Z ŻYCIA SZKOŁY24 CZERWIEC 2010

Zakończenie Roku Szkolnego 2009/2010

O godzinie 8.30 na sali gimnastycznej miało miejsce zakończenie roku szkolnego 2009/2010. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili burmistrz miasta Pan Bogdan Kosturkiewicz, dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji Pani Dorota Palej-Maliszczak, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrekcja Szkoły, rodzice uczniów, nauczyciele oraz cała uczniowska brać. W czasie uroczystości miało miejsce przekazanie Sztandaru Szkoły nowo wybranemu Samorządowi Uczniowskiemu, wręczenie świadectw z wyróżnieniem oraz nagród. Na koniec uczniowie klas szóstych, którzy opuszczają mury Szkoły zaprezentowali w humorystycznej formie alfabet uczniowski oraz scenkę z życia pokoju nauczycielskiego. Ich występ przyjęto salwami śmiechu i nagrodzono gromkimi brawami.
     
Podpis miniaturki 1
24 CZERWIEC 2010

Międzynarodowa Siódemka - bliżej Europy i Świata

Dzisiaj w naszej Szkole odbyło się podsumowanie ponad dwuletniej pracy nad międzynarodowymi projektami. W dobie Internetu i ożywionych kontaktów międzynarodowych szkoła stara się sprostać wymaganiom współczesnego świata, stawiając na wszechstronny rozwój ucznia, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności w zakresie języków obcych i technologii informacyjno-komunikacyjnych.
Korzystając z takich narzędzi jak eTwinning uczniowie PSP nr 7 w Bochni mają możliwość nawiązywania wirtualnych kontaktów z rówieśnikami z innych krajów (takich jak Ghana, Włochy, Hiszpania, Finlandia, Bułgaria, Węgry, Słowacja, Wielka Brytania i wiele innych).
Szkoła włączyła się także w projekty partnerskie. "Mając na uwadze dobro i rozwój uczniów naszej szkoły podejmujemy działania zmierzające do poznawania historii, języka i kultury innych krajów europejskich, w tym sąsiadów, a także utrzymywania trwałych przyjaznych więzi partnerskich w formie wymiany młodzieży." - mówi Jolanta Struzik, dyrektor szkoły - "Nasze pierwsze kontakty ze stroną ukraińska i niemiecką nawiązaliśmy podczas Dni Partnerstwa, które odbywały się w kwietniu 2008 r. w Bochni. Ich efektem jest deklaracja współpracy z Bad Saltzdethfurt oraz projekt Polsko-Ukraińskiej Współpracy Szkół "Razem w przyszłość - "Bochnia - Borszczów." Celem projektu z Ukrainą jest wymiana młodzieży i popieranie różnorodnych form kontaktów, a także możliwość poznania wspólnego dziedzictwa. Jak dotąd udało się pomyślnie sfinalizować 5 etapów, w tym przyjazd dzieci ukraińskich do Polski (grudzień 2009) i wyjazd uczniów PSP nr 7 do Borszczowa na Ukrainie (kwiecień 2010). Uczniom Siódemki szczególnie bliskie było kwietniowe spotkanie z partnerami. Dzieci miały okazję odwiedzić tereny niegdyś należące do Polski (Chocim, Kamieniec Podolski, Czerniowce, Lwów), poznać kulturę, sztukę i obyczaje ukraińskie, a także zawrzeć nowe międzynarodowe znajomości. "Najlepiej zapamiętaliśmy Jaskinię Kryształową. Bursztynowe ściany, które natura wyrzeźbiła w najróżniejsze kształty były cudowne." - mówi Karolina z VIb. "Również miasta twierdze bardzo nam się podobały. Stare mury, baszty i lochy zamków obronnych warto było zobaczyć." - dodaje Maciek z IVa.
Jednak na tym nie koniec. Dyrekcja i nauczyciele PSP nr 7 w Bochni otwarci są na wszelkie działania umożliwiające rozwój kompetencji językowych uczniów. W lutym 2008 PSP nr 7 aplikowała o środki w ramach programu Comenius. Projekt zatytułowany "Nasze miasto w średniowieczu" uzyskał wysoką ocenę oraz dofinansowanie w wysokości 24 tys. euro. Partnerami bocheńskiej szkoły są ostatecznie Niemcy (Hannover), Włosi (Augusta, Sycylia) i Turcy (Aksaray). Właśnie mija pierwszy rok realizacji tego przedsięwzięcia. "Sądzę, że możemy być z siebie dumni." - mówi Anita Twardosz, wicedyrektor szkoły i koordynator merytoryczny projektu - "W przeciągu 6 miesięcy odbyliśmy dwie podróże do krajów partnerskich (Niemcy, Włochy), godnie przyjęliśmy w naszym mieście delegacje państw uczestniczących w projekcie, a nasi uczniowie włożyli ogrom pracy w zadania ustalone w harmonogramie realizacji." "Najważniejsze, że dzieciaki świetnie się przy tym bawią, wchłaniając wiedzę jak gąbki" - dodaje Michał Bednarski, nauczyciel języka angielskiego, główny koordynator projektu - "Nawet nie muszę ich namawiać do pracy. Sami przychodzą z głowami pełnymi ciekawych pomysłów, zarażając swym entuzjazmem nie tylko młodszych kolegów ale i niektórych nauczycieli". Ukoronowaniem pracy są oczywiście wyjazdy zagraniczne. Jeszcze bardzo świeże są wspomnienia piątki szczęśliwców, którzy po przejściu procedury rekrutacyjnej udali się wraz z opiekunami na Sycylię. Oto co piszą w swoim reportażu z wyprawy: "Wow! Ani się nie obejrzeliśmy, a już jesteśmy w Polsce. (...) Teraz jedziemy do Bochni. Po drodze rozmawiamy, oczywiście o Sycylii, o tym co się wydarzyło i o tym jak było fantastycznie! Żałujemy, że to już koniec naszej wymarzonej wyprawy. Wszyscy żyjemy nadzieją, że jeszcze kiedyś się tam wybierzemy."
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
24 CZERWIEC 2010

