kl. 4a
III m –F. Zięcik kl. 4b
Laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe. GRATULUJEMY!
12 MARCA 2015

Zawody powiatowe w piłce koszykowej

12 marca w hali widowiskowo-sportowej odbyły się powiatowe zawody w piłce koszykowej. Nasz drużyna zajęła II miejsce. Po bardzo wyrównanym i dramatycznym meczu o pierwsze miejsce po dogrywce musieliśmy uznać wyższość PSP nr 2. Gratulujemy świetnego występu!
04 MARCA 2015

Dzień otwarty szkoły

W środę 4 marca 2015r. zorganizowano Dzień Otwarty Szkoły dla dzieci, które w przyszłym roku szkolnym rozpoczną przygodę z edukacją. Wśród licznie przybyłych gości znaleźli się: Burmistrz Miasta Bochnia – p. Stefan Kolawiński, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 1 p. Katarzyna Cieśla, dyrektor Miejskiego Przedszkola nr 2 p. Barbara Prysak, a przede wszystkim pięcio-, sześcio- i siedmiolatkowie z opiekunami. Wszystkich gości powitał dyrektor siódemki – p. Marcin Bijata, który zachęcił maluchy do wspólnej zabawy, a rodziców do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły i jej bazą umożliwiającą przyjęcie dzieci nie tylko do klas pierwszych, ale też do oddziałów przedszkolnych. Następnie dzieci z Teatru Małej Sceny Świetlicy przedstawiły interpretację aktorsko – muzyczną baśni pt. "Śpiąca Królewna". Baśniowa sceneria, barwne kostiumy, piosenki i tańce towarzyszące przedstawieniu wprowadziły wszystkich w bajkową atmosferę. Po przedstawieniu odbył się mini koncert na flażoletach w wykonaniu pierwszoklasistów, później zaprezentowały się grupy taneczne działające na terenie naszej szkoły, a na koniec chłopcy ze szkółki piłkarskiej ABC Futbolu pokazali swoje umiejętności sportowe. Następnie dzieci wraz z nauczycielami wzięły udział w wędrówce po szkole, by przekonać się, że szkoła jest ciekawa. Podzieleni na cztery grupy, poprzez udział w zaproponowanych im zajęciach ruchowych, plastycznych, komputerowych i edukacyjnych, zdobywali kolejne sprawności, które każdorazowo prowadzący potwierdzali pieczęcią na specjalnej legitymacji. Cała ta podróż była dla uczestników niewątpliwie atrakcyjna. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i wypiekami na twarzy zapoznawały się ze sposobami pracy dydaktycznej z wykorzystaniem narzędzi multimedialnych, pokonywały tory przeszkód, wykonywały prace plastyczno - techniczne, odgadywały zagadki, operowały myszką przy komputerach, udowadniając tym samym, że potrafią stawić czoła wyzwaniom, jakie napotkają w kolejnym etapie edukacyjnym. Za swoją dociekliwość poznawczą i umiejętność wspólnej zabawy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami. Rodzice natomiast mieli możliwość zapoznania się bazą lokalową szkoły, a także indywidualnych rozmów z nauczycielami oraz z dyrekcją w celu rozwiania swoich wątpliwości.
13 LUTEGO 2015

Żywa lekcja historii

Dzisiaj na sali gimnastycznej zaprezentowała się uczniom grupa artystyczna Rekonstrukto, która "dawne przybliżyła dzieje, gdzie szlacheckie obyczaje się odbywały a i awantura niejedna". W programie uczniowie mogli zobaczyć tradycyjny stórj sarmaty, prezentację uzbrojenia i metod walki, kolekcję oryginalnych monet oraz proces czarowniy. Prowadzący przybliżyli pojęcie sarmatyzmu - jego genezę i ideologię a także zaprezentowali krótką lekcję szermierki. Uczniowie mogli osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojami.
13 LUTEGO 2015

Dyskoteka karnawałowa

W ostatnim tygodniu nauki przed feriami najmłodsi uczniowie naszej szkoły mieli zabawę karnawałową.
12 LUTEGO 2015

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym w kategorii dziewcząt i chłopców. Kilkadziesiąt osób walczyło o dyplomy, medale i puchary. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria chłopców
1m - Damian Mucha
2m - Kacper Sychta
3m - Adrian Jarmuła

Kategoria dziewcząt
1m - Amelai Dźwigaj
2m - Klaudia Kazek
3m - Katarzyna Parwa

Wszystkim uczestnikom a szczególnie medalistom gratulujemy!
11 LUTEGO 2015

ZOO Jana Brzechwy - konkurs recytatorski w świetlicy

11 lutego 2015r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs recytatorski wierszy Jana Brzechwy. Wziąć w nim udział mogli chętni uczniowie z klas I–III, którzy na co dzień spędzają czas przed lub po lekcjach w świetlicy. Jego celem było uwrażliwianie dzieci na piękno języka ojczystego, rozbudzanie pasji aktorskich i uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs stał się dla uczestników okazją do prezentacji swoich talentów. Każdy z uczestników swoim wystąpieniem udowodnił, że potrafi bawić się żywym słowem, a trudna sztuka prezentacji przed publicznością może być świetną zabawą. Wszyscy recytatorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami, a komisja konkursowa miała niełatwy orzech do zgryzienia. W efekcie przyznano następujące miejsca:
I miejsce – Natalia Hełmecka z klasy IIa
II miejsce – Kamil Włodarz z klasy Ia i Julia Słoka z klasy IIc
III miejsce – Jan Czekaj z klasy Ia i Eliza Mucha z klasy IIc
Laureaci zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami książkowymi, a pozostali recytatorzy otrzymali drobne upominki i dyplomy za udział w konkursie. Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy odwagi i życzymy dalszych sukcesów!
10 LUTEGO 2015

Konkurs literacki "Ziemia Bocheńska dawniej i dziś"

W zimowy poranek w bibliotece szkolnej kolejny raz zorganizowany został konkurs literacki "Ziemia Bocheńska dawniej i dziś". Dziewczęta i chłopcy klas piątych pod kierunkiem nauczyciela biblioteki i polonistów, przygotowywali się do szkolnych eliminacji, czytając książki Zofii Wiśniewskiej. Na szczegółowe pytania testu uczniowie udzielali wyczerpujących odpowiedzi. Wyniki ich zmagań zostały uwieńczone dyplomami i nagrodami.
I miejsce – Krzysztof Sroka kl.5a
II miejsce – Gabriela Załupska kl.5b
III miejsce – Jakub Małek kl.5a
GRATULUJEMY!
10 LUTEGO 2015

Zawody w piłce koszykowej

W dniach 3 i 10 lutego odbyły się miejskie zawody w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców. Obydwie drużyny PSP7 spisały się bardzo dobrze, dziewczęta zajęły III miejsce a chłopcy II uzyskując jednocześnie awans do zawodów powiatowych. Gratulujemy!
06 LUTEGO 2015

Dyskoteka karnawałowa

04.02.2015
05 LUTEGO 2015

XIV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

W dniu 28 stycznia 2015 r. w Kopalni Soli w Bochni odbył się XIV Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolęduje Tobie moje Serce". Bocheñską siódemkę reprezentowały: Katarzyna Jarmuła z klasy 1c, Aleksandra Tabor z klasy 2b oraz Karolina Twardosz z klasy 3a. Wszystkie uczennice przepięknie wykonały przygotowane przez siebie kolędy i pastorałki. W konkursie wystapiło ponad 40 wykonawców. Pierwszy raz przyznano Grand Prix w kategorii klas 0-I i II-III. Komisja konkursowa w składzie: Pani Ina Dębosz, Pani Małgorzata Czekotowska oraz Pani Władysława Nowak, nie miała łatwego zadania. Po 3 godzinach przesłuchań ogłosiła wyniki i wręczyła wszystkim uczestnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Laureatką I miejsca w kategorii "Klasy pierwsze i przedszkola" została nasza KASIA JARMUŁA z klasy 1c. Komisja zwróciła uwagę na przepiekną grę na flażolecie, talent wokalny dziewczynki oraz obycie z mikrofonem i sceną. Życzymy Kasi dalszych sukcesów artystycznych!!!
04 LUTEGO 2015

Zamiast uzależnienia rozwijaj swoje uzdolnienia!

