Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/201723 CZERWCA 2017

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dzisiaj o 9 cała społeczność szkolna spotkała się na akademii by uroczyście zakończyć rok szkolny 2016/2017. Po krótkim programie klas VI zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za 100% frekwencję pokaźnej liczbie uczniów. Dyrektor Szkoły pożegnał w imieniu całej społeczności Panią wicedyrektor Anitę Twardosz, która od 1 września obejmuje stanowisko dyrektora szkoły w innej placówce. Po akademii uczniowie w klasach spotkali się z wychowawcami a kilkadziesiąt minut później w szkole zrobiło się bardzo cicho. Wakacje czas zacząć!
22 CZERWCA 2017

Minęły cztery lata...

Uczniowie klasy III a kończą pierwszy etap edukacji. Po czterech latach nauki począwszy od zerówki z jedną panią w jednej sali lekcyjnej gdzie nauka przeplatała się z zabawą, nadeszła chwila pożegnania i rozstania. Nasze emocje, które nam towarzyszyły przez ten czas zawarliśmy w albumie. Dziękujemy!
21 CZERWCA 2017

Niecodzienna lekcja w świetlicy

21 czerwca w naszej świetlicy odbyło się spotkanie z człowiekiem z pasją. Pan Mirosław Zagorski nauczyciel wychowania fizycznego w naszej szkole, który interesuje się fotografowaniem samolotów i obserwacją gwiazd opowiedział o swoim hobby. Dzieci mogły również zobaczyć Słońce w ogromnym przybliżeniu. Najbardziej uważni słuchacze podczas krótkiego quizu, mogli wygrać zdjęcia samolotów autorstwa Pana Mirka. Bardzo dziękujemy panu Mirkowi za poświęcony nam czas i liczymy na więcej.
21 CZERWCA 2017

Piesza wycieczka do Nowego Wiśnicza

Klasa IVa z wychowawcą i P. Jackiem Nowakiem udała się dzisiaj pieszo do Nowego Wiśnicza. Z Bochni do miasteczka oddalonego o ok. 10km wiedzie niebieski szlak wprost do celu podróży czyli zamku. Po odpoczynku uczestnicy wycieczki przez kilka minut byli nietoperzami i w technologii VR odbyli podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku.
21 CZERWCA 2017

Wycieczka do ZOO

21 czerwca dzieci z oddziału przedszkolnego wyruszyły na wycieczkę do krakowskiego ZOO. Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt żyjących w różnych rejonach świata, zapoznanie z warunkami życia zwierząt mieszkających w ZOO. Wycieczka do ogrodu zoologicznego była także okazją do utrwalania reguł kulturalnego zachowania się w miejscach użyteczności publicznej a także pogłębienie więzi koleżeńskich. Zwiedzając ogród zoologiczny przedszkolaki spotkały wiele ciekawych i wspaniałych zwierząt. Największe zainteresowanie wzbudziły pingwiny, które przebywają w ZOO od niedawna. Zauroczyły nas również piękne żyrafy i oczywiście słonie. Pobyt w ZOO był dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu.
20 CZERWCA 2017

Wydarzenia w grupie 0A i 0B w roku szkolnym 2016/2017

20 CZERWCA 2017
Zeróweczka w bibliotece osiedlowej

Przedszkolaki z grupy 0A i 0B uczestniczyły w spotkaniu z autorką książek dla dzieci Ewą Stadtmuller, które odbyło się w osiedlowej bibliotece. Pani Stadtmuller ma na swoim koncie ponad sto książeczek dla dzieci. Są wśród nich zbiory opowiadań, bajki, wiersze, scenariusze teatralne oraz opracowania znanych baśni i legend. Po spotkaniu dzieci mogły kupić sobie książeczkę z autografem i dedykacją od autorki.


12 MAJA 2017
Cała Polska czyta dzieciom

Po raz kolejny dzieci z oddziału przedszkolnego 0A i 0B zostały zaproszone do biblioteki osiedlowej. Tym razem w ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” odbyło się spotkanie pod hasłem "O wartościach, czyli rady nie od parady". Wraz z zaproszonym gościem, Panem Kazimierzem Musiałem autorem wielu wierszy, muzykiem grającym w górniczej orkiestrze, rozmawialiśmy o dobrym zachowaniu, pozytywnych wartościach, czyli odróżniania dobra od zła. Wysłuchaliśmy również bajki czytanej przez gościa. Pan Kazimierz sprawił nam niespodziankę i zagrał znane dzieciom melodie na puzonie.


01 MARCA 2017
Spotkanie z krawcową w grupie 0A

Naszą grupę ponownie odwiedziła mama jednej z uczennic Pani Biłos, która zapoznała nas z wyglądem i sposobem działania maszyny do szycia, pokazała kolejne etapy powstawania ubrania oraz różne formy ubrań i ściegów. Pomogła nam wyczarować z materiału oryginalne szmaciane maskotki. Okazało się, że samodzielnie zrobione zabawki dają więcej radości i satysfakcji niż te kupowane w sklepach.


13 STYCZNIA 2017
Zajęcia w bibliotece

Z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka biblioteka osiedlowa zorganizowała zajęcia plastyczne "Z wizytą u dziadków" na które zostały zaproszone dzieci z grupy 0A i 0B. Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich babciach i dziadkach i o tym jak spędzają z nimi wolny czas. Uczestnicy stwierdzili, że pewnie też kiedyś zostaną dziadkami, a dzięki przygotowanym maskom mogli już dziś wcielić się w role babci i dziadka. Następnie dzieci wysłuchały bajek tematycznie związanych z zajęciami „Maks jedzie do babci i dziadka”, "Wizyta u dziadków". Na zakończenie spotkania wykonały laurkę, którą wręczą swoim dziadkom w podzięce za ich wielkie serce.


16 GRUDNIA 2016
Zajęcia plastyczne w bibliotece osiedlowej

Przedszkolaki z grupy 0A odwiedziły bibliotekę uczestnicząc w zajęciach , których tematem była choinka i inne zwyczaje związane ze Świętami Bożego Narodzenia. Wykonały kartkę świąteczną, której motywem była choinka, wkleiły życzenia a następnie samodzielnie się podpisali. Pięknie wykonaną kartką pochwalili się swoim rodzicom.


08 GRUDNIA 2016
Warsztaty plastyczne w zerówce

W ramach zajęć plastycznych, dzieci z grupy 0A i 0B odwiedziła Pani Biłos (mamusia jednej z koleżanek), która pomogła nam za pomocą prostych sposobów zrobić bałwanka ze skarpetki. Zajęcia tego typu uczą kreatywności, swobody działania oraz wiary w swoje możliwości. Dzieci bawiąc - uczą się. Mama Julci obiecała nam, że jeszcze do nas przyjdzie z inną niespodzianką.
08 CZERWCA 2017

Wycieczka do Ojcowa klasy IIIC

Dzisiaj wybraliśmy się całą klasą pod opieką wychowawczyni i pani pedagog na wycieczkę do Ojcowa. Po dotarciu na miejsce naszą uwagę zwróciły ruiny zamku na skale. Pan przewodnik wyjaśnił nam, że król Kazimierz Wielki nazwał tę warownię Ojcem u Skały. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć, udaliśmy się do muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego. Tu obejrzeliśmy liczne eksponaty, skamieliny, wapienie z jeżowcami, ślimakami i małżami. Zobaczyliśmy także rekonstrukcję jaskini i dzięki specjalnym urządzeniom, poznaliśmy grzyby, krzewy, drzewa i owady występujące na terenie Parku. Pobyt w muzeum zakończyliśmy w Sali projekcyjnej, w której obejrzeliśmy film 3D o Ojcowskim Parku Narodowym. Później pomaszerowaliśmy na Górę Chełmową do Groty Łokietka. Według legendy w tej jaskini ukrywał się Władysław Łokietek, dlatego poszczególne jej komory zostały nazwane Kuchnia Łokietka, Łoże Łokietka. W drodze powrotnej podziwialiśmy ciekawe skały tworzące Bramę Krakowską i dotarliśmy do Źródełka Miłości. Każdy z nas musiał skosztować z niego wody. Potem przyszedł czas na pamiątki i posiłek. Po takim długim spacerze frytki nam bardzo smakowały. Następnie pojechaliśmy autokarem w kierunku Zamku na Pieskowej Skale. Z okien autokaru oglądaliśmy Kaplicę na Wodzie. Na zamkowym dziedzińcu pan przewodnik opowiedział nam legendę związaną z tym miejscem i poszliśmy zobaczyć Maczugę Herkulesa. Na koniec pan przewodnik zorganizował nam konkurs wiedzy z nagrodami. Udowodniliśmy, że potrafimy słuchać, szybko odpowiadaliśmy na pytania dotyczące wycieczki. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domów.
Autorka tekstu: Kinga 3c
07 CZERWCA 2017

Wycieczka do Osady Oraczy

Dzisiaj uczniowie klasy IIIa z wych. Ewą Pawlińską odwiedzili XIII-wieczną Osadę Oraczy w Parku Archeologicznym w Bochni. Poznali różne rzemiosła, obejrzeli średniowieczne chaty, zobaczyli stroje i przedmioty jakimi posługiwali się na co dzień mieszkańcy średniowiecznej Bochni. Wzięli też udział w warsztatach garncarskich. 
05 CZERWCA 2017