Międzyszkolna Liga Szachowa

W ośmiu kolejkach tegorocznej ligi startowało łącznie 70 uczniów bocheńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Poniżej prezentujemy najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.
Najlepszym szachistą tej edycji ligi został Michał Mirski, uczeń PSP Nr 7, który zdobył 69,5 punktu. Na drugim miejscu uplasował się Kamil Hodorowicz z Gimnazjum Nr 1 z 68 pkt., a na trzecim Aleksandra Augustyn z PSP Nr 5 z 57 pkt.
W kategorii dziewcząt najwięcej punktów (57pkt.) i I miejsce zdobyła Aleksandra Augustyn z PSP Nr 4. Tuż za nią, na drugim miejscu znalazła się Dominika Datoń z Gimnazjum nr 1 - 52 pkt., a trzecie miejsce zajęła z 48,5 pkt. Justyna Krcil z PSP Nr 4.
W kategorii drużynowej bezapelacyjnie najlepszą szkołą była PSP Nr 5, która zajęła I miejsce zarówno w kategorii klas I - III, jak również w kategorii klas IV - VI. Z dwóch bocheńskich szkół gimnazjalnych lepsze okazało się Gimnazjum Nr 1, które zdobyło 249,5 pkt.
Najlepszym szachistą kategorii indywidualnej szkół podstawowych klas I - III został Jakub Żelichowski z PSP nr 2, klas IV - VI Michał Mirski z PSP nr 7, natomiast najlepszym graczem w kategorii szkół gimnazjalnych został Kamil Hodorowicz z Gimnazjum nr 1.
Najlepsi zawodnicy w kategorii indywidualnej zostali udekorowani medalami, najlepsze szkoły zostały nagrodzone pucharami a wszyscy uczestnicy tegorocznych rozgrywek otrzymali drobne upominki, przygotowane specjalnie na tą okazję. Nagrody wręczał Burmistrz Miasta Bochnia Bogdan Kosturkiewicz.
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
23 CZERWIEC 2010

Mistrzostwa Szkoły w pływaniu

Dzisiaj odbyły się Mistrzostwa naszej Szkoły w pływaniu. O godzinie 10 na pływalni stawiło się ponad 50 zawodmików a na trybunach licznie zgromadzeni kibice w osobach uczniów, nauczycieli i rodziców. Nagrody wręczała Pani Dyrektor serdecznie gratulując zwycięzcom jak i wszystkim uczestnikom zawodów.

Klasy I: 25m - st. dowolny
I. Marysia Ostrowska
II. Zuzia Kierońska
III. Paweł Łącki

Klasy II: 25m - st. dowolny
I. Maciek Nowak
II. Szymon Kukułka
III. Mateusz Chwistek

Klasy III: 25m - st. dowolny
I. Kuba Bankiewicz
II. Kacper Majewski
III. Agnieszka Kuflik

Klasy III: 25m - st . grzbietowy
I. Kuba Janas
II. Magda Krzywda
III. Kasia Tomczyk

Klasy III: 25m - st. klasyczny
I. Klaudia Rojek
II. Zuzia Szwed
III. Ola Poradowska

Klasy IV: - 50m - st. dowolny
I. Paweł Migdał
II. Klaudia Sumara
III. Paweł Głaz

Klasy IV: 50m - st. grzbietowy
I. Kamil Klimek
II. Sylwia Sumara
III. Klaudia Spisak

Klasy V: 50m - st. dowolny
I. Kuba Mucha
II. Krzysztof Migdał
III. Maciek Sumara

Klasy VI: 50m - st. dowolny
I. Joanna Jaros
II. Alicja Kawala
III. Maria Wojtowicz

17 CZERWIEC 2010

Bajkowe zdrowie

Dzisiaj w ramach realizacji celów profilaktycznych z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i promocji zdrowia przeprowadzono w klasach I-III konkurs plastyczny pt."Zdrowy styl życia" połączony z wystawieniem dla klas 0-6 inscenizacji "Bajkowe zdrowie" w wykonaniu uczniów klasy IIa i IIIa pod kierunkiem wychowawczyń A.Wilczyńskiej -Wełny i B. Dylowicz.
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
16 CZERWIEC 2010

"Bocheńskie ślady Kazimierza Wielkiego w historii i legendzie"

W środę w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni uroczyście rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. "Bocheńskie ślady Kazimierza Wielkiego w historii i legendzie". Konkurs odbył się w ramach projektu "Rok Kazimierza Wielkiego w bocheńskiej Bibliotece", który został dofinansowany ze środków budżetowych Gminy Miasta Bochnia. Uczeń naszej Szkoły Jarosław Buszko (klasa IVa) zdobył I miejsce w kategorii uczniów szkół podstawowych.
Przy oceniani prac jury brało pod uwagę staranność wykonania, zgodność z tematem, samodzielność oraz pomysłowość oraz oryginalność plastycznej interpretacji zaproponowanego tematu. Serdecznie gratulujemy!