Zamiast uzależnienia rozwijaj swoje uzdolnienia! Pod takim hasłem 3 lutego - w przeddzień obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem – w ramach godziny wychowawczej odbył się apel, którego celem było uświadomienie uczniom klas IV–VI szkodliwości używek. W pierwszej części spotkania klasa Vb przedstawiła informacje na temat przyczyn i skutków sięgania po papierosy, alkohol i narkotyki, a następnie zilustrowała je prezentując krótką inscenizację na motywach "Małego Księcia" A. de Saint-Exupẻry’ego. Tytułowy bohater po odwiedzeniu planet rządzonych przez królów zniewolonych nałogami – Palacza, Pijaka i Narkomana – przekonał się, że z sięgania po używki nie przychodzi nic dobrego. Dzięki wzorowo przygotowanym lektorom i sugestywnej grze młodych aktorów, trafnie dobranym przez nich kostiumom i rekwizytom oraz oprawie muzycznej ("Mały Książę" w niezapomnianym wykonaniu K. Sobczyk i fragmenty musicalu "Upiór w operze"), publiczność obserwowała spektakl z zapartym tchem. Można mieć nadzieję, że uczniowie skutecznie zostali zniechęceni przez swoich kolegów do sięgania po używki. Pewne jest natomiast, że dzięki występowi klasy Vb posiedli wystarczającą wiedzę, dlaczego należy ich unikać, bowiem w drugiej części spotkania przedstawiciele poszczególnych klas bezbłędnie odpowiadali na pytania związane z treścią obejrzanego przedstawienia. Na zakończenie organizatorzy - nauczyciele i uczniowie - usłyszeli wyrazy uznania złożone przez Dyrektora, który wyraził nadzieję, że żaden uczeń Siódemki nie wpadnie w sidła jakiegokolwiek nałogu. Apel został przygotowany przez nauczycieli z zespołu ds. profilaktyki w składzie: K. Łącka, M. Nowak L. Kaczmarek (przedstawienie, konkurs), A. Wilczyńska – Wełna, B. Dylowicz (dekoracja)


02 LUTEGO 2015

Dzień Babci i Dziadka

W piątek 30 stycznia na małej sali gimnastycznej zebrały się babcie i dziadkowie uczniów zerówek. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny, który wzbudził wiele braw.
27 STYCZNIA 2015

Dzień Babci i Dziadka w wykonaniu pierwszoklasistów z Ia

Serdecznie witamy tak miłych gości w naszej szkole. Z okazji tak ważnego święta, jakim jest Dzień Babci i Dziadka w imieniu własnym i nauczycieli pragnę złożyć państwu najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, szczęścia i samych pomyślnych dni - tymi słowami dyrektor Marcin Bijata przywitał gości i zaprosił do wspólnej zabawy z wnuczętami. Następnie dziadkowie obejrzeli bardzo różnorodne pod względem artystycznym występy. Pierwszaki recytowały wierszyki, tańczyły, "grały na gitarach" i śpiewały piosenki. W oczach kochających dziadków kręciły się łzy wzruszenia. Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki. W przyjęciu gości pomagali rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek.
21 STYCZNIA 2015

Kolędowanie w siódemce

20 stycznia 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 w Bochni odbył się XIII Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Kolęduje Tobie moje serce" przygotowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej Agnieszkę Wilczyńską – Wełnę, Bernadettę Strugałę, Dorotę Grabias, Barbarę Dylowicz i ks. Łukasza Niepsuja. Do wspólnego kolędowania zostały zaproszone dzieci z bocheńskich przedszkoli oraz szkół podstawowych. Przybyli bardzo licznie – 25 uczestników wraz ze swoimi nauczycielami, a także rodzicami i dziadkami. Dyrektor szkoły Marcin Bijata powitał przybyłych gości: Burmistrza Miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego, proboszcza parafii Św. Pawła Apostoła ks. Jana Nowakowskiego, nauczyciela doradcę Alicję Świątek, kolędników oraz ich opiekunów. Dyrektor przedstawił profesjonalne jury, które tworzyli: Małgorzata Czekotowska - muzyk, Ina Dębosz - nauczyciel Szkoły Muzycznej oraz Piotr Batko - organista parafii Św. Pawła Apostoła. Następnie rozpoczęły się konkursowe zmagania. Dziecięcemu kolędowaniu z podziwem i uwagą przysłuchiwali się przybyli goście. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Młodzi artyści zadziwiali publiczność szeroką gamą prezentowanych utworów, wysokimi umiejętnościami wokalnymi, interpretacyjnymi oraz grą na różnych instrumentach. Poziom konkursu według komisji oceniającej był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców nie należał do łatwych. W przerwie na burzliwe obrady jury, widzowie mieli okazję wysłuchać kolęd granych na flażoletach przez uczniów klasy Ic naszej szkoły. Po prezentacji wszystkich uczestników konkursu jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii przedszkola:
I miejsce: Faustyna Łucyków z Ochronki Sióstr Służebniczek
II miejsce: Jessica Kica z Miejskiego Przedszkola nr 1 i Mateusz Karasiński z Miejskiego Przedszkola nr 2
III miejsce: Zuzanna Mroczek z Miejskiego Przedszkola nr 3 , Magdalena Strojek z Miejskiego Przedszkola nr 4 , Aleksandra Jodłowska z Miejskiego Przedszkola nr 5 i Nikola Hoffer z Miejskiego Przedszkola nr 6

W kategorii oddziały przedszkolne:
I miejsce: Roksana Wrona z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 2
II miejsce: Magdalena Paruch z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 4 i Aleksandra Brzegowa z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 5
III miejsca: Julia Kokoszka z Oddziału Przedszkolnego PSP nr 7

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Katarzyna Jarmuła z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
II miejsce: Karolina Chrobak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Bartosz Rojek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5
III miejsce: Maja Kubacka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1

W kategorii klas drugich:
I miejsce: Maja Laska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 i Aleksandra Tabor z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
II miejsce: Justyna Wszołek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4
III miejsce: Jagoda Jakubowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Paulina Rzepecka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5

W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Jagoda Kozłowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 i Piotr Paluch z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5
II miejsce: Milena Orzechowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 i Karolina Twardosz z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
III miejsce: Monika Wilk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1

Wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez PSP nr 7. Konkurs należy zaliczyć do bardzo udanych, był okazją do wspólnego spotkania dzieci, nauczycieli, rodziców, dziadków i kultywowania tradycji śpiewania kolęd. Zakończył się w miłej atmosferze słodkim poczęstunkiem. Jesteśmy zadowoleni, że nasz konkurs kolęd z roku na rok cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy. Na kolejny konkurs kolęd i pastorałek zapraszamy już za rok!
16 STYCZNIA 2015

Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

Dnia 15.01.2015 odbył się szkolny etap konkursu kolęd i pastorałek "Kolęduje Tobie Moje Serce". Spośród 23 uczestników jury w składzie: Dorota Nowak, Lidia Kaczmarek, ks. Łukasz Niepsuj wyłoniło zwycięzców, którzy reprezentować będą naszą szkołę w II - miejskim - etapie konkursu.