Zielona Szkoła - Rewal 2017

W dniach 28 maja - 03 czerwca 2017 odbył się wyjazd na Zieloną Szkołę do miejscowości Rewal nad morzem. Wyruszyliśmy 28 maja sprzed szkoły o godzinie 22.15. Podczas drogi mieliśmy kilka postojów. Jechaliśmy około 13 godzin. Kierowaliśmy się prosto do naszego ośrodka zwanego "Bazylak". Gdy dojechaliśmy na miejsce od razu zakwaterowaliśmy się w pokojach i poszliśmy zjeść ciepły posiłek. Po obiedzie przebraliśmy się i wyszliśmy przed budynek aby przydzielić grupy do opiekunów. Tuż po zakończonych sprawach organizacyjnych wybrailiśmy sie obejrzeć okolicę i przywitać nasze piękne, polskie morze. Wróciliśmy do naszego ośrodka, zjedliśmy kolację, mieliśmy czas wolny a o 22.00 była cisza nocna. Następnego dnia pobudka była o godzinie 7.00 a o 8.00 było śniadanie. Po czasie wolnym spędzonym w pokojach wyszlismy z budynku aby pójśc na plażę. Niestety długo tam nie byliśmy bo zaczął padać deszcz i musieliśmy wracać do ośrodka. Kiedy skończyło padać opiekunowie stwierdzili, że pójdziemy na spacer do Niechorzy, gdzie znajdowała się latarnia morska. Po 50 miutowym spacerze czekało nas 200 schodów do wyjścia na szczyt latarni. Wszyscy pokonali je bez najmniejszego problemu. Powrót minął bardzo szybko i po dziewięciokilometrowym marszu w mgnieniu oka byliśmy w ośrodku na kolacji. Trzeciego dnia od razu po śniadaniu wyjechaliśmy na wyieczke do Międzyzdrojów. Gdy dotarliśmy na miejsce przeszlismy do planetarium na krótki film o wszechświecie. Następnie poszliśmy przejść przez Aleję Gwiazd gdzie na ziemi odbite były ręce sławnych aktorów i reżyserów. Od razu po tym przespacerowaliśmy się na molo. Póżniej kierowaliśmy sie do muzeum przyrodniczego. Po około godzinnym zwiedzaniu wróciliśmy do naszego ośrodka. W czwratek, czyli w 4 dzień wyjazdu po śniadaniu wyszliśmy przed budynek, gdzie dostaliśmy słodki upominek z okazji dnia dziecka i poszliśmy na lody. Był tez czas na zakup pamiątek a potem wybraliśmy się również na plażę. Nadszedł ostatni dzień naszego wyjazdu. Z samego rana po śniadaniu spakowaliśmy nasze walizki i zanieśliśmy do autokaru i wruszyliśmy na wycieczkę do Biskupina. Skierowaliśmy się do wioski odkrytej tam w latach 30-tych. Najpierw zwiedziliśmy ją z przewodnikiem, który co nie co opowiedział nam o jej historii, a póżniej odbyły się warsztaty. Kiedy skończylismy nasz pobyt w osadzie nadszedł czas na powrót do domu. Wszyscy niechętnie chcieli wracać ale co dobre szybko się kończy. Z Biskupina jechaliśmy około 4 godzin i już o 5 nad ranem byliśmy w naszych domach. Było fantastycznie!
Tekst: Amelia Dźwigaj
05 CZERWCA 2017

Mecz uczniowie-nauczyciele

Z okazji Dnia Dziecka jak co roku rozegrany został mecz Uczniowie - Nauczyciele. Ponownie lepsi okazali się pedagodzy, ale młodzież naciska coraz bardziej. W meczu padł wynik 7-2 natomiast w serii rzutów karnych, która tradycyjnie zakończyła spotkanie lepsi okazali się uczniowie wygrywając 6-4. W trakcie meczu pod szkołę podjechał kolorowy traktor Pana Lorysia pełen lodów - słodkiej niespodzianki dla każdego ucznia szkoły :)
29 MAJA 2017

Piknik Rodzinny 2017 - Weź ze sobą dobre słowo

27 maja 2017r w piękne, słoneczne popołudnie odbył się po raz szósty Piknik Rodzinny, zorganizowany przez dyrekcję, nauczycieli, rodziców i społeczność uczniowską PSP nr 7 w Bochni. Hasło tegorocznego spotkania „ Weź ze sobą dobre słowa” stanowiło wymowny akcent. Licznie zebranych uczestników pikniku powitał dyrektor szkoły oraz nauczyciele konferansjerzy, którzy jednocześnie stali się przewodnikami po wielu czekających wszystkich, różnorodnych atrakcjach. Zgodnie z myślą przewodnią spotkania, na scenie dominowały oprócz humoru i zabawy, także treści edukacyjno – wychowawcze. Liczne talenty wokalne, ruchowe, taneczne prezentowali uczniowie klas 0 – VI. Tańce "Thomas Dance", taniec dżentelmenów - kl. 0a chłopcy, taniec z kwiatami - kl. 0a dziewczynki, piosenka „Dzieciom też od życia coś się należy” – kl. 1b, taniec hiszpański – kl.0b, piosenka ”Jesteśmy razem”, taniec „Toka”- kl.1a, „Piosenka bardzo kulturalna”- kl. 2a, taniec „Sing hallelujah” - kl. 2b oraz piosenka „Skarb oceanu”, Zumba „ Uptown Funk” – kl. 2c, piosenka „Słowa” – kl. 3b, taniec do piosenki M. Jacksona „Smooth Criminal” – kl. 3a, piosenka, taniec E. Farny „Tu” – kl. 3c, stanowiły niezwykle ciekawy, wręcz pasjonujący przegląd uczniowskich talentów. Na twarzach młodych artystów malowała się nie tylko radość, ale przede wszystkim satysfakcja, wynikająca z pokazania przed publicznością takich muzyczno- wokalnych umiejętności, w których są niekwestionowanymi mistrzami. Nie zabrakło także gry na gitarze w wykonaniu Kacpra Bujaka z kl. 5b, skeczów przygotowanych przez kl. 5a, jak również piosenki „Dobre słowa” – kl. 5b o wręcz terapeutycznym wydźwięku takich słów, jak: „proszę”, „dziękuję”, „przepraszam”. Klasa 5b podkreśliła, iż dobre słowo nic nie kosztuje, a zyskać mogą wszyscy, którzy przestrzegają codziennej etykiety kultury, ponieważ życie zyskuje wówczas na wartości. Starsze klasy 5a dziewczęta i kl. 4c zaprezentowały ciekawe układy taneczne, natomiast kl. 4b wspólnie piosenkę „ Małe szczęścia”. Ukoronowaniem jedynego w swoim rodzaju pokazu talentów i umiejętności uczniów PSP nr 7 był „Taniec belgijski” – wykonany przez kl. 6a, 6b, 5a, który w założeniu miał porwać publiczność do aktywności ruchowo- tanecznej. Oczywiście za sprawą wykonawców, spełnił to zadanie. Doskonałą zabawę na scenie uzupełniały rodzinne zawody sportowe na wesoło, strzeleckie, modelarskie, pokazy sprzętu strażackiego, policyjnego, szkółki piłkarskiej ABC, tańce Dnace4You, konkursy z nagrodami, malowanie twarzy, skakańce, dmuchańce, trampolina oraz występ ukraińskiego zespołu Pieśni i Tańca. Każdy z przybyłych na piknik, mógł skosztować słodkich smakołyków, grillowanych kiełbasek, lodów. Wielu emocji dostarczyły również dziewczętom i chłopcom otrzymane nagrody i medale, ufundowane przez sponsorów i Radę Rodziców. Dobry humor, dobra zabawa, świetna atmosfera, wyśmienita aura, a także różnorodność przygotowanych atrakcji, stanowiły niewątpliwie duży atut spotkania. „ Prezenty, jak i dobre rady sprawiają przyjemność tym, którzy je dają”. Pokaz na Pikniku umiejętności bocheńskiej „siódemki” był „prezentem” dla całego lokalnego środowiska oraz dla nas samych. Dostarczyliśmy wszystkim zebranym dobrych emocji, gigantycznej energii, jak również niezapomnianych wrażeń.
26 MAJA 2017

Klasa IIIa w parku miniatur

Klasa trzecia a była na  wycieczce w Parku Miniatur w Inwałdzie. Mieliśmy okazję zobaczyć w jednym miejscu najwspanialsze budowle ze wszystkich kontynentów, między innymi z krajów, które "odwiedziliśmy" na lekcjach. Niesamowite wrażenie zrobiła na nas miniatura Tadż Mahal, z chęcią fotografowaliśmy się z wieżą Eiffla, Chińskim Murem, stadionem narodowym. Po zwiedzaniu mieliśmy czas na skorzystanie z dodatkowych atrakcji parku. Najwięksi śmiałkowie weszli do "Egipt horror show", byliśmy w kinie 5D, roślinnym labiryncie oraz ścigaliśmy się samochodzikami.
18 MAJA 2017