15 CZERWIEC 2010

Patronat zobowiązuje - uczniowie dbają o Aleję Dębów Katyńskich

We wtorek 15 czerwca 10 uczniów z naszej Szkoły wraz z kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 2 uczestniczyło w akcji porządkowania i obsiania trawą terenów wokół Alei Dębów Katyńskich, która rozciąga się po obu stronach nowooddanego do użytku tzw. obejścia północno-zachodniego. Wszystkie trzy szkoły już wcześniej zadeklarowały opiekę nad tym terenem. Najpierw oczyszczono go z kamieni i wystających korzeni, wygrabiono a następnie obsiano trawą, dostarczoną przez Urząd Miasta. Uczniom pomagali nauczyciele i pracownicy obsługi.
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
13 CZERWIEC 2010

Halo Siódemka

Samorząd Uczniowski dla całej szkolnej braci przygotował nowy numer gazetki szkolnej. A w niej ciekawe informacje, opowiadania, sukcesy i dawka humoru. Serrdecznie zapraszamy do lektury.

  Halo Siódemka - 2/2010

11 CZERWIEC 2010

II Międzyświetlicowy Przegląd Kabaretów

11 czerwca 2010 r. pięcioro uczniów naszej szkoły, którzy zazwyczaj spędzają czas po lekcjach w świetlicy, wzięli udział w II Międzyświetlicowym Przeglądzie Kabaretowym w PSP nr 4 w Bochni.
Tym razem tematem przewodnim konkursu była "Piosenka z humorem". Nasza delegacja w składzie: Wiktoria Twardosz - oddział przedszkolny, Agnieszka Starzyk - klasa IIa, Nikola Deptuch- klasa IIIa, Kamil de Lorme - klasa IIa i Mateusz Radecki - klasa IIIc, wywalczyła w tym konkursie II miejsce piosenką "Wesoła szanta", przegrywając z reprezentantami świetlicy PSP nr 5 tylko jednym punktem. III miejsce zajęli natomiast wychowankowie gospodarzy imprezy. Jurorzy oceniali nie tylko umiejętności wokalne uczestników, ale także humorystyczne potraktowanie śpiewanych piosenek, choreografię i stroje.
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
07 CZERWIEC 2010

Konkurs "EVERYBODY CAN SING"

W dniu 07.06.2010 odbył się szkolny konkurs piosenki w języku angielskim, wzięło w nim udział 20 uczniów z klas 1-3. Jury w składzie: p. Dorota Nowak, p. Lidia Kaczmarek oraz p. Katarzyna Spisak oceniało muzykalność, poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny.

1 miejsce zajął duet: Madzia Krzywda, Zuzia Szwed z klasy 3c (Selena Gomez "Magic")
2 miejsce Martynka Zaczek z klasy 1b (Miley Cyrus "Best of both worlds")
3 miejsce ex aequo Asia Gawor (Oceana "Cry, cry") oraz Sandra Hejmo (Vamp Transvision - "I want your love") z klasy 2b
Wyróżnienie zdobyło trio: Julcia Włodarczyk, Dominika Samolej, Kamila Kronenberg z klasy 3b (Miley Cyrus "Party in the USA")

Specjalnym wyróżnieniem nauczyciela języka angielskiego została nagrodzona Asia Gawor (video nr 2) z klasy 2b

Gratulujemy!!! Bardzo dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu.01 CZERWIEC 2010

Dzień Dziecka

Dzisiaj w nasze szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Od godziny 8.30 przez dwie godziny pod hasłem "Festiwalu Nauki" na małej sali gimnastycznej uczniowie klas IV-VI przedstawiali przygotowane przez siebie projekty. Klasa Vc zaprezentowała projekt edukacyjny pt. "Gwar na Olimpie - czyli troski i radości bogów grackich". W sposób humorystyczny pokazali zmartwienia i codzienne radości wybranych bohaterów mitologicznych. Prezentacja zagadek (rebusów i scenek) o tematyce mitologicznej oraz hymnów na cześć bogów - to z kolei przygotowali uczniowie klasy Va. Projekt "W kręgu przyjaźni", zagadki w formie scenek i ilustracji, nauka piosenek o przyjaźni oraz "żywy obraz" ilustrujący przyjaźń zaprezentowali uczniowie klasy IVa. "Mam talent, czyli pokaż, co potrafisz!" tutaj każdy uczeń mógł pokazać swoje zdolności oraz zainteresowania w formie doświadczeń . Na zakończenie była krótka prezentacja uczestników kółek zainteresowań oraz zachęcenie do rozwijania zainteresowań w przyszłym roku. Ponadto uczniom towarzyszyła wystawa ukazująca efekty projektów.
Po krótkiej przerwie na sali gimnastycznej 14 drużyn wzięło udział w turnieju uni-hokeja. W wielkim finale czwórka z klasy 6b - "jedynki" po bardzo zaciętym spotkaniu pokonała zespół "pumy" z 4b 3:2. Trud zmagań sportowych najlepszym zespołom nieco osłodziły drobne smakołyki. Na końcu zwycięzców przetestowała drużyna nauczycieli zwycieżając minimalnie jedną bramką.
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
25 MAJ 2010