W kategorii oddziały przedszkolne:
I miejsce: Julia Kokoszka
II miejsce: Emilia Halberda
III miejsce: Patrycja Włodarczyk

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Katarzyna Jarmuła
II miejsca: Wiktoria Święch, Sękiewicz Rita, Kępa Aleksandra
III miejsca: Rachwalska Julia, Gąsiorek Maria, Kita Małgorzata

W kategorii klas drugich:
I miejsce: Aleksandra Tabor
II miejsca: Nowak Martyna, Synowiec Antoni, Reguła Julia, Mucha Eliza
III miejsca: Reguła Dominika, Słoka Jolia, Ewa, Maja Broszkiewicz, Marta Straszak

W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Twardosz Karolina
II miejsca: Maj Oliwia, Kłosowska Nadia
III miejsca: Rębilas Kamila, Gajek Amelia

Gratulujemy!
19 GRUDNIA 2014

Wigilie klasowe

Boże Narodzenie to czas magiczny, przepełniony radością, miłością i ciepłem. W tym ciepłym, choć grudniowym okresie, odbyły się w naszej szkole tradycyjne, klasowe spotkania wigilijne. Pięknie przystrojone przez dzieci choinki, przygotowany przez rodziców stół, wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem oraz śpiew kolęd tworzą niepowtarzalny klimat. To naprawdę wspaniałe chwile, które po latach stają się cennym wspomnieniem. Oby jak najdłużej zostały w naszej pamięci!
19 GRUDNIA 2014

Jasełka 2014

Zgodnie z tradycją naszej szkoły w ostatnim dniu nauki roku kalendarzowego to jest w dniu uczniowie klasy IIIA i IIC pod kierunkiem wychowawców klas Agnieszki Wilczyńskiej-Wełny oraz Bernadetty Strugały przygotowali bożonarodzeniową inscenizację. Głos zabrali młodzi wykonawcy, którzy profesjonalną grą aktorską wprowadzili zebrana publiczność w klimat scen biblijnych. Zaśpiewane kolędy i pastorałki oczarowały publiczność zgromadzoną na odświętnej akademii. Młodzi aktorzy wspaniale wcielali się w swoje role. Barwne stroje, rekwizyty występujących, bogata scenografia dobrze współgrały z odtwarzaną rolą, oddając realistyczny charakter dnia Bożego Narodzenia, a widzom dostarczyły dodatkowych wrażeń wizualnych. Na zakończenie uczniowie klasy IC przygotowani przez panią Barbarę Dylowicz wspaniale zagrali kolędy na flażoletach. W tym świątecznym nastroju Dyrektor Szkoły złożył wszystkim bożonarodzeniowe życzenia a następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do poszczególnych klas. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i kolędowania.
18 GRUDNIA 2014

Wycieczka do muzeum

Dzisiaj uczniowie klasy IC udali się do Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, gdzie brali udział w zajęciach o tematyce świątecznej. Pani kustosz opowiadała o zwyczajach i tradycjach związanych ze świętami Bożego Narodzenia. Dzieci obejrzały figurki z szopki wykonane przez rzeźbiarz Stanisława Opalińskiego oraz zdjęcia przedstawiające kolędników. Na zakończenie pierwszoklasiści wykonali ozdoby, które zawiesili na choince znajdującej się w jednej z sal muzealnych.
15 GRUDNIA 2014

Kabaret krasnoludków

W ostatni piątek uczniowie klas 0-VI z naszej szkoły obejrzeli przedstawienie o Krasnalu, który lubił jeść warzywa. Gościnnie wystąpił "Kabaret Krasnoludków" w składzie Renata Nowicka, Andrzej Jurczyński oraz Kajetan Wolniewicz. Podczas rozśpiewanej w kabaretowej atmosferze lekcji uczniowie mieli okazję utrwalić sobie zasady zdrowego odżywiania.
15 GRUDNIA 2014

Wycieczka do kopalni

15 grudnia uczniowie z klasy 1b wybrali się w podziemną podróż do Kopalni Soli w Bochni. Emocje rosły z minuty na minutę - zjazd windą w głąb ziemi na ponad 200m, potem jazda podziemną kolejką i wędrówka kopalnianymi chodnikami, w których przemawiali do dzieci królowie, kupcy włoscy i górnicy pracujący w naszej kopalni 800 lat temu. Dzieci niecierpliwie czekały na spotkanie ze Skarbnikiem, ale żeby wkupić się w jego łaski musiały nauczyć się wiersza i narysować jego portret. Skarbnik opowiedział o skarbach kopalni i podarował woreczek skarbów. Dzieci pożegnały się górniczym Szczęść Boże i pełne wrażeń wyjechały na powierzchnię.
08 GRUDNIA 2014

Mikołajkowe nocowanie szóstoklasistów 250 m pod ziemią

Noc z 5 na 6 grudnia 2014r. uczniowie klas VI a i VI b z wychowawcami i opiekunami spędzili 250 m pod ziemią w bocheńskiej kopalni soli. Bilety do tej nietypowej scenerii ufundował nam oczywiście Św. Mikołaj, który w piątek rano zawitał do naszej klasy i życzył nam udanej zabawy i nocy pełnej wrażeń. Na miejscu czekało na nas kilka atrakcji: przejazd podziemną kolejką, projekcja filmu w podziemnym kinie, zjazd 140 - metrową zjeżdżalnią i boisko sportowe. Spacerując solnymi chodnikami przenieśliśmy się też w czasie. Dzięki multimedialnej ekspozycji i hologramom napotkaliśmy ducha mnicha – Cystersa, z którego zakonem ściśle związana jest historia powstania najstarszej w Polsce żupy. Poza tym mogliśmy posłuchać polskich królów i genueńskich żupników. Poznaliśmy sposoby wydobywania soli, rozwój techniki górniczej. Nie zabrakło też interaktywnych słuchowisk przestrzennych wprowadzających nas w klimat, jaki towarzyszył górnikom w ich codziennej pracy. Po noclegu (około godziny 9) rano trochę niewyspani, ale zadowoleni wyjechaliśmy na powierzchnię. Ta noc na pewno pozostanie w naszej pamięci jeszcze długo.
05 GRUDNIA 2014

Mikołajki

W piątek grzecznych uczniów i pracowników szkoły odwiedził Mikołaj. Towarzyszył mu diabeł w razie gdyby znalazł się jakiś niegrzeczny uczeń, ale chyba takich nie było...
05 GRUDNIA 2014

Mikołajkowy turniej

W piątkowe przedpołudnie na sali gimnastycznej odbył się I Mikołajkowy turniej w uni-hokeju. Zgłosiło się 10 drużyn (2 chłopców + 2 dziewczynki), które w wyniku losowania zostały podzielone na dwie pięciozespołowe grupy. Po pierwszej części, w której zespoły grały w swoich grupach każdy z każdym wyłoniono po dwa zespoły z obydwu grup, które spotkaly się w półfinałach. Po bardzo zaciętych meczach w meczu finałowym zespół szóstoklasistów EXTREME musiał w rzutach karnych uznać wyższość zespołu NIEPOWSTRZYMANI, który tworzyli piątoklasiści. Dyplomy, medale a dla najlepszych jeszcze puchary były nagrodą za turniejowe zmagania. Dyrektor szkoły zaprosił już na drugą edycję turnieju za rok :) Wszystkim zawodnikom a w szczególności zwycięzcom gratulujemy!