Dzień Patrona

Obchody 26. rocznicy nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II przebiegały pod hasłem: Pamiętamy i od siebie wymagamy. Zgodnie z tradycją rano wszyscy uczniowie i nauczyciele z Dyrekcją i pocztem sztandarowym na czele uczestniczyli w uroczystej mszy świętej. Przewodniczył jej ks. proboszcz Jan Nowakowski, który na wstępie przypomniał uczestnikom, jak wielkim i znanym na całym świecie człowiekiem był polski Papież. Natomiast ks. Paweł Dąbrowa w okolicznościowej homilii przywołał figurę Ojca Świętego stojącą w kościele św. Pawła Ap. i ukazał Jana Pawła II jako przykład człowieka, który całkowicie przylgnął do Krzyża, pokazując, że Krzyż to nie tylko symbol cierpienia i różnych trudów codzienności, ale to przede wszystkim oparcie dla każdego wierzącego. Liturgię uświetniła schola pod przewodnictwem siostry Anny Kity, a na zakończenie wszyscy zaśpiewali Barkę, ulubioną pieśń polskiego Papieża. Kolejnym punktem obchodów Dnia Patrona była uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru szkoły i odśpiewaniem hymnu narodowego, po czym zebrana w dużej sali gimnastycznej społeczność szkolna za sprawą uczniów i wychowawców klas 4a i 5b zamieniła się w telewidzów oglądających specjalne wydanie magazynu Siódme Niebo w Niebiańskiej TV. Godzinny program artystyczny w konwencji audycji telewizyjnej w całości poświęconej obchodom 79. rocznicy urodzin Jana Pawła II spotkał się z uznaniem publiczności. Poprzez recytację, muzykę, śpiew, taniec i pokaz umiejętności sportowych młodzi aktorzy przypomnieli zebranym najważniejsze wydarzenia z życia Ojca Świętego oraz miejsca z nim związane. W rozgrywającej się w górskiej scenerii krótkiej scence uczniowie kl. 4a wskazali także wartości, którymi się kierował i których nauczał, tj. Wiara, Miłość, Wolność, Rodzina i Ojczyzna. Aktorzy niezwykle sugestywnie odegrali swoje role, umiejętnie łącząc powagę z humorem. Gwoździem programu była jednak rozmowa młodych redaktorów, Amelii Gajek i Filipa Krawczyka, będących gospodarzami Siódmego Nieba, z gościem audycji – ks. Pawłem Dąbrową. Podzielił się on z „telewidzami” swoimi wspomnieniami związanymi z Ojcem Świętym oraz odniósł się do wspomnianych wyżej wartości. Wyjaśnił również, co kryje się pod pojęciem „Pokolenie JP2” i jak wiele znaczy dla niego fakt, że pracuje w szkole noszącej imię Jana Pawła II. Na uwagę zasługuje także wpleciony w program krótki pokaz talentów, w tym występ ucznia kl. 5b, Kacpra Bujaka, który specjalnie na 79. urodziny Patrona nauczył się grać na gitarze melodię Barki. Gromkimi brawami publiczność doceniła również taniec małych „Murzynków” z edukacji wczesnoszkolnej do piosenki „Waka Waka” Shakiry oraz taniec zbójnicki w wykonaniu czterech chłopców z kl. 5b. Wspomnieć trzeba także o przerwach na reklamę, w których młodzi aktorzy w zabawny sposób promowali zarówno wartości głoszone przez Jana Pawła II, jaki i naszą szkołę. Na zakończenie „Urodzin Jana Pawła II w Siódmym Niebie” próbowano przywołać Ojca Świętego z nieba, by wręczyć mu tort urodzinowy, jednak zamiast niego na scenie pojawił się Anioł, który poprosił ks. Pawła o odczytanie listu od Jubilata. Było w nim zapewnienie, że będąc w niebie, czuwa nad każdym z nas. W odpowiedzi uczniowie zaśpiewali hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, obiecując tym samym, że będą wcielać w czyn idee głoszone przez Patrona. Stworzeniu wyjątkowej atmosfery w trakcie uroczystości sprzyjała iście niebiańska dekoracja oraz towarzysząca inscenizacji prezentacja ilustrująca treści prezentowane na scenie. Na koniec Dyrektor Szkoły Marcin Bijata pogratulował uczniom udanego występu i podziękował nauczycielom, którzy ich przygotowali, oraz wszystkim, którzy wspierali to przedsięwzięcie. Wychowawcy klas 4a i 5b dziękują za pomoc w przygotowaniu akademii siostrze Annie, która przygotowała fragmenty taneczne, księdzu Pawłowi za udzielenie wywiadu oraz udział w programie, a także paniom: Dorocie Nowak, Alicji Szoście i Marii Jachym za dekorację stanowiącą tło przedstawienia.
17 MAJA 2017

Z ortografią za pan brat

16 maja 2017r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Bochni odbył się Miedzyszkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas III pod hasłem "Z ortografią za pan brat". Bocheńską "Siódemkę" reprezentowali: Kamil Włodarz z IIIA, Gabriel Anioł z IIIB i Zuzanna Kaczmarczyk z klasy IIIC. Uczniowie wykazali się znajomością zasad ortografii na bardzo wysokim poziomie. Dzieci z naszej szkoły zajęły wysokie lokaty: uczennica Zuzanna Kaczmarczyk z klasy IIIC zajęła I miejsce, a uczniowie Kamil Włodarz z IIIA i Gabriel Anioł z IIIB zdobyli wyróżnienia. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy sukcesu!
16 MAJA 2017

Wycieczka do Ojcowa

16 maja klasy IVb i IVc (zasilone przedstawicielami klas IVa oraz Vb) udały się na wycieczkę do Ojcowskiego Parku Narodowego. Uczniowie pod opieką wychowawców oraz księdza Pawła zobaczyli ruiny zamku w Ojcowie (odbyli też spacer po Parku Zamkowym) i Maczugę Herkulesa, zwiedzili Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego, odwiedzili Jaskinię Łokietka, Kaplicę „Na Wodzie”, a także Zamek w Piaskowej Skale. O historii i przyrodzie Ojcowskiego Parku Narodowego opowiadał przewodnik z Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego. W drodze powrotnej, lekko zmęczeni i ubrudzeni (przemarsz do Jaskini Łokietka odbył się w strugach deszczu, przez co grunt zamienił się w bajoro) wycieczkowicze udali się do McDonalda.
11 MAJA 2017

Wycieczka klasy IIIc do Nowego Wiśnicza

10.05.2017 r. udaliśmy się na wycieczkę klasową do Nowego Wiśnicza. Najpierw odwiedziliśmy dworek Koryznówka, w którym znajduje się Muzeum Pamiątek po Janie Matejce. To tu malarz wypoczywał latem. Przechodząc przez salonik podziwialiśmy przedmioty i meble charakterystyczne dla czasów Matejki. Później poszliśmy na zamek Kmitów i Lubomirskich. Po salach i komnatach oprowadzała nas pani przewodnik, która ciekawie opowiadała nam o historii zamku. Naszą uwagę szczególnie przyciągnęło pomieszczenie, w którym stojąc w jednym kącie można było słyszeć bardzo cichą rozmowę z przeciwległego kąta. Poza tym widzieliśmy sarkofag Lubomirskiego, makiety zamków, a z tarasu widokowego podziwialiśmy okolice. Po krótkim posiłku udaliśmy się w wirtualną podróż. Mieliśmy okazję poczuć się jak prawdziwe nietoperze. Dzięki specjalnej aplikacji multimedialnej zobaczyliśmy jak wyglądało życie na zamku w dawnych czasach. Ostatnim punktem naszej wycieczki była wizyta w Liceum Plastycznym. Tu wzięliśmy udział w warsztatach ceramicznych. Przygotowaliśmy niespodzianki dla naszych mam, a później lepiliśmy z gliny to, co podpowiadała nam nasza wyobraźnia. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu. Ten dzień dostarczył nam dużo wrażeń.
Autorka tekstu: Kinga 3c
04 MAJA 2017

Święto Konstytucji 3 Maja

28 kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Później uczniowie klasy V a zaproponowali zgromadzonej w sali gimnastycznej społeczności uczniowskiej udział w żywej lekcji historii, by czerpać z niej siłę i mądrość na przyszłość w myśl słów: Zapamiętaj że narodzie – w waśni zguba, siła w zgodzie. Przenosząc się w minione wieki aktorzy zobrazowali słowem, pieśnią i tańcem wydarzenia związane z uchwaleniem pierwszej w Europie i drugiej na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych, ustawy rządowej. Mieliśmy okazję przypomnieć sobie, jak doszło do I rozbioru Polski w 1772 r. a w konsekwencji do obrad Sejmu Czteroletniego. Mottem akademii stały się słowa Patrona szkoły: „Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje przyszłości”. Barwne stroje dworskie i szlacheckie oraz scenografia Sali Senatorskiej Zamku Królewskiego w Warszawie, mieszkania Mochnackiego przy Krakowskim Przedmieściu urozmaiciły prezentowaną przez piątoklasistów kartę historii.
04 MAJA 2017

Sprawozdanie z konkursu ekologicznego

Konkurs ekologiczny został zorganizowany z okazji „Dnia Ziemi” w dniu 25 kwietnia 2017 r. przez nauczycieli przyrody: p. Bożenę Ertelt i p. Edytę Knapińską. Startowały drużyny dwóch klas szóstych 6a i 6b, dopingowane przez kolegów. Zakres konkursu obejmował treści związane z:
- ochroną gatunkową roślin i zwierząt,
- źródła zanieczyszczenia wody, gleby i powietrza,
- skutki zanieczyszczenia środowiska (dziura ozonowa, efekt cieplarniany, kwaśne deszcze)
- formy i sposoby ochrony środowiska
Uczniowie wykazali się także umiejętnością rozróżniania na zdjęciach gatunków zwierząt będących pod ochroną Konkurs przebiegał w IV etapach. W I etapie uczniowie odpowiadali na pytania za 1 pkt. odpowiadając TAK lub NIE W II etapie drużyny miały skojarzyć zwierze z jego przywarą – pytania za 1 pkt. W III etapie drużyny odpowiadały pisemnie na 2 pytania za 1 pkt. W IV etapie wybierane były pytana losowo za 3 pkt. Po podsumowaniu wyników okazało się, że klasa 6b zwyciężyła przeważającą liczbą punktów. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów tematyką związaną z zanieczyszczeniem środowiska i jego ochroną. Uczniowie wykazali się dużą znajomością gatunków chronionych, zdają sobie sprawę ze skutków zanieczyszczenia środowiska. Wiedzą, że najlepiej uzyskiwać energię z odnawialnych źródeł. Oprócz celu edukacyjnego, konkurs był wspaniałą zabawą.
28 KWIETNIA 2017

Międzyszkolny konkurs czytelniczy

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Bochni odbył się Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy uczniów klas III - „MOJE PODRÓŻE W ŚWIAT KSIĄŻKI”. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów bocheńskich szkół, którzy wykazali się rozległą wiedzą po przeczytaniu lektur: „Dzieci z Bullerbyn”, „Awantura o Basię” oraz „Królowa śniegu”. Uczestnicy rozwiązywali test, krzyżówkę, pisali odpowiedzi na pytania związane z cytatami oraz wybierali właściwy fragment lektury. Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Halberda z kl. IIIa, Wiśniowski Cyprian z kl. IIIb oraz Zuzanna Nalepka z kl. IIIc. Gratulujemy Wam pasji czytelniczej.
28 KWIETNIA 2017

Szlakiem zabytków powiatu bocheńskiego

27 kwietnia uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wzięli udział w wycieczce będącej podsumowaniem kilkutygodniowego projektu, mającego na celu bliższe zapoznanie dzieci z zabytkami Bochni i jej okolic. Mimo niesprzyjającej aury kilkunastu uczniów, którzy najrzetelniej podeszli do powierzonych im zadań, z uśmiechami na twarzach wsiadło do busa, którym dotarło najpierw do Rzezawy, a następnie, przez Jodłówkę, do Okulic. W zwiedzanych kościołach pełniący tam aktualnie posługę księża opowiedzieli dzieciom o historii zabytków. W Okulicach na uczniów i ich opiekunów czekał ponadto posiłek. Projekt okazał się być dużym sukcesem, pokazał bowiem, że w ciekawy sposób można zaszczepiać najmłodszym uczniom zainteresowanie lokalną historią i okolicznymi zabytkami.
27 KWIETNIA 2017