Pierwszaki uczą się udzielania pierwszej pomocy

W kwietniu i maju pierwszaki PSP nr 7 w Bochni będą uczestniczyły w niecodziennych lekcjach udzielania pierwszej pomocy realizowanych w ramach programu edukacyjnego dla uczniów klas I-III pod hasłem "Ratujemy i uczymy ratować". Głównym jego celem jest zapoznanie dzieci, krok po kroku, z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz czynnościami ratującymi życie.
Koordynatorki programu: pani Jolanta Jarosz i pani Magdalena Noskowicz, które uczestniczyły w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na temat ratowania ludzkiego życia, swoją wiedzę przekazują dzieciom według ustalonego harmonogramu. Od listopada 2008 roku do tej pory zostało już przeszkolonych 155 uczniów naszej szkoły.
Każda klasa (w zależności od liczebności) uczestniczy w czterech lub w sześciu spotkaniach teoretyczno-praktycznych dotyczących:
- bezpieczeństwa,
- sprawdzania przytomności i oddechu,
- wzywania pomocy,
- układania poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej,
- resuscytacji krążeniowo - oddechowej.
Dzieci poznają poszczególne ogniwa "Łańcucha przeżycia". Przydatne w tym są pozyskane z FWOŚP fantomy, książeczki ucznia i tekturowe telefony. Zajęcia prowadzone w formie zabawy cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci. Uczniowie z niezwykłym zrozumieniem podchodzą do tak ważnego tematu, jakim jest udzielanie pomocy przedlekarskiej. Obejrzane bajki edukacyjne i własne doświadczenia dzieci stają się w klasach tematem do rozmów, a praktyczne ćwiczenia uczą odpowiedzialności. Na zakończenie cyklu zajęć uczniowie zdają egzamin, udowadniając tym samym, że dużo wiedzą na temat udzielania pierwszej pomocy i potrafią przeprowadzić wszystkie podstawowe czynności ratujące życie.
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
07 MAJ 2010

Konkurs "ONE DAY IN LONDON"

7 maja 2010 zostały ogłoszone wyniki konkursu "Jeden dzień w Londynie".

1 miejsce - Wiktoria Dzięgielewska (klasa 3c)
2 miejsce ex aequo - Karolina Kazek oraz Nikola Deptuch (klasa 3a)
3 miejsce - Julia Fortuna (klasa 2a)

Nagrodzone uczennice otrzymały nagrody książkowe oraz przybory szkolne, pozostali uczestnicy konkursu otrzymali nagrody pocieszenia ufundowane przez wydawnictwo Macmillan. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!!! Poniżej prace laureatów.

Klasa 4b uczy się od kwietnia języka angielskiego nie tylko podczas lekcji, ale również poprzez stronę internetową założoną specjalnie po to aby uczniowie mogli rozwijać umiejętności pisania (zadania domowe), czytania oraz poprawnej wymowy (strona prowadzona jest całkowicie w języku angielskim). Na naszej stronie jest wiele ciekawych linków, zapraszamy wszystkich do zobaczenia jak się uczymy.
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
5 MAJ 2010

Książka Twoim przyjacielem

Przełom kwietnia i maja to szczególny czas, który obfituje w bibliotece w różne wydarzenia. Jak co roku nauczyciel biblioteki szkolnej wraz z uczniami "Siódemki" zorganizował wystawki gromadzonych w bibliotece książek i publikacji. Wyeksponowane zostały wydawnictwa literatury naukowej, popularnonaukowej, obyczajowej, przygodowej, historycznej. W związku z obchodzonym "Światowym Dniem Książki" przedstawione zostały dzieje książki, jej historia i współczesność. Uczniowie Koła Bibliotecznego "Zakładeczki z siódemeczki" wspólnie uczestniczyli w zajęciach związanych z obchodami święta książki. Praca z książką, zespołowe czytanie, dyskusja o problemach przedstawionych w literaturze, w znaczący sposób przyczynia się do popularyzacji słowa drukowanego i czytelnictwa. Forma tego typu aktywizowania uczniów do czytelnictwa będzie kontynuowana i urozmaicana.

29 KWIECIEŃ 2010

"Najlepszy matematyk klas IV w Bochni"

29 kwietnia 2010r. w naszej szkole został przeprowadzony międzyszkolny konkurs matematyczny "Najlepszy Matematyk Klas IV w Bochni" przeznaczony dla wszystkich bocheńskich szkół podstawowych. Po eliminacjach szkolnych do konkursu zgłoszonych zostało 30 najlepszych "matematyków" z 5 placówek.
Zmagania z zadaniami rozpoczęły się o godzinie 9.00 i trwały 60 minut. Uczniowie po zakończeniu pracy pisemnej zostali przeprowadzeni do świetlicy szkolnej, gdzie mogli się integrować w środowisku najlepszych "matematyków" wszystkich bocheńskich podstawówek. Tam również z niecierpliwością oczekiwali na wyniki konkursu. A w tym czasie komisja składająca się z nauczycieli matematyki poszczególnych szkół oceniała prace konkursowe. Około godz. 12.00 na świetlicy szkolnej zostały ogłoszone wyniki:

Tytuł "Najlepszego Matematyka Klas IV w Bochni" zdobył uczeń: Michał Uczkiewicz aktualnie uczeń Publicznej Szkoły Podstawowej nr1 - nauczyciel przygotowujący p. Dorota Wełna, do niedawna uczeń PSP nr 7

II miejsce uzyskali: Krzysztof Sionko - PSP nr 2 -nauczyciel przygotowujący p. Grażyna Rzepka
Wiktor Cibor - PSP nr 4 - nauczyciel przygotowujący p. Jerzy Grzesik

III miejsce:Hubert Rydz - PSP nr 4 - nauczyciel przygotowujący p. Halina Mucha
Katarzyna Kawalec - PSP nr 5 - nauczyciel przygotowujący p. Elżbieta Słoniowska