Półfinały:
TSB - Extreme 2-2, rzuty karne 1-2
Niepowstrzymani - Niezniszczalni 2-0

mecz o 3m: TSB - Niezniszczalni 2-0

finał: Niepowstrzymani - Extreme 1-1, rzuty karne 2-0
03 GRUDNIA 2014

Konkurs Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi"

Dzisiaj w naszej szkole odbył się etap rejonowy Konkursu Poezji Religijnej "Pierścień Świętej Kingi". W konkursie ogółem wzięło udział 75 uczestników bocheńskich i gminnych szkół podstawowych, którzy w eliminacjach szkolnych wykazali się najlepszymi umiejętnościami recytatorskimi. Przesłuchania odbywały się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I–III oraz IV–VI. Komisja konkursowa w składzie: Dorota Palej-Maliszczak - Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji w Bochni - przewodnicząca jury, ks. Krzysztof Wąchała - Proboszcz Parafii w Nowym Wiśniczu, ks. Bogusław Tokarz - Wikary Parafii w Nowym Wiśniczu, mgr. Władysława Nowak, s. Joanna Szcześniak - Zgromadzenie Sióstr Urszulanek z Lipnicy Murowanej, Bartłomiej Bodziony - Wikary Parafii w Starym Wiśniczu, miała twardy orzech do zgryzienia. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się bowiem nie tylko talentem recytatorskim, ale i aktorskim. Jury oceniało występy dzieci biorąc pod uwagę: dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa, jak również ogólny wyraz artystyczny.
Organizatorem konkursu była Alicja Świątek - doradca metodyczny.

Klasy I-III:
I miejsce: Natalia Wielgus - Zespół Szkół w Królówce i Julia Jewuła - Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
II miejsce: Zuzanna Kędroń - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej i Kinga Słoniowska - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni
III miejsce: Łukasz Guzik - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej i Gabriela Put - Zespół Szkół w Starym Wiśniczu

Klasy IV-VI:
I miejsce: Martyna Dziedzic - Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu i Grzegorz Honkowicz - Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu
II miejsce: Krzysztof Sroka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni i Anna Krawczyk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej
III miejsce: Zbigniew Pach - Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej i Anna Panna - Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu

Wymienieni uczniowie zostali zakwalifikowani na przesłuchania finałowe, które odbędą się w Uzdrowisku Kopalnia Soli Bochnia w dniu 17 i 18 grudnia 2014 roku. Gratulujemy.
29 LISTOPADA 2014

Zabawy andrzejkowe w IIc

Wczoraj klasa II c urządziła klasowe zabawy i wróżby andrzejkowe, połączone z przygotowaniem czarodziejskich przysmaków na andrzejkowy wieczór. Uczniowie z wafli, polewy czekoladowej, wiórek kokosowych i różnobarwnych posypek czarowali smakowite desery. Następnie przystąpiły do wróżb andrzejkowych, by dowiedzieć się kim zostaną, gdy dorosną, kto okaże się ich sympatią. Oprócz tradycyjnych wróżb zabawę urozmaicały wesołe pląsy i zabawy przy muzyce. Nie zabrakło również pysznych ciasteczek upieczonych samodzielnie przez dzieci pod okiem rodziców.
28 LISTOPADA 2014

Z życia świetlicy szkolnej

Dnia 28.11.2014 roku odbyły się w świetlicy warsztaty florystyczne pt: "Puszyste Święta Bożego Narodzenia". Warszaty zostały zorganizowane dla uczniów uczestniczących w zajęciach świetlicowych aby ukazać im alternatywne, acz kreatywne formy spędznia wolnego czasu po lekcjach. Celem warsztatów było rozbudzenie wśród dzieci zamiłowania plastycznego, twórczego działania a także wykorzystywania do swoich prac materiałów z recyklingu. W trakcie warsztatów dzieci wykonywały magiczne bożonarodzeniowe stroiki z gałązek jedliny. Twórcze inspiracje odbywały się pod czujnym okiem nauczycieli - wychowawców świetlicy, Agnieszki Gutkowskiej i Jolanty Struzik oraz osoby najważniejszej, pani Barbary Jonak, która te warsztaty zgodziła się poprowadzić. Jak oceniają w/w warsztaty ich uczestnicy? Oto wypowiedzi uczniów:
"Gdy byłam na tych zajęciach to na początku pomyślałam sobie, że nie dam rady, ale później chciałam zrobić wszystkim takie stroiki!"
"Warsztaty florystyczne były fajne, nauczyłam się jak zrobić stroik świąteczny. Mój talent rozwinął sie, mam więcej pomysłów na prace pastyczne. Jestem zadowolona z zajęć."
"Ja na zajęciach florystycznych nauczyłam się robić piękną sztukę. Było bardzo fajnie."
"Gdy byłam na tych zajęciach pomyślałam sobie, że mogę zrobić wszystko! Ponieważ z małej gąbki wyszedł mi śliczny stroik. Bardzo podobały mi się zajęcia."
"Z takiej małej gąbki powstało dzieło sztuki."
"Gdy wyszłam z zajęć coś mnie olśniło. Pomyślałam sobie, że jak z tak małej gąbki wyjdzie w ogóle coś."
27 LISTOPADA 2014

Andrzejki z Harrym Potterem czyli popołudnie wróżb w świetlicy szkolnej

W czwartkowe popołudnie dzieci z klas I–III i oddziałów przedszkolnych, które pozostały po lekcjach w świetlicy szkolnej miały możliwość wzięcia udziału w zabawie andrzejkowej. Tym razem w świat magii i fantazji uczniowie wkroczyli naśladując literackiego bohatera – Harry`ego Pottera, którego przygody poznali w tygodniu poprzedzającym zabawę. Wyposażeni w czarodziejskie czapki i magiczne, niewidzialne gołym okiem różdżki wyruszyliśmy w podróż do Hogwartu. Nie obyło się bez jazdy pociągiem, przyspieszonego kursu latania na miotle i nauki radzenia sobie w sytuacji, kiedy ktoś rzuci na nas zaklęcie np. zamieniając nas w żabki. Zabawy naśladowcze przy muzyce wprawiły wszystkich w doskonały nastrój. Jak na prawdziwe andrzejki przystało nie zabrakło też wróżb i lania wosku. O przydzieleniu nas do danej zabawy andrzejkowej oczywiście musiała zadecydować magiczna tiara, która obecna była w sali zabaw. Z uwagą i skupieniem czekaliśmy na przepowiednie tego, co nas miało spotkać w najbliższym czasie. Czy to, co usłyszeliśmy się spełni - tego oczywiście nie możemy być pewni, ale z całą pewnością możemy powiedzieć, że zabawa była udana.
25 LISTOPADA 2014