Wycieczka do Warszawy

25 i 26 kwietnia klasy Va i IVa pojechały na wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicy zaczęliśmy od Zamku Królewskiego, który został doszczętnie zniszczony w czasie II WŚ. Dopiero w 1984 roku odbudowany zamek udostępniono zwiedzającym. To w jego wnętrzu w Sali Senatorskiej 3 maja 1791 Sejm Czteroletni uchwalił Konstytucję. Po około dwugodzinnym zwiedzaniu wraz z naszym przewodnikiem, Panem Olafem poszliśmy na spacer po Warszawie. Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki, Pomnik Małego Powstańca - o tych miejscach nasz przewodnik przekzał nam dużo ciekawych informacji. Następnie udlaiśmy się do Pałacu Kultury i Nauki by z tarasu widokowego umieszczonego na 30 piętrze podziwiać panoramę Warszawy. Na koniec pierwszego dnia wycieczki udaliśmy się do zespołu pałacowo-parkowego Łazienki Królewskie, gdzie niemałym powodzeniem cieszył się piękny paw, z którym większość z nas zrobiła sobie "selfie". Drugi dzień to już tylko dwie atrakcje. Pierwszą z nich był czterogodzinny pobyt w Centrum Nauki Kopernik - fantastyczne miejszce do tego by nieco poznać otaczający nas świat i prawa nim rządzące a także samodzielnie przeprowadzać doświadczenia. Na koniec - metrem - udaliśmy się na Stadion Narodowy. Do Bochni wróciliśmy zadowoleni i zmęczeni późnym wieczorem. Było świetnie!
06 KWIETNIA 2017

Dzień otwarty w naszej szkole

Dzisiaj bocheńska Siódemka, wzorem lat ubiegłych, otworzyła swoje drzwi dla dzieci pięcio-, sześcio- i siedmioletnich oraz rodziców, którzy stoją przed wyborem szkoły dla swoich pociech. Ideą tego dnia było z jednej strony pokazanie maluchom, że edukacja to niezwykła przygoda, w której każdy może się świetnie odnaleźć, z drugiej zaś zaprezentowanie bogatej bazy dydaktyczno – wychowawczej szkoły pozwalającej na przyjęcie dzieci nie tylko do klas pierwszych, ale też do oddziałów przedszkolnych. Spotkanie rozpoczął dyrektor szkoły p. Marcin Bijata, który powitał wszystkich gości jednocześnie zachęcając rodziców do aktywnego poznawania placówki, a przedszkolaki do wspólnej zabawy. Wśród zgromadzonych w tym dniu gości nie zabrakło też Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji – p. Doroty Palej-Maliszczak. Na początek dzieci miały możliwość obejrzenia inscenizacji w wykonaniu uczniów z Teatru Małej Sceny Świetlicy. Korowód barwnych postaci, niezwykła scenografia, ruch sceniczny, oprawa muzyczna oraz mistrzowska gra małych aktorów z pewnością na długo pozostaną w pamięci nie tylko maluchów, ale i dorosłych widzów. Później dzieci pod opieką nauczycieli poznawali dokładniej naszą szkołę, by móc przekonać się, że jest ona interesująca, a nauka w salach lekcyjnych bywa też zabawą. Podzieleni na cztery grupy, poprzez udział w zajęciach sportowych, tanecznych, plastycznych, komputerowych i edukacyjnych, zdobywali kolejne sprawności. Zaproponowana dzieciom forma aktywności pozwoliła im bliżej zapoznać się z pracą dydaktyczną szkoły, a tym samym przełamać obawy przed rozpoczęciem nowego etapu edukacyjnego. Za swoją dociekliwość poznawczą i umiejętność wspólnej zabawy maluchy zostały nagrodzone drobnymi upominkami. Rodzice natomiast mieli możliwość zapoznania się z bazą lokalową szkoły, a także indywidualnych rozmów z nauczycielami oraz z dyrekcją w celu rozwiania swoich wątpliwości. Mamy nadzieję, że główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych rodziców, a przede wszystkim przyszłych pierwszaczków i przedszkolaczków i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym.
05 KWIETNIA 2017

XV powiatowy konkursu matematyczny "MISTRZ MATEMATYK"

Konkurs zorganizowany był dla uczniów klas 3 uzdolnionych matematycznie. Uczniowie mieli szansę wykazania się zdobytymi wiadomościami i umiejętnościami matematycznymi. W konkursie wzięło udział 39 uczestników z powiatu bocheńskiego i brzeskiego. Dzieci zmagały się z 15 zadaniami. Naszą szkołę reprezentowali: Kacper Pawlik IIIa, Kałucka Natalia IIIb oraz Różyński Szymon z klasy IIIc.
30 MARCA 2017

XVI Powiatowy Konkurs Recytatorski

30 marca 2017r w PSP nr 5 w Bochni odbył się kolejny Powiatowy Konkurs Recytatorski "Wierszyki łamiące języki". W mury bocheńskiej "piątki" przybyli uczestnicy szczególnych zmagań konkursowych, wyłonieni w trakcie szkolnych eliminacji. Uczniowie klas 0 – III oraz przedszkolaki z Bochni i powiatu bocheńskiego, prezentowali swój kunszt recytatorski jak również aktorski w niezwykle "trudnych tekstach". Oryginalne teksty, bardzo trudne "łamiące słowa" dla wszystkich dziewcząt oraz chłopców, wydawały się być prostymi i łatwymi. Profesjonalne jury miało trudny "orzech do zgryzienia". Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy. Laureaci i wyróżnieni uczniowie zostali obdarowani ponadto nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy konkursu wraz przybyłymi gośćmi, mieli okazję uczestniczyć w prezentacji pięknej aczkolwiek trudnej mowy polskiej. Reprezentanci naszej szkoły zostali wyróżnieni i uhonorowani następującymi lokatami:
- Amelia Łachut kl.0b II miejsce w kategorii klas zerowych
- Mikołaj Sterkowicz kl.1a wyróżnienie
- Wiktoria Jonak kl.2c wyróżnienie w kategorii klas drugich
- Zuzanna Nalepka kl.3c III miejsce w kategorii klas trzecich
GRATULUJEMY!
29 MARCA 2017

Trzecioklasiści w Szkole Muzycznej

Uczniowie z klasy IIIa udali się na koncert do Szkoły Muzycznej. Mieli okazję poznać takie instrumenty jak fortepian, gitara, flet, skrzypce, saksofon, kontrabas, wiolonczela, klarnet, perkusja. Trzecioklasiści wysłuchali utworów, które popisowo zagrali im uczniowie tamtejszej szkoły. W tym dniu towarzyszyły im niezapomniane przeżycia, które rozbudziły w nich zainteresowanie muzyką.
27 MARCA 2017

Jak trzecioklasiści widzą kominiarza?

13 uczniów z klasy IIIa wzięło udział w konkursie plastycznym pt. "Kominiarz strażnikiem bezpieczeństwa Twojego domu" organizowanego przez Krajową Izbę Kominiarzy Oddział Małopolsko-Podkarpacki w Tarnowie. Celem konkursu było przedstawienie oczami dzieci walorów zawodu kominiarza, poznawanie historii i dziedzictwa kulturowego tego zawodu, budowanie świadomości ekologicznej. Jak sobie poradzili oceńcie sami, a trzecioklasiści poczekają na wyniki.
22 MARCA 2017

Konkurs literacki "Akademia Pana Kleksa"

22 marca w pochmurny, deszczowy poranek, uczniowie trzech czwartych klas spotkali się na szkolnym konkursie literackim "Akademia Pana Kleksa". Zgodnie z tradycją, nauczyciel biblioteki wraz z polonistami, zorganizował dla dziewcząt i chłopców konkurs, poświęcony lekturze J. Brzechwy. Wnikliwe i szczegółowe pytania z tekstu książki oraz biografia autora stanowiły temat konkursowych zmagań. Wysoki poziom wiedzy uczniów, pozwolił na osiągnięcie maksymalnej punktacji. Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy.
I miejsce: Straszak Marta kl. 4b
II miejsce: Mucha Eliza kl. 4c
II miejsce: Słoka Julia kl. 4c
III miejsce: Kolasiński Szymon kl. 4c
GRATULUJEMY!
21 MARCA 2017

XVI Dzień Przeciw Przemocy
21 MARCA 2017

Sukces strzelecki

18 marca w Krośnie rozegrano XXV Memoriał im. Jana Barana. W strzelaniu z pistoletu w kategorii młodziczek zwyciężyła Alicja Głogowska (rocznik 2004 - PSP Nr 7 w Bochni) z wynikiem 252 pkt. - Należy tu dodać, że Alicja nie strzelała strzałów próbnych, po prostu wzięła pistolet do ręki i strzeliła serie 82, 88, 82 a więc duży talent i pewność siebie. Takie predyspozycje Alicja prezentuje na strzelnicy w PSP 7 - skomentował Mieczysław Balicki, trener Promień Bochnia. Serdecznie gratulujemy!
21 MARCA 2017