IV miejsce:Urszula Tomana - PSP nr 4 - nauczyciel przygotowujący p. Jerzy Grzesik

V miejsce:Kamil Góral - PSP nr 2 - nauczyciel przygotowujący p. Stanisława Malinowska

     

26 KWIECIEŃ 2010

Konkursy języka angielskiego

Uczniowie naszej szkoły chętnie biorą udział w różnego rodzaju konkursach językowych co potwierdza duże zainteresowanie nie tylko językiem angielskim ale również kulturą krajów anglojęzycznych.
24 marca 2010 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej olimpiadzie języka angielskiego OLIMPUS.
22 kwietnia 2010 nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu plastycznego przeprowadzanego przez księgarnię POLANGLO, przedstawiciela wydawnictwa OXFORD. Uczniowie klas III wykonali komiks techniką dowolną, w którym bohaterka naszego podręcznika - Zabadella zmienia świat na lepsze.
7 maja 2010 zostaną ogłoszone wyniki wewnątrzszkolnego konkursu plastycznego, w którym uczniowie klas I-III zainteresowani kulturą Wielkiej Brytanii, mają narysować "One Day in London" (Jeden dzień w Londynie) uwzględniając najbardziej charakterystyczne symbole stolicy Wielkiej Brytanii.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki wszystkich konkursów, życząc powodzenia naszym uczniom.
Organizatorem konkursów jest Katarzyna Spisak.

     

23 KWIECIEŃ 2010

Konkurs z okazji Dnia Ziemi

Wczoraj został rozstrzygnięty konkurs Wiedzy Ekologicznej oraz konkurs plastyczny zorganizowany z okazji "Dnia Ziemi". W konkursie plastycznym wzięło udział 25 uczniów z klas IV-VI. Prace wykonane różnymi technikami plastycznymi były bardzo ciekawe i różnorodne uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem. Komisja w składzie: Dorota Nowak, Lidia Kaczmarek, Dorota Grabias przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce - Justyna Huk kl.IVB
II miejsce - Krystian Hudak Adrian Miśkowicz kl.VB
III miejsce - Patrycja Daniec kl.IVB
Wyróżnienie - Iza Rajca kl.IVB

Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok.

W konkursie wiedzy ekologicznej , który organizowany jest cyklicznie co roku, wzięły udział 4-osobowe reprezentacje klas szóstych. Zwyciężyła reprezentacja klasy VIA w składzie: Agnieszka Pietrzak, Filip Nosal, Błażej Szosta, Daria Krawczyk. Natomiast czniowie klasy VIB składzie: Filip Struzik, Gabrysia Kamionka, Mateusz Szymkowski, Marysia Wojtowicz zajęli II miejsce .

22 KWIECIEŃ 2010

Święto Ziemi

W dniu dzisiejszym uczniowie kl.IIIc podczas lekcji otwartej wystąpili z inscenizacją pt."Ekologiczne ptasie radio". Scenariusz został oparty na wierszu Juliana Tuwima "Ptasie radio". Zaproszono rodziców, pedagoga szkolnego, nauczycieli oraz uczniów kl. 0-1 wraz z wychowawcami. Scenę zdobiły rysunki dzieci przedstawiajace las i jego mieszkańców.
W wiosenny nastrój wprowadziła wszystkich trójka dzieci grająca na gitarze, tamburynie i bębenku piosenkę pt."Wiosna, cieplejszy wieje wiatr". Mali goście słuchali śpiwewów ptaków próbując zgadnąć ich nazwy. Rozbawieni przysłuchiwali się Wiktorii - słowikowi oraz Konradowi - leśnemu łobuzowi, który na koniec klęcząc przyrzekał św. Franciszkowi "że z zadań ekologicznych wywiąże się wzorowo".

     

31 MARZEC 2010

Halo Siódemka

Samorząd Uczniowski dla całej szkolnej braci przygotował nowy numer gazetki szkolnej. A w niej ciekawe informacje, opowiadania, sukcesy i dawka humoru. Serrdecznie zapraszamy do lektury.

  Halo Siódemka - 1/2010

25 MARZEC 2010

Zaproszenie na wyjazd do Borszczowa

Dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 zaprasza na wyjazd do Borszczowa na Ukrainie dniach 19-25.04.2010r. W dziale Ogłoszenia do pobrania zgoda rodziców na wyjazd dziecka. Prosimy się również zapoznać z regulaminem wycieczki zagranicznej.

  Zaproszenie na wyjazd do Borszczowa

22 MARZEC 2010

Bezpieczeństwo w sieci

Dzisiaj o godzinie 11 w naszej szkole miało miejsce spotkanie z Panem Jakubem Śpiewakiem z firmy Kidprotect z Warszawy. Dyrektor szkoły mgr Jolanta Struzik powitała zebranych nauczycieli PSP 7, pedagogów i nauczycieli edukacji informatycznej ze wszystkich bocheńskich szkół podstawowych oraz gimnazjów. Szkolenie to odbyło się w celu uzyskania przez szkołę Certyfikatu "Bezpieczeństwo w internecie". Pan Jakub Spiewak w czasie szkolenia poruszył zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w sieci o których poniżej w krótkim podsumowaniu:

  Bezpieczeństwo w sieci

17 MARZEC 2010

Konkurs literacki "Akademia Pana Kleksa"

W bibliotece szkolnej w marcowy poranek, odbył się szkolny literacki konkurs dla uczniów klas czwartych. Tematem tegorocznych zmagań dziewcząt i chłopców była twórczość Jana Brzechwy, ze szczególnym uwzględnieniem tekstu "Akademii Pana Kleksa". Czwartoklasiści przygotowali się rzetelnie do rozwiązywania testu. Słów otuchy i powodzenia konkursowiczom dodawały pani dyrektor J. Struzik wraz z organizatorem konkursu M. Binkowską.