Światowy Dzień Pluszowego Misia

W związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia, uczniowie z klas 1a udali się do Biblioteki Osiedlowej, żeby porozmawiać na temat ulubionego pluszaka jakim jest miś. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów książki z "Misiowej biblioteczki".
25 LISTOPADA 2014

Dyskoteka andrzejkowa

Zgodnie z tradycją naszej szkoły tuż przed imieninami Św. Andrzeja uczniowie klas 4–6 spotykają się na wspólnej zabawie andrzejkowej. Tak było i tym razem. We wtorkowy wieczór 25 listopada czwarto-, piąto- i szóstoklasiści bawili się wspólnie na pierwszej w tym roku dyskotece. Głośna muzyka, barwne światła reflektorów i przyciemnione światła sprzyjały zabawie. Każdemu towarzyszył dobry humor, który dodatkowo został spotęgowany przepowiedniami w "Domu wróżb". Swoją przyszłość odczytywaliśmy z kuli, kolorów, atramentowych kleksów. Nie zabrakło też wróżenia z linii papilarnych. Wróżby dotyczyły nie tylko tego, co nas spotka w najbliższych dniach, ale także miały wpłynąć na zmianę naszego stylu życia i promować zdrowe odżywianie. Uczniowie mogli dowiedzieć się, jaka przyszłość zdrowotna ich czeka, jeżeli nie zmienią swoich przyzwyczajeń żywieniowych.
25 LISTOPADA 2014

Andrzejki to magiczny czas wróżb

Jak głosi tradycja "ANDRZEJKI" – to dzień wróżb, przepowiedni i zabaw, dlatego też uczniowie klasy Ic udali się do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Starym Wiśniczu, gdzie brali udział w zajęciach podczas, których poznali zwyczaje i wierzenia katarzynkowe i andrzejkowe. W trakcie pobytu dzieci jak na ten dzień przystało z wielką ciekawością odsłaniały tajemnice swojej przyszłości. Pani kustosz przepowiedziała uczniom kim będą z zawodu, jakimi będą osobami, kto pierwszy zmieni stan cywilny, jakie będzie imię partnera życiowego, jak również czego powinni przestrzegać i na co uważać. Nie zabrakło również najbardziej popularnej wróżby jaką jest lanie wosku i odczytywanie jego kształtów. Wróżby i przepowiednie przyniosły pierwszoklasistom wiele radości i śmiechu.
20 LISTOPADA 2014

Uczymy się ratować innych

18 listopada 2014 klasa II C udała się kolejny raz do ZS nr 3 w Bochni na pokaz pierwszej pomocy w ramach projektu KiK-34. Zajęcia przygotowała i poprowadziła młodzież z klasy I TEa, która w tym roku szkolnym zasiliła Szkolną Drużynę Medyczno–Sanitarną. Uczniowie najpierw oglądali scenki: omdlenie, utrata przytomności, brak tętna, brak oddechu, a następnie żywiołowo przystąpiły do ćwiczeń pod okiem starszych kolegów. Każde dziecko mogło poćwiczyć na fantomach masaż serca i sztuczne oddychanie, ułożyć koleżankę lub kolegę w pozycji bezpiecznej a także przekonać się na własnej skórze czy folia termiczna naprawdę grzeje. Na zakończenie dzieci pięknie odpowiadając na pytania wykazały się wiedzą z pierwszej pomocy i odebrały pamiątkowe dyplomy.
19 LISTOPADA 2014

Teatr Małej Sceny Świetlicy z "Poradnikiem zdrowego siódemkowicza"

Dzisiaj społeczność uczniowska naszej szkoły uczestniczyła w niecodziennej lekcji, której celem było promowanie zdrowego stylu życia. Zgromadzeni w sali gimnastycznej naszej szkoły widzowie obejrzeli barwną opowieść, złożoną z kilku baśniowych scenek, pokazujących skutki niewłaściwego odżywiania się, braku higieny osobistej oraz niedbania o własną kondycję fizyczną. Mali aktorzy z Teatru Małej Sceny Świetlicy wcielili się w ekspertów pożądanych zachowań, które powinny być przestrzegane przez każdego, kto chce cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Wędrując z baśniowymi postaciami: m.in. Królewną Śnieżką i siedmioma krasnoludkami czy też Babą Jagą ze znanej nam baśni o Jasiu i Małgosi, mieliśmy okazję dokładnie poznać te zasady, które powinny nam towarzyszyć w naszym osobistym życiu. Uwagę zwrócono także na problem sklepików szkolnych, z których uczniowie często wybierają szkodliwe dla swojego zdrowia produkty, nie pamiętając o tym, że bogate w wartości odżywcze soki, świeże owoce i warzywa mogą również nam smakować. Ponadto pierwszoklasiści przedstawili konsekwencje nadmiernego hałasu i jego wpływu na zdrowie człowieka. Mamy nadzieję, że zaprezentowane zasady na długo pozostaną w naszej pamięci i pomocne będą w podejmowaniu wyborów, przed jakimi stajemy na co dzień.
18 LISTOPADA 2014

Uczniowie siódemki z sukcesami w II Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o historii"

Dwoje uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 odniosło ogromny sukces w II Małopolskim Dyktandzie Niepodległościowym "Po polsku o historii". Maria Ostrowska – uczennica klasy VI b uzyskała tytuł laureata, a Jakub Cisło – uczeń klasy VI a zdobył tytuł finalisty. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży. Organizowany był pod patronatem Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenia Polonistów i Fundacji "Panteon Narodowy". Przygoda ze zmaganiami ortograficznymi związanymi z historią odzyskania niepodległości przez Polskę (1914/1918 – 1989) dla Marysi i Jakuba rozpoczęła się 26 września, kiedy to blisko 8 tysięcy uczniów małopolskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych przystąpiło do eliminacji szkolnych. Spośród ponad 3 tysięcy uczestników konkursu w kategorii szkół podstawowych troje uczniów bocheńskiej siódemki znalazło się w gronie 199 uczestników zakwalifikowanych do etapu rejonowego. 17 października w Tarnowie uczniowie przystąpili do dalszej rywalizacji. Pisząc o losach poległych w walce o niepodległość młodych Polaków m.in.: Antosia Petrykiewicza, Romka Strzałkowskiego czy Zbyszka Godlewskiego, musieli wykazać się doskonałą umiejętnością poprawnej pisowni polskiej, bowiem do finału konkursu mogło zostać dopuszczonych co najwyżej 40 uczestników. W gronie finalistów, którzy udowodnili swoją umiejętność świadomego posługiwania się poprawną polszczyzną i wykazali się niezwykłą dociekliwością poznawczą, znaleźli się Marysia i Kuba. 17 listopada w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie przystąpili do ostatniego – wojewódzkiego etapu. W efekcie Marysia uzyskała tytuł laureata, a Jakub finalisty. Tego samego dnia w gmachu Muzeum Narodowego w Krakowie odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkurs. Uczniowie, po zwiedzeniu wybranej przez siebie wystawy, odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody z rąk Małopolskiego Wicekuratora Oświaty p. Grzegorza Barana. Udział w konkursie był dla nich niewątpliwie żywą lekcją historii i języka polskiego, która pozwoliła im rozwijać swoje pasje. Marysi i Kubie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach!
17 LISTOPADA 2014