Szkolny Dzień Przeciw Przemocy

W pierwszy dzień wiosny, sala gimnastyczna "Siódemki" wypełniła się szkolną społecznością. Kolejny szesnasty już raz, dyrekcja, nauczyciele, rodzice i przede wszystkim uczniowie spotkali się na obchodach "Szkolnego Dnia Przeciw Przemocy". Hasło tegorocznego szkolnego święta brzmiało: WEŹ ZE SOBĄ DOBRE SŁOWA. Celem spotkania było zwrócenie szczególnej uwagi na znaczenie i rolę w życiu każdego człowieka, wypowiedzianego dobrego, życzliwego słowa. Uświadomienie każdemu tego faktu, stanowiło kanwę SDPP, jak również wyśmienitej zabawy i edukacji. Profesjonalna scenografia, muzyka, taniec, fachowa konferansjerka p. pedagog L. Kaczmarek, współgrały ze sobą przez całe spotkanie. Czytelne i wymowne hasła przygotowanych przez uczniów plakatów, promowały zasadność używania dobrych, miłych, życzliwych słów w życiu wszystkich ludzi. Prezentacja barwnych, pomysłowych kostiumów, wręczenie Orderów Życzliwości najbardziej życzliwym uczniom, dyplomów za "pozytywne przebranie", zabawy ruchowe, piosenki spotkały się z dużą dozą aprobaty i uśmiechu wśród publiczności. Niezwykle żywiołowy odzew wzbudził wśród uczestników spotkania wokalny występ pana M. Bednarskiego oraz fantastyczna gra aktorska nauczycieli i pracowników szkoły, przedstawiających inscenizację bajki "Plotka". Całe spotkanie upłynęło w miłej, radosnej atmosferze. Słowa podziękowania dla wszystkich zaangażowanych w organizację Dnia Przeciw Przemocy skierowała pani dyrektor A. Twardosz. Do zobaczenia za rok!
10 MARCA 2017

Koncert ukraińskiego zespołu z Tarnopola

10 marca 2017r. w naszej szkole odbył się koncert ukraińskiego Zespołu Pieśni i Tańca z Tarnopola. Artyści zaprezentowali nam znane pieśni ukraińskiego folkloru oraz tańce ludowe, cygańskie i gruzińskie. Oryginalne, barwne stroje, żywiołowość i energia z jaką wykonywali swój program zachwyciły wszystkich zgromadzonych w sali gimnastycznej widzów. Mimo iż zespół ten gościł w murach naszej szkoły już po raz trzeci, to profesjonalizm i dopracowana w szczegółach choreografia sprawiły, iż spotkanie z bogatą i piękną kulturą naszych sąsiadów było dla uczniów niezwykle ciekawym i cennym doświadczeniem. Na koniec soliści wspólnie z uczniami i nauczycielami zaśpiewali jeden z najpopularniejszych w obu krajach utworów – „Hej, sokoły”. Koncert będący znakomitym pokazem umiejętności wokalno - tanecznych z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci i możemy mieć tylko nadzieję, że artyści pozytywnie odpowiedzą na zaproszenie dyrektora szkoły pana Marcina Bijaty i zaszczycą nas swoją obecnością jeszcze raz podczas majowego pikniku.
07 MARCA 2017

Zawody wojewódzkie w pływaniu

Dzisiaj na pływalni w Nowym Sączu odbyły się wojewódzkie zawody w pływaniu indywidualnym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Naszą szkołę reprezentowała Sofija Zygadło na dystansie 50m stylem dowolnym. Sofija wśród 45 uczestniczek zajęła 14 miejsce, gratulujemy!
03 MARCA 2017

Zawody wojewódzkie w pływaniu

Dnia 3 marca 2017 roku w naszej zerówce odbyły się warsztaty krawieckie. Mama Julii Biłos przyniosła maszynę do szycia, pokazała jak można szyć sprawnie i szybko. Opowiedziała nam krok po kroku, jak powstaje bluzka czy też spodnie. Mimo, że nie jest to takie proste wykonaliśmy piękne kotki-maskotki, oczywiście z pomocą mamy Julki. Kotki zostały przeznaczone na kiermasz, rozeszły się szybko jako Przytulanki. Za uzbierane pieniążki przybyło nam mnóstwo ciekawych zabawek.
24 LUTEGO 2017

Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

24 lutego rozegrano Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym. Rozegrano wiele emocjonujących meczy, nierzadko rozstrzygniętych na przewagi. W finale chłopców Oskar Gruca po najlepszym meczu turnieju pokonał Mikołaja Kitę i obronił tytuł zdobyty przed rokiem. Jeszcze lepszą serię posiada Amelia Dźwigaj, która została najlepsza trzeci raz z rzędu. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy za rok! Szczegółowe wyniki na ostatnim zdjęciu.
27 LUTEGO 2017

Zabawa karnawałowa klas 0-3

Zgodnie z tradycją, w czasie karnawału zorganizowano zabawę karnawałową dla najmłodszych uczniów naszej szkoły. Sala gimnastyczna zamieniła się w salę balową. Uczniowie przybyli w pięknych, pomysłowych strojach, wcielając się w różne postaci. Jak przystało na bal karnawałowy, wybrano Króla i Królową Balu. Podczas wspólnej zabawy nie zabrakło pozytywnych emocji, radości i euforii. Zabawa urozmaicana była ciekawymi konkursami, a zwycięzcy zostali nagrodzeni słodyczami. W czasie przerwy dzieci miały czas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Zadowoleni i pełni wrażeń czekamy na kolejny bal.
23 LUTEGO 2017

Dyskoteka karnawałowa
23 LUTEGO 2017

Maskowy bal karnawałowy

23 lutego w naszej świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. Dzieci uczęszczające do świetlicy mogły pobawić się przy muzyce i dać upust energii, która je rozpierała. Podczas balu został ogłoszony konkurs na najpiękniejszą maskę karnawałową. Jury oceniając prace brało pod uwagę samodzielne wykonanie prac, staranność i oryginalny pomysł. Wybór był bardzo trudny, gdyż wiele dzieci przystąpiło do konkursu. Wyłoniono aż dwunastu zwycięzców, każdy otrzymał drobny upominek.
22 LUTEGO 2017

Konkurs literacki "Ziemia Bocheńska dawniej i dziś"

W lutowe przedpołudnie, uczennice i uczniowie klasy 5a i 5b wzięli udział w konkursie literackim związanym tematycznie z rodzinnym miastem i okolicą. Jak co roku nauczyciel biblioteki wraz z polonistami, zorganizował konkurs poświęcony baśniom i legendom. Dziewczęta i chłopcy po wnikliwej analizie lektur Z. Wiśniewskiej, rozwiązywali test zawierający pytania, dotyczące historii Bochni i jej okolic. Wśród konkursowiczów wyłoniono laureatów. Zostały nimi:
Stabrawa W. kl.5a I miejsce
Rębilas K. kl.5a II miejsce
Kokoszka M. kl.5b II miejsce
Wójcik M. kl.5a III miejsce
GRATULUJEMY!
14 LUTEGO 2017

Walentynki w klasie IIIA

W walentynki królować może tylko jeden kolor - ognista czerwień. Tego dnia nasza pani i my założyliśmy ubrania w kolorze czerwonym. Uczniowie mogli przesłać sobie słowa sympatii dzięki specjalnie utworzonej walentynkowej poczcie. W Dniu Zakochanych wszystkim było słodko za sprawą cukierkowych i czekoladowych serduszek.
27 STYCZNIA 2017

Ogólnopolski konkurs pt."Planeta Energii"

Klasy IIIa, IIIc i IIc pod okiem wych.: Ewy Pawlińskiej, Barbary Dylowicz i Agnieszki Buławy realizowały projekt pod nazwą "Planeta Energii" ogłoszony przez spółkę ENERGA SA z siedzibą w Gdańsku. Celem konkursu było propagowanie wśród najmłodszych wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw. W ramach konkursu najmłodsi dowiedzieli się m.in. czym jest i skąd bierze się prąd, jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są jego podstawowe źródła oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niego korzystać. Poznali zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych, podczas burzy czy w przypadku porażenia prądem. Dzieci dowiedzą się także, jak zwiększyć bezpieczeństwo na drodze, szczególnie po zmroku - od sponsora otrzymały odblaski i książeczki tematyczne. W projekcie oprócz przedstawicieli lokalnego zakładu energetycznego, pielęgniarki szkolnej pomagali rodzice, którzy w ramach pracy domowej przeprowadzali z dziećmi doświadczenia, pomogli w przygotowaniu prezentacji multimedialnej oraz materiałów poglądowych. Podsumowaniem projektu było przedstawienie dla dzieci z Przedszkola nr 2 i 5 oraz "zerówki" z naszej szkoły. Opracowany Materiał Sprawozdawczy przesłano do organizatorów. Czekamy na wyniki!
26 STYCZNIA 2017

Pokaz Taekwondo

Klasy I-III a zaraz po nich IV-VI były dzisiaj świdakami pokazu sztuki walki taekwondo. To narodowy sport i tradycyjna sztuka walki Korei, od 2000 roku pełnoprawna dyscyplina olimpijska. Młodzi adepci tej sztuki na zdjęciach to uczniowie naszej szkoły.
25 STYCZNIA 2017

XVI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolęduje Tobie Moje Serce"

W Ratuszu w Nowym Wiśniczu odbył się XVI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek "Kolęduje Tobie moje Serce". Naszą szkołę reprezentowały uczennice Emilia Bogoń z klasy IB i Katarzyna Jarmuła z klasy IIIC. W konkursie wystąpiło ponad 40 wykonawców z powiatu bocheńskiego. Dziewczynki przepięknie wykonały przygotowane przez siebie pastorałki. Jury w składzie panie Ina Dębosz, Dorota Palej - Maliszczak, Władysława Nowak, Alicja Świątek oraz ks. Józef Piech nie mało łatwego zadania. Laureatką I miejsca w kategorii „klasy pierwsze" została Emilia Bogoń, a w kategorii „klasy trzecie” Katarzyna Jarmuła otrzymała Grand Prix. Gratulujemy sukcesu!
25 STYCZNIA 2017

Seminarium Baltie

25 stycznia 2017r. przedstawiciele uczniów naszej szkoły: Krzysztof Nakielny i Dominik Jeziorek uczestniczyli wraz z nauczycielami zajęć komputerowych w seminarium: "Nauka programowania Baltie z lekcją pokazową", które odbyło się w Kuratorium Oświaty w Krakowie. Lekcję pokazową prowadził Bohumír Soukup. W trakcie lekcji pokazowej nauczyciele dowiedzieli się jak efektywnie prowadzić zajęcia z programowania już od pierwszej klasy szkoły podstawowej - uczniowie zrobili swój pierwszy program. Była też możliwość zapoznania się z platformą testową i konkursową zawierającą automatyczną ocenę prac uczniów.
24 STYCZNIA 2017