Laureatami zostali:
Im - K.Tynka - kl. IV b
IIm - I. Rajca - kl. IV b
IIIm - W.Kocyk - kl. IV b

Gratulujemy!


     
Autor: Wiktoria Dzięgielewska

08 MARZEC 2010

Wyjazd do Włoch w ramach projektu Comenius

W dziale Ogłoszenia dostępna jest aplikacja dla uczniów chętnych do wyjazdu do Włoch w ramach projektu Comenius. Pliki są w do wyboru w formacie .doc i .pdf. Po wydrukowaniu i wypełnieniu należy ją złożyć w sekretariacie szkoły. Ostateczny termin składania aplikacji mija 29 marca 2010r. o godzinie 14.15

01 MARZEC 2010

"Na Wszelki Wypadek"

01 marca 2010r uczennica Wiktoria Dzięgielewska z klasy 3c (wych. Ewa Pawlińska) zdobyła III miejsce w kategorii uczniowie kl. II-III w konkursie internetowym - V ogólnopolskiej edycji akcji "Na Wszelki Wypadek". Gratulujemy nagrody (ODTWARZACZ MP4, Pakiet Przezornego Ucznia). Mamy nadzieję, że nagroda sprawiła Ci przyjemność i będzie miłą pamiątką z uczestnictwa w konkursie. Ponadto poza Wiktorią w konkursie uczestniczyły dzieci z klasy 1a - Kacper Dobranowski, Karolina Linca; 3a - Nikola Deptuch, Aleksandra Poradowska i 3c - Magdalena Krzywda. Szkolnym koordynatorem konkursu była Barbara Dylowicz.
Na zdjęciu wyróżniona praca Wiktorii Dzięgielewskiej.

     
Autor: Wiktoria Dzięgielewska

25 LUTY 2010

Sprawdź Swoją Szkołę 2009/2010

W dziale Ogłoszenia dostępne są próbne sprawdziany dla klas VI z następujących obszarów: czytanie, pisanie, rozumowanie, wykorzystywanie wiedzy w praktyce i korzystanie z informacji. Pliki są w do wyboru w formacie .doc i .pdf.

23 LUTY 2010

Wojewódzkie zawody w szachach indywidualnych

Dzisiaj w Zakliczynie odbył się finał wojewódzki Małopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w szachach indywidualnych. Świetnie zaprezentował się uczeń VIa Michał Mirski, który zajął 5 miejsce zdobywając 6 punktów w 9 rundach bardzo mocno obsadzonego turnieju. Gratulujemy! Życzymy powodzenia w kolejnych turniejach.

22 LUTY 2010

Wizyta partnerów Programu Comenius

Nasza szkoła miała przyjemność gościć w dniach 18-21 lutego 12 osób przybyłych z Włoch, Niemiec oraz Turcji, partnerów projektu Comenius "Our town in the Middle Ages" (Nasze miasto w średniowieczu). 19 lutego goście zostali oficjalnie powitani w Urzędzie Miasta Bochni, a następnie spędzili cały dzień w bocheńskiej Siódemce: zwiedzali budynki szkoły, uczestniczyli w zajęciach otwartych z języka angielskiego, spotkali się ze społecznością szkoły. Swą obecnością uroczystości uświetnili Burmistrz Bogdan Kosturkiewicz, Dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji Dorota Palej-Maliszczak, Wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty Mirosław Koralewski.
Bocheńscy uczniowie przygotowywali się do wizyty od jakiegoś czasu. Wykonywali makiety średniowiecznej Bochni, uczyli się tańców średniowiecznych i menueta, przygotowywali przedstawienie w j. angielskim. Efekty tej pracy zostały zaprezentowane gościom. Oni to stanowili jury, które wybrało najładniejszą makietę. Delegacjom bardzo podobały się występy dzieci z klas 4 i 5, które z tej okazji ubrane były w przepiękne stroje z epoki, a tańczący pierwszoklasiści wywoływali uśmiech na twarzach widzów.
Po występach uczniów zaprezentowało się Bractwo Rycerskie "Per Secula". Publiczność mogła podziwiać wspaniałe stroje rycerskie, pokaz walki na miecze oraz techniki fechtunku. Na zakończenie pokazów rycerze poprowadzili średniowieczne zabawy dla dzieci, w których chętnie wzięli również udział goście. Po obiedzie w szkolnej stołówce goście wrócili na salę gimnastyczną gdzie uczniowie klas 5 i 6 wystawili przedstawienie w języku angielskim pt: "Pierścień św. Kingi".
Poza wizytą w naszej szkole na gości czekało wiele innych atrakcji, takich jak: spacer z dyrektorem Janem Flaszą po Muzeum im. Stanisława Fischera w Bochni, zjazd do bocheńskiej żupy, czy wycieczka po Magicznym Średniowiecznym Krakowie.
Zadowoleni partnerzy wrócili już do swoich domów, a uczniowie PSP 7 przygotowują się do wyjazdu z rewizytą na Sycylię i do Turcji.