Konkurs wiedzy o szkole

W piątkowe przedpołudnie - 14 listopada, w dniu święta szkoły, uczniowie szóstych klas uczestniczyli w konkursie tematycznym "Wiedzy o szkole", zorganizowanym przez nauczyciela biblioteki. Szóstoklasiści w niezwykle licznej grupie zmierzyli się z pytaniami, związanymi z historią oraz współczesnością "siódemki". Poziom wiedzy dziewcząt i chłopców był bardzo wyrównany, o czym świadczą uzyskane przez nich wyniki. Laureaci otrzymali wyróżnienia i dyplomy.
I miejsce - J. Cisło kl.6a i I. Ścisło kl.6b
II miejsce - A. Buszko kl.6a, D. Dziuba kl.6a, K. Linca kl.6a, M. Miśkowicz kl.6a
III miejsce - A. Janas kl.6a
GRATULUJEMY!
13 LISTOPADA 2014

Ćwiczenia Straży Pożarnej

Na początku listopada na terenie szkoły jak i wokół niej miały miejsce trzydniowe ćwiczenia Straży Pożarnej. Wzbudziły niemałe zainteresowanie społeczności szkolnej głównie przez sprzęt i samochody jakimi dysponowali strażacy podczas ćwiczeń. W jednej z symulacji akcji ratunkowej profesjonalnie "uratowany" został konserwator szkolny.
12 LISTOPADA 2014

Pokaz warsztatów z robotyki

Kilka dni temu w naszej szkole mieliśmy gości, którzy zaprezentowali przykładowe warsztaty z robotyki. W trakcie zajęć z Lego młodzi inżynierowie zdobywają wiedzę z budowy i programowania robotów, a także poznają terminy tj.: przekładnia i multiplikator, prędkość, moc silnika, trajektoria, algorytm sterowania można ich działanie i zastosowanie pokazać na przykładzie prostych doświadczeń. Z lego w prosty sposób można zbudować dwubiegową skrzynkę manualną a nawet automatyczną. Dodatkowe, aktywne formy nauki pozwalają lepiej zrozumieć matematykę, informatykę, technikę, dlatego dzięki warsztatom z robotyki uczniowie lepiej radzą sobie z codziennymi zadaniami. Samodzielne wykonanie z pozoru trudnych projektów konstrukcyjnych sprawia kursantom wiele satysfakcji i radości oraz zdecydowanie umacnia ich wiarę we własne możliwości.
10 LISTOPADA 2014

Śniadanie daje moc!

7 listopada po raz kolejny uczniowie klas 0-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Celem programu było zwiększenie świadomości na temat zasad prawidłowego odżywiania dzieci, w tym roli śniadania, jako najważniejszego posiłku w ciągu dnia, a także przyczynianie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce poprzez edukację i promocję prawidłowego żywienia. Uczniowie, ich rodzice i wychowawcy wykazali się ogromną inwencją. Dzieci poznały piramidę żywieniowa oraz 12 zasad zdrowego odżywiania. Przypomniano o zasadach zachowania higieny podczas przygotowywania posiłków i podczas ich spożywania. Każdy miał możliwość przygotować oryginalne zdrowe drugie śniadanie z przyniesionych produktów. Powstały ciekawe propozycje wesołych kanapek, sałatek owocowo-jarzynowych, szaszłyków z owoców, zdrowych surówek. Dodatkowo w klasie Ia zajęcia prowadziła Pani dietetyczka Roksana Martinez-Brej, a film do konkursu kręcił pan Halberda.07 LISTOPADA 2014

Święto Niepodległości

W piątkowe przedpołudnie uczciliśmy pamięć o przodkach, dzięki którym 11 listopada 1918r. Polska po 123 latach niewoli stała się ponownie niezależnym państwem.
W ten listopadowy dzień tuż przed Świętem Niepodległości uczniowie klasy VI a podczas uroczystej akademii otwarli kronikę, w której zapisano drogę narodu polskiego ku niepodległości. Zaprosili zebranych w sali gimnastycznej naszej szkoły uczniów z klas IV-VI w podróż do przeszłość, by nie tylko przypomnieć ważne wydarzenia z naszej niełatwej historii, ale ukazać ducha narodu polskiego, który w czasie niewoli stale wychodził z inicjatywą walki za Ojczyznę. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego szóstoklasiści, recytując wiersze przeplatane pieśniami o charakterze patriotycznym, opowiadali o rozbiorach, zrywach powstańczych oraz prześladowaniach ze strony zaborców. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących za „wolność naszą i waszą”. Mottem akademii stały się słowa patrona szkoły Jana Pawła II: "Sztuką jest umierać dla Ojczyzny, ale większą sztuką jest dobrze żyć dla niej". Patrząc z perspektywy 96 lat na tę historyczną datę z patriotyczną refleksją nad przebytą drogą, uświadomiliśmy sobie, że wolność tak ciężko wywalczoną przez innych należy pielęgnować i strzec. Akademię urozmaicił występ dzieci z klasy 1c, którzy wspaniałą grą na flażoletach przybliżyli nam melodie "Roty" i pieśni żołnierskiej "My, Pierwsza Brygada". W atmosferę świąteczną wprowadził nas wykonany na zakończenie taniec z okolic Krakowa, miasta nierozerwalnie związanego z walkami o odzyskanie niepodległości. Po wystąpieniu uczniów głos zabrał p. dyrektor M. Bijata, który podziękował dzieciom za przedstawienie tej niecodziennej, żywej lekcji historii oraz nauczycielom za przygotowanie akademii.
04 LISTOPADA 2014

Biblijny Konkursu Tematyczny

29 października w naszej szkole odbył się Biblijny Konkursu Tematyczny "Z Dobrą Nowiną przez życie" dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Niestety żaden z uczestników nie uzyskał minimalnej liczby punktów, która pozwoliłaby mu na awans do kolejnego etapu. Spośród 12 uczniów najlepsza okazała się Maria Ostrowska, która zdobyła 26 punktów. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.
30 PAŹDZIERNIKA 2014

Memoriał pływacki

28 października na krytej pływalni im. Jana Kota w Bochni odbył się XI Memoriał pływacki na cześć patrona tej placówki. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klas 0-IV, która spisała się bardzo dobrze. Troje uczniów zdobyło miejsca na podium: Justynka Gawłowicz - 2 miejsce (klasa 0B), Wiktoria Niemiec 1 miejsce (klasa IIA), Sofija Zygadło 1 miejsce (klasa IVB). Gratulujemy!
29 PAŹDZIERNIKA 2014

Warsztaty historyczne

28 października odbyły się w naszej szkole warsztaty historyczne dla uczniów klas piątych i szóstych. Ich organizatorem była krakowska firma VIA Cracovia. W trakcie dwugodzinnych zajęć uczniowie mieli okazję zapoznać się z najważniejszymi zagadnieniami dotyczącymi I wojny światowej, której wybuchu minęła w tym roku setna rocznica. Dzieci poznały przyczyny konfliktu, bloki militarne będące jego stronami oraz przebieg działań zbrojnych. Wykonywały liczne ćwiczenia, co sprawiło, że nie były jedynie biernymi słuchaczami. Niewątpliwą atrakcję stanowił pokaz mundurów, broni oraz ekwipunku żołnierzy walczących na frontach Wielkiej Wojny. Dla uczniów "Siódemki" warsztaty stanowiły ciekawą lekcję historii, a nauczycieli przekonały, że warto w przyszłości zorganizować je ponownie.
25 PAŹDZIERNIKA 2014