XV Jubileuszowy Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

Jak co roku w styczniowy poranek w naszej szkole odbył się XV Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem "Kolęduje Tobie moje serce" przygotowany przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej Barbarę Dylowicz, Dorotę Grabias, Bernadettę Strugałę, Agnieszkę Wilczyńską-Wełnę i ks. Pawła Dąbrowę.
Do wspólnego kolędowania zostały zaproszone dzieci z bocheńskich przedszkoli oraz uczniowie klas I-III ze szkół podstawowych. Przybyła liczna grupa kolędników – 26 uczestników wraz ze swoimi nauczycielami, a także rodzicami.
Dyrektor szkoły Marcin Bijata powitała przybyłych gości: dyrektor MZE Dorotę Palej – Maliszczak, nauczyciela doradcę Alicję Świątek, dzieci oraz ich opiekunów. Przedstawił profesjonalne jury, które tworzyli: Agnieszka Vitek - nauczyciel Szkoły Muzycznej w Bochni, Cezary Zwierniak - nauczyciel muzyki w ZSG w Gawłowie oraz Tomasz Nalepka z zespołu Nazaret.
Następnie rozpoczęły się konkursowe zmagania. Zaprezentowany przez występujących repertuar był bardzo bogaty i urozmaicony. Oceniano walory głosowe, interpretację kolędy oraz ogólne wrażenie artystyczne, jakie tworzyli swoim występem młodzi wykonawcy. Poziom konkursu według komisji oceniającej był bardzo wysoki, a wybór zwycięzców nie należał do łatwych.
W przerwie na obrady jury, widzowie mieli okazję wysłuchać kilku kolęd granych na flażoletach przez grupę uczniów z klasy III c pod kierunkiem wychowawczyni Barbary Dylowicz.
Po prezentacji wszystkich uczestników konkursu, jury przyznało następujące miejsca:

W kategorii przedszkola:
I miejsce: Tymoteusz Przybyłowicz z Miejskiego Przedszkola nr 3
II miejsce: Aleksandra Szydłowska z Miejskiego Przedszkola nr 1, Natalia Bukowiec z Miejskiego Przedszkola nr 6
III miejsce: Urszula Pławecka z Ochronki Sióstr Służebniczek, Anna Biernat z Miejskiego Przedszkola nr 2, Aleksandra Kukulska z Miejskiego Przedszkola nr 4

W kategorii oddziały przedszkolne:
I miejsce: Franciszek Stokłosa z oddziału przedszkolnego PSP nr 2
II miejsce: Katarzyna Kukuła z oddziału przedszkolnego PSP nr 4, Kamil Cygnarowicz z oddziału przedszkolnego PSP nr 5
III miejsce: Filip Styczeń z oddziału przedszkolnego PSP nr 1, Amelia Wygaś z oddziału przedszkolnego PSP nr 7

W kategorii klas pierwszych:
I miejsce: Emilia Bogoń z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
II miejsce: Jakub Zańczak z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Aleksandra Brzegowa z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5
III miejsce: Jagoda Nosek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Lena Wiśniowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4

W kategorii klas drugich:
I miejsce: Wiktoria Kasprzyk z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4
II miejsce: Natalia Matyasik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1, Amelia Starostka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2, Mateusz Karasiński z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5
III miejsce: Julia Kokoszka z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7

W kategorii klas trzecich:
I miejsce: Aleksandra Cibor z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1
II miejsce: Emilia Łach z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4, Katarzyna Jarmuła z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7
III miejsce: Anna Kmiecik z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 , Greta Gefert z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5

Uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez PSP nr 7 i organizatorów. Konkurs należy zaliczyć do bardzo udanych, był okazją do wspólnego spotkania dzieci, nauczycieli, rodziców i kultywowania tradycji śpiewania kolęd. Zakończył się w miłej atmosferze słodkim poczęstunkiem, przygotowanym przez Radę Rodziców. Cieszymy się, że tak dużo dzieci wzięło udział w konkursie rozwijając swoje talenty muzyczne. Wszystkim „kolędnikom” serdecznie gratulujemy. Na kolejny konkurs kolęd i pastorałek zapraszamy już za rok!
23 STYCZNIA 2017

Dzień Babci i Dziadka w zerówce

Uczniowie oddziałów przedszkolnych zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Na ten szczególny dzień dzieci pod kierunkiem swoich wychowawczyń Doroty Grabias i Bernadetty Strugały, przygotowały montaż słowno-muzyczny, prezentując swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po występie złożyły swoim gościom najserdeczniejsze życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Spotkanie uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
22 GRUDNIA 2016

Jasełka

Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy... Czas oczekiwania na Boże Narodzenie należy do najpiękniejszych w roku, a wigilia jest jedną z tych chwil, która dostarcza każdemu wielu wzruszeń. W ferworze przygotowań do świętowania nie może jednak zabraknąć chwili zadumy nad wydarzeniem, wokół którego skupione są święta. Społeczność siódemki stanowiąc swoistą rodzinę połączyła się 22 grudnia 2015r. na uroczystym spotkaniu, by wspólnie obejrzeć Jasełka i połamać się opłatkiem podczas klasowych wigilii. W tegorocznych Jasełkach, które przygotowali uczniowie klas III zgodnie z tradycją pojawiła się szopka bożonarodzeniowa, byli więc Maria i Józef, trzej królowie i piękne anioły, które zstąpiły tego dnia na ziemię, pasterze a także dzieci. Wszyscy składali hołd nowonarodzonemu Dzieciątku. Całość przedstawienia przeplatana była śpiewanymi na żywo kolędami. Widzowie mogli wysłuchać również pięknego śpiewu szkolnego chórku. Wszystko to stworzyło niepowtarzalny klimat i wprowadziło nas w nastrój świąt Bożego Narodzenia.
15 GRUDNIA 2016

Olimpiada wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus

Jak co roku uczniowie z klas III naszej szkoły brali udział w ogólnopolskiej olimpiadzie z języka angielskiego. W konkursie brało udział 12 uczniów . Wyniki przedstawiają się następująco:
Kuba Halberda IIIA – 92 pkt.
Patryk Kaczmarczyk IIIA – 88 pkt.
Mateusz Węgrzyn IIIA – 84 pkt.
Eryk Bobowski, Hubert Majcher IIIC – 80 pkt.
Zwycięzcy otrzymali segregatory, czasopisma przyrodnicze oraz filmy edukacyjne. Gratulujemy.
15 GRUDNIA 2016

XX Rejonowy Konkurs Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi"

Tegoroczni finaliści nie tylko prezentowali swój warsztat recytatorski w surowej i jednocześnie tajemniczej scenerii podziemnych korytarzy, ale również wyruszyli z przewodnikiem na niezapomnianą wyprawę po tajemnicach, które skrywa kopalnia. Wśród nich był uczeń klasy IIIa Wiktor Pala. Podczas konkursu żywiołowo przedstawił wiersz pt.”Lampion”. Gratulujemy! O honorowy patronat nad konkursem poproszono Prezydenta Miasta Nowego Sącza oraz Burmistrzów Bochni i Starego Sącza.
10 GRUDNIA 2016

Mikołajkowe zawody pływackie o Złotą Płetwę

W sobotnie popołudnie na krytej pływalni w Bochni odbyły się mikołajkowe zawody o Złotą Płetwę. Podobnie jak rok wczesniej o I miejscu zadecydowała dogrywka i ostatecznie reprezentanci naszej szkoły zajęli II miejsce.
07 GRUDNIA 2016

XX Rejonowy Konkurs Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi"

Dzisiaj w naszej szkole odbył się XX Ogólnopolski Konkurs Polskiej Poezji Religijnej "Pierścień św. Kingi" - etap rejonowy, w którym udział wzięło 60 uczestników z klas 1-6 powiatu bocheńskiego. Uczestników oceniała komisja konkursowa w osobach: przewodniczący komisji ks. Prałat Józef Piech, członkowie: s. Grażyna Lupa, s. Beata Pałkowska, mgr Władysława Nowak.

Wyniki uczniów klas I-III:
I miejsce - Martyna Wojdak klasa III Publiczna Szkoła Podstawowa w Żegocinie, wiersz "Trochę plotek o świętych" (autor: ks. J. Twardowski)
I miejsce – Anna Węgrzyn klasa III Publiczna Szkoła Podstawowa nr1 w Bochni, wiersz pt. "Orędzie miłosierdzia" (autor: Ewa Stadtmuler)
II miejsce - Wiktor Pala klasa IIIa Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 w Bochni, wiersz "Lampion" (autor: J. Snopek–Stefaniak)
II miejsce - Szymon Babicz klasa I Szkoła Podstawowa w Trzcianie, wiersz "Adam i Ewa" (Historia biblijna H.Krystek)
III miejsce – Kinga Słoniowska klasa IIIa Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, wiersz "Ortograficzny anioł stróż" (autor: Tomasz Czuk)
III miejsce - Zuzanna Gasek klasa III Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 w Bochni, wiersz "Ortograficzny anioł stróż" (autor: Tomasz Czuk)

Wyróżnienia:
Martyna Adamczyk klasa I Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bochni, Julia Ponikau klasa III Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, Joanna Jaworska klasa II Publiczna Szkoła Podstawowa w Leszczynie

Wyniki uczniów klas IV-VI:
I miejsce - Zuzanna Kędroń klasa V Publiczna Szkoła Podstawowa w Łąkcie Dolnej, wiersz "Wielkanocny pacierz"
I miejsce - Małgorzata Adamczyk klasa IV Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, wiersz "Po lekcjach"
II miejsce - Gabriela Put klasa V Zespół Szkół w Starym Wiśniczu, wiersz "Ojcze nasz" (autor: M. Olszewska)
II miejsce – Zuzanna Capiga klasa VI Zespół Szkół w Nowym Wiśniczu,wiersz "Anioł mój" (autor nieznany)
III miejsce - Kamila Krawczyk klasa IV Publiczna Szkoła Podstawowa w Trzcianie, wiersz "Spacer z Panem Bogiem"
III miejsce - Patrycja Surma klasa VI Zespół Szkół w Rozdzielu, wiersz "Kolorowe anioły" (autor nieznany)

Wyróżnienie:
Tomasz Migdał klasa IVb Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Bochni, wiersz "Powrót taty"

Wymienieni uczniowie zostali zakwalifikowani na przesłuchania finałowe, które odbędą się w Uzdrowisku Kopalnia Soli Bochnia.
06 GRUDNIA 2016