     

12 LUTY 2010

VIII Dzień Przeciw Przemocy

Dnia 12 lutego 2010 roku o godzinie 9:45 w naszej Szkole odbył się apel poświęcony szeroko pojętej tematyce przemocy pod hasłem: "Dobre słowo to najlepszy środek dopingujący". Zapoczątkował on cykl działań "Dni przeciw przemocy w szkole".
Program był bardzo bogaty, a co najważniejsze w jego przygotowaniu brali udział wszyscy uczniowie naszej Szkoły pod kierunkiem Nauczycieli.
Uczniowie klasy IV A przedstawili krótką inscenizację pt. "Baśń o prawach dziecka". Wykorzystano motywy ze znanych i lubianych przez dzieci bajek: "Kopciuszek", "Czerwony Kapturek" i "Księżniczka na ziarnku grochu". Samorząd Uczniowski zaproponował i wykonał "Hip-hopowy kodeks antyprzemocowy". Dzieci korzystające ze Szkolnej Świetlicy zaprezentowały bardzo pomysłowy "Antyprzemocowy pokaz mody". Na koniec zaproponowały hasło: "Nie proś świata, by zmienił się na lepsze. To Ty się pierwszy zmień", oraz zaśpiewały piosenkę finałową "Daj na zgodę". Występ młodych szkolnych aktorów bardzo się podobał i został nagrodzony gromkimi brawami.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie przygotowanych wcześniej przez zespoły klasowe plakatów pod wspólnym hasłem: "Jesteśmy przeciw agresji". Ich wykonanie poprzedzone było przeprowadzeniem lekcji wychowawczej poświęconej zagadnieniom zawiązanym z normami i zasadami, tak aby każdy uczeń dobrze rozumiał ich znaczenie.

Prezentacji bardzo pomysłowych plakatów towarzyszyły hasła ułożone przez uczniów każdej z klas:
Klasy I : "Jestem przeciw przemocy", "Stop przemocy - Niech to hasło nas zjednoczy".
Klasy II: " Jestem przeciw przemocy, zawsze dobry humor mam".
Klasy III: "Przeciw przemocy w dzień i w nocy", "Przemocy stop".
Klasy IV: "Dzień przeciw przemocy, to dzień pomocy" , "Stop agresji i wulgaryzmom".
Klasy V : "Chyba każdy o tym wie, nie bij się , bo będzie źle", "Hip hop hurra szkoła bez przemocy", "5a zawsze fajnego faworyta ma".
Klasy VI: "Nie pije nie palę i lepszym się staję", "Nie kłóć się kolego, to nic dobrego". "My przemocy się nie damy, na zielono się ubieramy".

Przygotowane plakaty zostały po apelu wyeksponowane w klasach i na korytarzach szkolnych.

Pedagog Szkolny przypomniała harmonogram dalszych działań w ramach cyklu "Dni przeciw przemocy w szkole":
- Konkurs na projekt koszulki promującej postawę przeciw agresji, termin składania prac do 5 marca 2010r.
- "Dzień Życzliwości" i wybory Miss i Mistera Uprzejmości" 8 marca 2010 r.
- W ramach zajęć wychowania fizycznego w dniach 15 lutego-19 marca 2010 roku będą rozgrywki lub konkursy międzyklasowe pod hasłem "Agresywne zachowanie zamieniamy na integracyjne granie".
- Każda klasa wykona gazetkę o tematyce bezpiecznego korzystania z internetu.
- "Dzień Tolerancji" dnia 22 marca 2010 roku zamykający tegoroczne obchody Szkolnych dni przeciw przemocy. Nastąpi wówczas podsumowanie akcji, ogłoszenie wyników konkursów i wręczenie nagród.

Wręczone zostały również przez Nauczyciela Opiekuna S.U. dyplomy z wcześniej przeprowadzonych konkursów:
- Konkurs na najładniejszy wystrój jesienny klasy w kategorii klasy młodsze i klasy starsze.
- Konkurs na najładniejszy świąteczny wystrój klasy w kategorii klasy młodsze i klasy starsze.

Wręczone zostały także dyplomy za najciekawszy strój karnawałowy:
Oliwia Szymczyk - IV A
Gabriela Śliwa - V C
Wiktoria Kaczmarek - V C

Na zakończenie głos zabrała dyr. Szkoły mgr Jolanta Struzik. Podziękowała uczniom i nauczycielom za przygotowanie tak bogatego programu.

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
11 LUTY 2010

Międzyszkolny Konkurs "English Junior"

11 lutego 2010 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Konkursie Języka Angielskiego "English Junior" dla klas I-III, który odbył się w PSP Nr 1 w Bochni. W konkursie brało udział szesnastu uczniów ze wszystkich Bocheńskich szkół podstawowych.

Najwyższe lokaty uzyskali:
I miejsca: Filip Synowiec z PSP Nr 7, Łukasz Garbula z PSP Nr 1;
II miejsca: Iza Lekka z PSP Nr 2, Artur Miękina z PSP Nr 2 i Olga Płaczek z PSP Nr 5;
III miejsce: Bartek Sosenka z PSP Nr 5;
wyróżnienie: Konrad Kaczmarczyk, Klaudia Rojek i Dominika Kowalczyk z PSP Nr 7.

Uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Gratulujemy Filipowi, Konradowi oraz wszystkim uczestnikom konkursu, życząc dalszych sukcesów!!!

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
10 LUTY 2010

Zapowiedź VIII Szkolnego Dnia Przeciw Przemocy

W piątek 12 lutego na terenie szkoły odbędzie się VIII Szkolny Dzień Przeciw Przemocy pod hasłem "Dobre słowo to najlepszy środek dopingujący". Program tego dnia znajduje się  TUTAJ.