Przegląd pieśni legionowej

Trzy dni temu - 22 października - w naszej szkole odbył się Rejonowy Przegląd Pieśni Legionowej. Głównym organizatorem konkursu było Kuratorium Oświaty w Krakowie. Przegląd był realizowany w ramach programu: "Na drodze do Polski Niepodległej" i został włączony do Małopolskiego Programu Edukacji Patriotycznej i Obywatelskiej. W przeglądzie wzięli udział soliści klas IV-VI z Bochni, Brzeska i Wojakowej. Komisja w składzie: Dorota Nowak, Marta Brachu, Ina Dębosz wysłuchała i oceniła wg załączonych kryteriów 14 solistów, którzy prezentowali jedną piosenkę związaną z tematem przeglądu. Poziom możliwości wokalnych uczestników był bardzo wysoki. Sporządzono protokół z przebiegu eliminacji, który został przesłany do Komisji Wojewódzkiej w Krakowie.
24 PAŹDZIERNIKA 2014

Awans piłkarzy nożnych

Po awansie dziewcząt nie zawiedlli również chłopcy. W rozgrywanych dzisiaj miejskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce nożnej nasza drużyna zdobyła drugie miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. Gratulujemy!
23 PAŹDZIERNIKA 2014

Gościnne występy Siódemki na spotkaniu ZNP

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej we wtorek, 21 października 2014r. w bocheńskiej Bursie dzieci z naszej szkoły wystąpiły na okolicznościowym spotkaniu członków Związku Nauczycielstwa Polskiego. Nasi uczniowie pod kierunkiem Małgorzaty Nowak i Ewy Pawlińskiej zaprezentowali obecnym i byłym pedagogom bocheńskich szkół program, który mieliśmy okazję obejrzeć 13 października z okazji szkolnych obchodów DEN. Wprowadził on wszystkich w wyjątkowy nastrój i spotkał się ze szczerym uznaniem publiczności o czym świadczyły gromkie brawa oraz liczne gratulacje składane na ręce dyrektora Siódemki. Szczególnie podobało się, że dzieci reprezentowały całą społeczność szkolną (klasy I–VI) a w programie umiejętnie połączono treści poważne (tajne nauczanie) i humorystyczne.
22 PAŹDZIERNIKA 2014

Awans piłkarek nożnych

Dzisiaj na hali widowiskowo-sportowej odbyły się zawody w piłce nożnej dziewcząt w ramach miejskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Drużyna naszej szkoły, która składała się z dziewcząt z klas III-VI zdobyła drugie miejsce i awansowała do zawodów powiatowych. Gratulujemy!
20 PAŹDZIERNIKA 2014

Zdrowe warsztaty w ZS nr 3

Zespół Szkół nr 3 w Bochni zaprosił uczniów kl. IIc naszej szkoły na drugie spotkanie w ramach projektu KIK 34 "Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej", tym razem pod hasłem "Zdrowe śniadanie - wiem co jem". Ośmiolatki pod okiem starszych koleżanek i opiekunów przedmiotów gastronomicznych miały możliwość wykonać pyszne, kolorowe, fantazyjne, a przede wszystkim zdrowe śniadanko. Warsztaty odbyły się w profesjonalnych salach gastronomicznych i higienicznych warunkach. Miały na celu ukazanie i ukształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Uczniowie bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięli udział w zajęciach. Bardzo dziękujemy za zaproszenie – apetyt na kulinarne stworki pozostał…
17 PAŹDZIERNIKA 2014

Bieg Papieski

Po raz siódmy w rocznicę wyboru Karola Wojtyły na stolicę papieską, a więc 16 października, odbył się w Bochni symboliczny Bieg Papieski. Bieg zorganizowany został przez starostę bocheńskiego Jacka Pająka i burmistrza miasta Bochnia Stefana Kolawińskiego. W biegu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół z terenu Bochni, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Bursy oraz szkół ponadgimnazjalnych powiatu bocheńskiego. Czteroosobowe reprezentacje wymienionych placówek wraz z nauczycielami i opiekunami przemierzyli trasę, którą wyznaczają trzy pomniki papieskie, znajdujące się przy parafiach Św. Pawła Apostoła, Św. Mikołaja oraz Św. Jana Nepomucena. Tradycyjnie pod każdym z trzech pomników przedstawiciele władz powiatu i miasta oddawali hołd pamięci papieża - Polaka.
16 PAŹDZIERNIKA 2014

Konkurs Samorządu Uczniowskiego "Jesienne bukiety"

Piętnastego października rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy klasowy bukiet jesienny. Jury konkursu w składzie: Lidia Kaczmarek, Jolanta Struzik, Dorota Nowak i Katarzyna Węglarz miało niełatwy orzech do zgryzienia. Wszystkie bukiety przyniesione na konkurs przez przedstawicieli klas I–III oraz IV–VI były niezwykle oryginalne i barwne. W efekcie przyznano trzy miejsca w dwóch kategoriach.

W kategorii klas I–III nagrodzono:
I miejsce – 1c
II miejsce – 1b, 2a, 2b, 2c
III miejsce – 3a

W kategorii klas IV–VI:
I miejsce – 4b, 6a
II miejsce – 4a
III miejsce – 6b

Był to pierwszy konkurs zorganizowany w tym roku szkolnym przez Samorząd Uczniowski, cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony uczniów. Mamy nadzieję że kolejne konkursy będą równie udane. Zwycięzcom gratulujemy!
14 PAŹDZIERNIKA 2014

Dzień Edukacji Narodowej

W poniedziałkowe przedpołudnie na sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna by obejrzeć akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas 5 i 6 zaprezentowali kilka scen szkolnych, które były umiejscowione w różnych okresach naszej historii a maluchy z klasy IC wspaniałym występem na flażoletach zakończyły część artystyczną. Po przedstawieniu Dyrektor Szkoły wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracyjnym i obsługi.

14 października w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni odbyły się Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięli udział: Burmistrz Miasta Bochnia Stefan Kolawiński, Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji Dorota Palej-Maliszczak, Przewodnicząca Komsji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Bochni Agnieszka Morawiec, Przewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Bochni Zdzisława Gnoińska, Wiceprzewodnicząca Związku Nauczycielstwa Polskiego oddział w Bochni Bożena Pilch oraz Dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół podstawowych i gimnazjów, przedszkoli, a także nauczyciele, Rada Rodziców oraz uczniowie. Burmistrz Miasta oraz Dyrektor MZE wręczyli nagrody nauczycielom oraz stypendia uczniom za wybitne osiągnięcia w nauce i sporcie.
Wśród nagrodzonych było dwoje uczniów PSP nr 7 Julia Michalik i Jakub Cisło a także nauczyciel Dorota Grabias.