Poszukiwacze zaginionej paczki

6 grudnia dzieci z Teatru Małej Sceny Świetlicy przedstawiły bajkę pt.: „Poszukiwacze zaginionej paczki” dla dzieci z klas I – III i oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Barwna opowieść , zimowa scenografia i kostiumy małych aktorów wprowadziły wszystkich w świąteczny już nastrój. Dzieci miały okazję przyjrzeć się sytuacji, z jaką mogą spotkać się na co dzień i znaleźć właściwe jej rozwiązanie. Inscenizacja została przygotowana na podstawie autorskiego tekstu jednego z wychowawców pracujących w świetlicy szkolnej.
06 GRUDNIA 2016

Konkurs plastyczny "Moja szkoła za 20 lat"

"Moja szkoła za 20 lat" to konkurs plastyczny, który został zorganizowany w świetlicy szkolnej z okazji kolejnej rocznicy powstania bocheńskiej siódemki. Dzieci mogły puścić wodzę fantazji na temat wyglądu swojej szkoły po upływie 20 lat. Komisja konkursowa miała twardy orzech do zgryzienia. Spośród wielu prac zgłoszonych do konkursu jury wyłoniło następujących zwycięzców:
I miejsce - Michał Malec klasa 2c
II miejsce - Karol Dębowski klasa 2c
III miejsce - Wiktoria Pietras 2c

Wyróżnienia otrzymali:
Szymon Gruszecki klasa 2c
Filip Tabor klasa 2c
Sandra Jankowska klasa 2c
Dominika Papuga klasa 2c
Pod uwagę wzięto oryginalność pomysłu, estetykę pracy i samodzielność w jej przygotowaniu. Gratulujemy!!!
06 GRUDNIA 2016

Mikołajki

Wtorek był dla nas dniem pełnym radości przede wszystkim dlatego, że obdarowano nas prezentami. Już od samego rana w naszej klasie panował miły i świąteczny nastrój. Każdy z nas nie mógł się doczekać co otrzyma w prezencie. Jako pierwsi wkroczyli Rodzice z listem od św. Mikołaja, rózgami i marchewkami. Kiedy obiecaliśmy, że będziemy grzeczni do klasy wszedł św. Mikołaj z diabłem. Zabawy i śmiechu przy tym było nie mało. Do siego roku Mikołaju!!!
06 GRUDNIA 2016

III Mikołajkowy turniej w uni-hokeju

Dzisiaj przed południem na sali gimnastycznej stawiło się rekordowe 18 zespołów na starcie III Mikołajkowego turnieju w uni-hokeju o Puchar Dyrektora Szkoły. Zespoły w wyniku losowania podzielone na trzy sześciozespołowe grupy przez ponad 3 godziny walczyły zaciekle o każdy punkt. Po 45 meczach 8 czołowych zespołów awansowało do ćwierćfinałów.

1/4 finału:
Komar - Krzoki 4:0
Szybkie Kije - Dzień Dobry 0:3
Grotto - Grabie 3:0
4 Rozrabiaki - Jednorożce 0:1

1/2 finału:
Komar - Dzień Dobry 2:0
Grotto - Jednorożce 7-1

o III miejsce:
Dzień Dobry - Jednorożce 2:0

Finał:
Komar - Grotto 1:2

Do ostatniego meczy trwała walka o miano króla strzelców. Przed finałem Piotrek Trojan i Szymek Strzałka mieli po 14 bramek. W decydującym meczu strzelali inni zawodnicy i o zwycięstwie musiały zadecydować rzuty karne, które lepiej wykonywał Piotr Trojan i to do niego powędrowała pamiątkowa statuetka.
Gratulujemy! Do zobaczenia za rok!
30 LISTOPADA 2016

Dzień pełen wróżb

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Wtedy to św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy i za sprawą znaków i wróżb podpowiada nam, co nas będzie czekać w przyszłości. Zgodnie z tradycją uczniowie klasy IIIC przygotowali wróżby i zabawy, które wprawiła wszystkich w wyśmienity nastrój. Rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Ten dzień był niezwykły, pełen uśmiechu i radości.
30 LISTOPADA 2016

Andrzejki w zerówce

Dbając i pielęgnując rodzime tradycje, klasy zerowe zorganizowały zabawę andrzejkową. Były: wróżby, konkursy i zabawa przy muzyce oraz wspaniały słodki bufet. Przedszkolaki poznały andrzejkowe tradycje. Później rozpoczęły się tańce przeplatane andrzejkowymi wróżbami. Ogromną radość sprawiła dzieciom konkurencja wróżenia "Kim będę w przyszłości". Swoją energię dzieci rozładowały tańcząc i szalejąc do woli w rytm wesołej muzyki. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Andrzejkowe spotkanie zachowało swój tajemniczy urok i magię. Ciekawe, czy komuś sprawdzą się andrzejkowe przepowiednie...
30 LISTOPADA 2016

Andrzejki

Przez starego klucza uszko 

Wosk lejemy cienką strużką. 

Zobacz wyszło mi serduszko, 

A tobie koszula z muszką. 


W wigilię andrzejek uczniowie klas młodszych urządzili wieczór wróżb, zabaw, tańców a rodzice pyszny poczęstunek. Och, jak to przyjemnie poznać swoją przyszłość, zawód, sprawdzić czy spełnią się marzenia. I tu uwaga - bójcie się szefowie  wielkich korporacji, bo wśród nas są przyszli menagerowie, dyrektorzy  i prezesi.  Ale  największy dreszcz emocji budziło w nas przebijanie serc. Szkoda, że taki wieczór jest tylko raz w roku.  BYŁO SUUUUUPER!
29 LISTOPADA 2016

Popołudnie wróżb andrzejkowych w świetlicy szkolnej

29 listopada 2016r. wzorem lat ubiegłych zorganizowano dla dzieci spędzających czas po lekcjach w świetlicy szkolnej popołudnie wróżb. W wigilię Św. Andrzeja dzieci z klas I-III mogły przekonać się co czeka ich w najbliższych dniach i niedalekiej przyszłości, jakie imię będzie nosić ich druga połówka, kim zostaną w dorosłym życiu itp. Zabawa wprawiła wszystkich w wyśmienity nastrój.
23 LISTOPADA 2016

Dyskoteka klas IV-VI

Zabawa, zabawa, zabawa!
14 LISTOPADA 2016

Wizyta podróżnika

Jak co roku w naszej szkole z pokazem pojawił się podróznik z grupy trzask.pl, który tym razem przybliżył nam jak żyje się w Iranie. Pan Ryszard Stabach opowiadał o tym: dlaczego kobiety w Iranie ubierają się na czarno, o jednym z największych bazarów na świecie zlokalizowanym w Teheranie, wykutej w skale osadzie Kandovan, o Wieżach Milczenia, o skutkach potężnego trzęsienia ziemi w mieście Bam. Opowieść jak zwykle z elemantami humorystycznymi bardzo wciągnęła wszystkich uczniów.
14 LISTOPADA 2016

Konkurs wiedzy o szkole

14 listopada w dwudziestą ósmą rocznicę powstania PSP nr 7, uczennice i uczniowie klasy 6a i 6b, spotkali się na eliminacjach konkursu wiedzy o szkole. Zgodnie z tradycją nauczyciel biblioteki zorganizował konkurs tematyczny, poświęcony działalności bocheńskiej placówki. Liczne grono szóstoklasistów, rozwiązywało test sprawdzający ich wiedzę o "Siódemce". Laureatami tegorocznych zmagań konkursowych zostali:
Krzysztof Nakielny kl.6a I miejsce
Michał Rozwadowski kl.6a II miejsce
Róża Seręga-Kawalec kl.6b III miejsce
Martyna Stańdo kl.6a III miejsce
GRATULUJEMY!!!
Z okazji Święta Szkoły uczennice Kółka Bibliotecznego "Zakładeczki z Siódemeczki" przygotowały okolicznościowe wystawki.
10 LISTOPADA 2016

Rocznica odzyskania niepodległości

10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta Akademia z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Występ uczniów klasy IV c miał na celu przypomnienie zgromadzo-nym okoliczności utraty niepodległości przez Polskę, najważniejszych aspektów walki o wol-ność oraz znaczenia daty 11 listopada 1918 roku. Czwartaki otrzymały zasłużoną porcję gorą-cych braw. Po Akademii głos zabrał Dyrektor szkoły, który raz jeszcze podkreślił, że wolność nie jest dana raz na zawsze i każdego dnia należy dbać o to, by nie dopuścić do jej utraty.
10 LISTOPADA 2016

Powiatowe zawody w halowej piłce nożnej chłopców.

Dzisiaj odbyły się powiatowe zawody w halowej piłce nożnej chłopców. 9 zespołów z gmin powiatu bocheńskiego walczyło o zwycięstwo. Nasz zespół zajął III miejsce. Gratulujemy!
8 LISTOPADA 2016

Śniadanie daje moc

"Śniadanie daje moc" to ogólnopolski program promujący zasady zdrowego odżywiania i zwiększający świadomość n/t roli pierwszego posiłku w diecie dziecka. Nasza szkoła jak co roku wzięła udział w realizacji tego projektu. W związku z tym 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Uczniowie młodszych klas wraz z wychowawczyniami utworzyli Kluby Śniadaniowe, w ramach których przygotowywali pyszne i zdrowe śniadania. Omawiali także w jaki sposób taki posiłek powinien być skomponowany, a także zalety jakie płyną ze zdrowego odżywiania.
04 LISTOPADA 2016

Powiatowe zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt.