13 PAŹDZIERNIKA 2014

Spotkanie pierwszaków z pisarką

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Renatą Piątkowską, znaną i cenioną autorką książek dla dzieci. Pisarka opowiadała o swojej twórczości literackiej. Pierwszaki mieli możliwość poznać niektórych bohaterów jej utworów. Pani Renacie towarzyszyła jej lektorka Elżbieta Malwina Kożurno, która wspaniale przeczytała fragmenty książek autorki. Dzieci były zachwycone! Na koniec można było zakupić książki wraz z autografem pisarki.
10 PAŹDZIERNIKA 2014

XIV Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę

9 października 2014r. odbyła się XIV Pielgrzymka Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasną Górę. Wśród ponad 20 tysięcy obecnych u stóp Jasnogórskiej Pani pątników z około pięciuset placówek noszących zaszczytne imię świętego papieża Jana Pawła II nie zabrakło i reprezentacji naszej "siódemki". W centralnym punkcie spotkania, jakim była uroczysta Msza św. odprawiona na jasnogórskim szczycie pod przewodnictwem arcybiskupa Celestino Migliore, Nuncjusza Apostolskiego w Polsce, koncelebrowanej przez biskupa Henryka Tomasika, duszpasterza Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, wzięli udział szóstoklasiści wraz z pocztem sztandarowym, wychowawcami, siostrą katechetką i p. pedagog.
Hasłem tegorocznej pielgrzymki były słowa: "Jan Paweł II – Świętymi Bądźcie". Spotkanie było dziękczynieniem za kanonizację Papieża z Polski i okazją do modlitwy, by przykład Patrona wytaczał nam cele i życiowe dążenia. Pielgrzymce towarzyszyły relikwie Jana Pawła II. Po homilii, w której papieski reprezentant powiedział "Jesteście żywym pomnikiem Jana Pawła II" nastąpiło poświęcenie sztandaru Rodziny Szkół Jana Pawła II. Na zakończenie Eucharystii złożyliśmy Akt Zawierzenia Matce Bożej Jasnogórskiej. Później odczytano telegram, który zostanie wysłany do Ojca Świętego. Spotkanie zakończył wspólny śpiew hymnu Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe różańce, obrazki z postacią Patrona i koronką do Miłosierdzia Bożego oraz plakietki pielgrzymkowe.
10 PAŹDZIERNIKA 2014

Integracja w Parku Archeologicznym

09.10.2014r. uczniowie klasy IC udali się do Osady VI Oraczy, gdzie odbyli podróż w czasie do średniowiecznych początków Bochni. Podczas pobytu dzieci uczestniczyły w warsztatach rzemieślniczych, które pozwoliły poznać wybrane rzemiosło. W zagrodzie garncarza poznały techniki przerobu gliny oraz samodzielnie wykonały naczynia. Kolejnym miejscem naszej wędrówki była kleta powroźnicza, gdzie pierwszoklasiści wykonali liny przy pomocy repliki średniowiecznego warsztatu. Pobyt w Osadzie zakończył się ogniskiem i pieczeniem kiełbasek.
08 PAŹDZIERNIKA 2014

Okno na świat w bocheńskiej Siódemce

PSP7 w Bochni po raz kolejny uchyla swoim uczniom drzwi do wielkiego świata. Po lipcowej tygodniowej wizycie ósemki czwarto i piątoklasistów w zaprzyjaźnionej Grundschule Am Papenberg w Bad Salzdetfurth przyszła pora na działania motywujące i wspierające autonomię wychowanków. Okazją ku temu jest wizyta dwóch wolontariuszek w ramach programu AIESEC "Global Citizen", w myśl którego studenci różnych krajów w trakcie sześciotygodniowego pobytu w Polsce uczą o swoich ojczystych stronach w języku angielskim. W dniach 15.09 - 24.10.2014r. bocheńska Siódemka gości Weiran Huang (Rebecca) z Chin i Majdouline Houmada z Maroka. Obie panie prowadzą zajęcia języka angielskiego w klasach I-VI, a także zapoznają uczniów z kulturą oraz zwyczajami państw, z których pochodzą. Pragną w ten sposób przekonać dzieci, że warto uczyć się języków obcych, gdyż dzięki tej znajomości otwierają się drzwi do lepszego świata, a granice przestają być przeszkodą. Uczniowie entuzjastycznie odbierają zajęcia prowadzone przez wolontariuszki, bowiem mają okazję nie tylko "podszlifować" swój angielski, ale również nauczyć się kilku podstawowych zwrotów w językach narodowych niezwykłych gości, poznać elementy kultury (muzyka i taniec) oraz historii. Jest to ciekawe doświadczenie zarówno dla dzieci, nauczycieli, jak i samych gości.
07 PAŹDZIERNIKA 2014

Pierwszaki w parku

Uczniowie klasy 1-szej "a" wraz ze swoją panią korzystając z pięknej jesiennej pogody wybrali się do pobliskiego parku. Zbierali tam kasztany, żołędzie, liście do kącika przyrodniczego. Przez lornetkę podglądali zwierzęta a przez lupę szkodniki żerujące na roślinach. Zdjęcia robili sami.
30 WRZEŚNIA 2014

Spotkanie z podróżnikiem

Jak co roku naszą szkołę odwiedził przedstawiciel grupy "Trzask" z kolejną prezentacją na temat ciekawego miejsca na świecie. Tym razem prezentowanym regionem był Bliski Wschód a konkretnie Izrael i Palestyna. Uczniowie podczas prezentacji odwiedzili miejsca święte dla trzech wielkich, monoteistycznych religii: judaizmu, chrześcijaństwa i islamu, dowiedzieli się dlaczego Zachodnia Ściana Świątyni w Jerozolimie nazywana jest Ścianą Płaczu, jak żyją Palestyńczycy w "więzieniach z otwartym niebem" – czyli domach otoczonych potężnym murem jak również spędzili chwilę w Ejlacie i ponurkowali w Morzu Czerwonym podziwiając niesamowitą rafę koralową. Poznali również ciekawe fakty związane z Jerozolimą, Morzem Martwym, pustynią Negev, twierdzą Masada jak również poznali tło historyczne konfliktu między tymi dwoma narodami.
18 WRZEŚNIA 2014

Historia regionu przez zabawę

W jeden z ostatnich słonecznych dni lata uczniowie kl.II C spędzili czas lekcyjny w Centrum Aktywnego Wypoczynku "Borek". Plenerowe zajęcia opierały się na odkrywaniu "Świata Solnych Skał", podczas których młodzi uczestnicy mogli zmierzyć się z zagadkowym labiryntem. Miejsce to zostało stworzone na wzór Szlaku Solnego, aby zapoznać dzieci z historyczną częścią naszego regionu. Dużą popularnością cieszył się szyb górniczy wraz z podziemnymi chodnikami, lecz największe zainteresowanie zdobyła kryjówka legendarnego zbója Szyca. Po pokonaniu przestrzennej trasy solnej dzieci miały możliwość zregenerownia sił podczas grilowania.
15 WRZEŚNIA 2014

Rozpoczęcie Igrzysk Młodzieży Szkolnej

12 września 2014 roku indywidualnymi biegami przełajowymi rozpoczęły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w bieżącym roku szkolnym. Reprezentacja PSP7 wywalczyła pięć awansów do zawodów powiatowych. W kategorii dziewcząt (klasy IV) I miejsce zajęła Julia Fik. Oskar Bobowski (ch, kl. IV) zajął VI miejsce, Mikołaj Radzięta (ch, kl. V) zajął I miejsce, Krzysztof Sroka (ch, kl. V) wywalczył V miejsce a Kacper Dobranowski (ch, kl. VI) zajął III miejsce. Gratulujemy!
01 WRZEŚNIA 2014

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015

Dzisiaj uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2014/2015. Po oficjalnych przemówieniach Dyrektora i zaproszonych gości mikrofony przejęły dzieci z klas III i przypomniały, że wakacje już się skończyły. Następnie Dyrektor przyjał ślubowanie od Przedszkolaków i od Uczniów klas I tym samym witając ich pośród społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.
Copyright © 2009-2015