Dzisiaj odbyły się powiatowe zawody w halowej piłce nożnej dziewcząt. 5 zespołów z gmin powiatu bocheńskiego walczyło o zwycięstwo. Nasz zespół zajął III miejsce. Gratulujemy!
28 PAŹDZIERNIKA 2016

Memoriał pływacki

Dzisiaj na krytej pływalni odbył się XIII Memoriał Pływacki im. Jana Kota. Naszą szkołę reprezentowała grupa uczniów z klas I-VI, która soiągnęła bardzo dobre wyniki.
Liliana Klupa w kategorii klas I zajęła II miejsce.
Katarzyna Jarmuła w kategorii klas III zajęła II miejsce.
Eliza Mucha w kategorii klas IV zajęła III miejsce.
Julia Słoka w kategorii klas IV zajęła II miejsce.
Wiktoria Niemiec w kategorii klas IV zajęła I miejsce. Całe podium w tej kategorii należało do naszej szkoły!
Karol Bajda w kategorii klas IV zajął II miejsce.
Sofija Zygadło w kategorii klas VI zajęła I miejsce.
Gratulujemy!
26 PAŹDZIERNIKA 2016

Czytanie to moja pasja

Miesiąc październik obchodzony jest jako Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Jak co roku, w bibliotece szkolnej organizowane są różnorodne formy, które mają popularyzować czytelnictwo, zwłaszcza wśród młodego pokolenia. Oprócz tradycyjnych ekspozycji nowych i szczególnie interesujących pozycji wydawniczych, nauczyciel biblioteki zorganizował konkurs plastyczny na plakat, związany tematycznie z książką i czytaniem. Uczestnikami konkursu CZYTANIE TO MOJA PASJA byli uczniowie klas III - VI. Jury oceniało niezwykle licznie zgromadzone kolorowe i pomysłowe prace plastyczne, które wykonywały zarówno zespoły klasowe, jak i indywidualni uczniowie. Laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Plakaty staną się ekspozycją w bibliotece szkolnej, jak również na szkolnych korytarzach. Wszystkich zachęcać będą do czytania.
25 PAŹDZIERNIKA 2016

Halowe zawody w piłce nożnej chłopców

Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej odbyły się miejskie zawody w piłce nożnej halowej chłopców. Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zajmując II miejsce i będą reprezentować miasto Bochnia w zawodach powiatowych za 2 tygodznie. Gratulujemy!
18 PAŹDZIERNIKA 2016

Doroczny rajd papieski pod hasłem "Zwyciężaj siebie"

"Zwyciężyłem siebie!" – tak z dumą może o sobie powiedzieć każdy z 47 uczniów klas piątych, który wziął udział w tradycyjnym szkolnym rajdzie z okazji 38. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Drogę z Bochni do Piwnicznej-Zdroju, z krótkim postojem przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu, oczywiście pokonali autokarem. Później jednak, po zwiedzeniu miejscowego kościoła oraz muzeum prezentującego kulturę tzw. czarnych górali, przez ponad pięć godzin wytrwale wędrowali górskimi szlakami. Zdobywszy szczyt Bucznika, mogli spoglądać z góry na położone u jego stóp miejscowości – z jednej strony Piwniczną – Zdrój z malowniczo wijącym się w dolinie Popradem, a z drugiej Łomnicę-Zdrój leżącą nad równie malowniczą Łomniczanką – potokiem z tryskającymi w jego pobliżu ponad 20 źródłami wód mineralnych. Potem mimo zmęczenia ochoczo wspinali się jeszcze na Węgielnik. Czekała tu na nich swoista nagroda – najpierw zbieranie chrustu na ognisko, później możliwość swobodnej rekreacji na piaszczystym boisku, na placu zabaw i w replikach okopów z II wojny światowej, a na koniec apetyczne kiełbaski z ogromnym poświęceniem upieczone przez panie nauczycielki na ruszcie nadwyrężonym przez wcześniej korzystających z parku pseudoturystów. Do miłych wspomnień z tej naprawdę wymagającej hartu ciała i ducha wyprawy z pewnością będą również należeć pyszne piwniczańskie lody i podziwianie nadpopradzkich widoków z ławeczki, na której przysiadł także i nieustannie z miłością spogląda na góry dostojny w biel odziany, Jan Paweł II - turysta. Uczestnicy wycieczki są także wdzięczni swojemu Patronowi za opiekę i wyproszenie sprzyjającej, a nawet słonecznej pogody, dzięki czemu wycieczka była tym bardziej udana, czego dowodem są poniższe zdjęcia.
13 PAŹDZIERNIKA 2016

Dzień Edukacji Narodowej

W czwartkowe przedpołudnie na sali gimnastycznej spotkała się cała społeczność szkolna by obejrzeć akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy IVc zaprezentowali część artystyczną entuzjastycznie nagrodzoną brawami. Po przedstawieniu Dyrektor Szkoły wręczył nagrody nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi.
12 PAŹDZIERNIKA 2016

Halowe zawody w piłce nożnej dziewcząt

Dzisiaj w hali widowiskowo-sportowej odbyły się miejskie zawody w piłce nożnej halowej dziewcząt. Nasze zawodniczki spisały się doskonale zajmując I miejsce i będą reprezentować miasto Bochnia w zawodach powiatowych za 3 tygodznie. Gratulujemy!
29 WRZEŚNIA 2016

Integracja klas IV

W czwartkowe popołudnie klasy IV z wychowawcami udali się do Chodenic na integrację. Główna atrakcja - jazda konna cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. Poza tym chłopcy i dziewczęta mieli możliwość zagrać w piłkę i inne gry terenowe. Nie zabrakło również kiełbaski z grilla a na koniec gorącego dnia lodów dla ochłody.
27 WRZEŚNIA 2016

Leśna galeria

W jesienny poranek klasa III a wybrała się do lasu. Przed wyjściem rozmawialiśmy o tym, jak można obserwować przyrodę. Ustaliliśmy też zasady zachowania się w lesie. Na miejscu zbieraliśmy kolorowe liście, suche gałązki i trawy oraz kawałki kory. Układaliśmy je w ramkach i mocowaliśmy klamerkami. Udało nam się stworzyć wyjątkowo ciekawe obrazy. Zawiesiliśmy je na sznurkach rozpiętych między drzewami. W taki sposób powstała leśna galeria.
17 WRZEŚNIA 2016

77. rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W deszczowe sobotnie popołudnie 17 września delegacja PSP nr 7 (Dyrekcja szkoły, uczniowie, nauczyciel historii) udała się pod pomnik gen. Leopolda Okulickiego w Bochni, by uczestniczyć w uroczystościach 77. rocznicy najazdu wojsk radzieckich na Polskę. Po odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego nadszedł czas przemów polityków, którzy ponownie akcentowali konieczność poznawania historii przez młode pokolenia Polaków oraz zgodnie twierdzili, że obecnie panujący pokój szybko może przerodzić się w konflikt, jeśli tylko największym tego świata zabraknie rozwagi. Mówili także o tym, że choć najważniejsze decyzje zapadają w stolicach potężnych państw, to przecież historię tworzymy wszyscy, także my, mieszkańcy Bocheńszczyzny. Po przemowach nastąpiło składanie wieńców pod pomnikiem gen. Okulickiego.
07 WRZEŚNIA 2016

Trzecioklasiści w Muzeum Podziemia Rynku w Krakowie i papuaskim domu na palach

Uczniowie z klasy III a przechodząc przez kurtynę z pary wodnej przesłaniającą wejście do muzeum, wkraczali w przeszłość Krakowa. Wyprawę zaczęli od przypomnienia sobie legendy o Kraku i smoku wawelskim. Potem chodząc brukowanymi traktami wsłuchiwali się w codzienny gwar zwykłych mieszkańców - kupców i rzemieślników. Przewodnik opowiadał o tym jak dawniej wyglądało to miasto i jak żyli ludzie oraz czym się zajmowali. Zaskakujące były zabawne i niezwykle pomysłowe detale, takie jak możliwość przejścia przez reagującą na ruch, wirtualną...kałużę, czy wysłuchanie wirtualnej rekonstrukcji kłótni dwójki przekupniów nie szczędzących sobie nawzajem wyzwisk. Uczniowie mogli też zważyć się na wadze miejskiej. O 12.00 wysłuchali hejnału z wieży Mariackiej i udali się do Parku Edukacji Globalnej Wioski Świata. Tu poznali kulturę duchową i materialną rdzennych mieszkańców różnych kontynentów. Na Park składa się rekonstrukcja 6 osad z różnych kontynentów układająca się w ogromną mapę świata, po której można było wędrować i odkrywać wszystkie te niezwykłe miejsca. Byli m.in. w wiosce afrykańskiej, indiańskiej, peruwiańskiej, w mongolskiej jurcie, indiańskim tipi, eskimoskim igloo i papuaskim domu na palach. W znakomicie zrekonstruowanych chatach można było zobaczyć także oryginalne stroje i przedmioty codziennego użytku. Najwspanialsze było to, że dzieci mogły tu wszystkiego dotknąć, przymierzyć, spróbować. Interaktywne zwiedzanie to niesamowita frajda! Dodajmy, iż twórcy Parku zwracają uwagę na takie problemy jak ubóstwo, nierówności, wykorzystywanie mieszkańców ubogich regionów i zagrożenia ekologiczne. Ta wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca.
01 WRZEŚNIA 2016

Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2016/2017

Dzisiaj uroczystą akademią rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Po części oficjalnej, w której Dyrektor Szkoły skierował kilka słów do całej społeczności szkolnej mikrofony przejęły dzieci z klas III i przypomniały, że wakacje już się skończyły. Następnie Dyrektor wraz z Burmistrzem Miasta Bochnia przyjał ślubowanie od Przedszkolaków i od Uczniów klas I tym samym witając ich pośród społeczności Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7. Po akademii uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.Uczniowie „Siódemki” złożyli hołd ofiarom II wojny światowej

1 września - zgodnie z wieloletnią tradycją - delegacja PSP nr 7 udała się na cmentarz św. Rozalii by wziąć udział w uroczystościach związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej. W tym roku przypadła już 77. rocznica tego tragicznego wydarzenia. W skład delegacji weszli: Dyrekcja szkoły, przedstawiciele klas piątych i szóstych oraz nauczyciel historii. Po odśpiewaniu hymnu państwowego miały miejsce przemowy lokalnych polityków, którzy zgodnie powtarzali, że wolność nie jest dana nikomu na zawsze i nie wolno o tym zapominać zwłaszcza teraz, w niespokojnych, pełnych napięć czasach. Następnie odczytano Apel Poległych, po czym przystąpiono do składania wieńców przy kwaterze zbiorowej żołnierzy WP z 1939 roku.


Copyright © 2009-2016