09 LUTY 2010

Konkurs literacki "Ziemia bocheńska dawniej i dziś"

W zimowy poranek, w bibliotece szkolnej, kolejny już raz odbył się szkolny konkurs literacki "ZIEMIA BOCHEŃSKA DAWNIEJ I DZIŚ". Jego uczestnikami byli uczniowie klas piątych. Dziewczęta i chłopcy rozwiązywali test w oparciu o wiedzę zdobytą na podstawie literatury regionalnej. Dodatkowym zadaniem tegorocznych zmagań piątoklasistów, była samodzielna praca w pisaniu wiersza o Bochni. Twórczy wysiłek uczniów został oceniony i doceniony przez Dyrekcję "Siódemki" oraz organizatorów konkursu. Laureatom serdecznie gratulujemy!

Laureaci otrzymali dyplomy i wyróżnienia:

Gicala S. - kl. 5c I miejsce
Mucha J. - kl. 5c II miejsce
Mirochna M. - kl. 5c III miejsce

Wyróżnione wiersze:

"NA BOCHEŃSKIM RYNKU" - J. Mucha kl.5C

NA POŁUDNIU POLSKI
W DRODZE DO KRAKOWA
STARE MIASTO BOCHNIA
MOŻE OCZAROWAĆ

NA BOCHEŃSKIM RYNKU
KRÓL KAZIMIERZ STOI
SPOGLĄDA OD WIEKÓW
NA KOPALNIĘ SOLI

NIEDALEKO RYNKU
STOI KAMIENICA
TU MATEJKO GOŚCIŁ
W DRODZE DO WIŚNICZA
"MOJE MIASTO" - M.Korbut kl.5A

BOCHNIA PRASTARE MIASTO
UROKIEM SWYM ZACHWYCA
KIEDY JESTEM NA RYNKU
TU I TAM ZABYTKOWA KAMIENICA

W GÓRZE WIDAĆ KRĘCĄCE SIĘ KOŁA
TO SZYB KOPALNIANY
GÓRNIKÓW DO PRACY JUŻ WOŁA

NA RYNKU GOŁĘBIE SPACERUJĄ RANKIEM
BY DOSTAĆ PARĘ OKRUCHÓW
LUB ZIARENEK SZKLANKĘ

W CENTRUM RYNKU STOI JEDYNY W POLSCE
POMNIK KAZIMIERZA
NIECH SAM PRZYJDZIE I ZOBACZY
KTO MI NIE DOWIERZA

08 LUTY 2010

"Wkręceni w dobro"

W ubiegłym roku nasza szkoła włączyła się do akcji charytatywnej zbierania plastikowych zakrętek. Koordynują ją studenci Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Plastikowe krążki przekazywane są do redakcji gazety Moja Bochnia, potem do firmy recyklingowej w Myślenicach, a uzyskane w ten sposób pieniądze wpłacane na konto Fundacji na Rzecz Chorych na SM im. bł. Anieli Salawy. Zgromadzone fundusze posłużą na zakup wózka inwalidzkiego dla chorych dzieci.
To już II tura zbiórki zakrętek. W I turze pomagaliśmy Wojtusiowi choremu na dystrofię mięśniową. Zebraliśmy 123 kg zakrętek. Teraz zbieramy je dla 10-letniego Grzesia, który przeszedł pneumokokowe zapalenie opon mózgowych. Na specjalistyczny wózek dla niego potrzeba 15-20 ton zakrętek. Udało się już nam uzbierać 432kg zakrętek. Rekordzistą okazał się Kacper Klimaszewski z klasy IVb - samodzielnie uzbierał 31.500 sztuk nakrętek tj. około 126 kg, klasa IIIc zebrała 133 kg, klasa IIa 63 kg, klasa Ia 48 kg.
Wszystkim "zbieraczom", którym los chorych dzieci nie jest obojętny serdecznie dziękujemy. Akcja nakrętkowa nadal trwa. Prosimy o więcej....

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

02 LUTY 2010

Powiatowe zawody w szachach indywidualnych

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni gościła dzisiaj bocheńskich szachistów. Rozegrali oni 7- rundowy Turniej Szachowy w ramach Powiatowych Zawodów Sportowych w Szachach Indywidualnych Dziewcząt i Chłopców. 3 chłopców i 3 dziewczęta z największą liczbą zdobytych punktów otrzymali awans do zawodów wojewódzkich, które będą rozegrane w Tarnowie. W rozgrywkach brali udział przedstawiciele szkół podstawowych z całego powiatu a ich organizatorem było Starostwo Powiatowe w Bochni.
Bezkonkurencyjny wśród chłopców okazał się uczeń naszej szkoły Michał Mirski zdobywając komplet 7 punktów. Gratulujemy i życzymy powodzenia na zawodach wojewódzkich.

15 STYCZEŃ 2010

"Gwar na Olimpie - czyli troski i radości bogów greckich"

15 stycznia 2010 roku w małej sali gimnastycznej PSP nr 7 w Bochni odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt. "Gwar na Olimpie - czyli troski i radości bogów grackich". Głównym celem zaplanowanych działań było pokazanie w sposób humorystyczny zmartwień i codziennych radości wybranych bohaterów mitologicznych. W realizację poszczególnych etapów projektu zaangażowani byli wszyscy uczniowie klasy Vc, a efekty ich pracy obserwowali rodzice, dziadkowie, zaproszeni nauczyciele oraz pani dyrektor.
Przygotowanie projektu trwało 4 tygodnie. W tym czasie uczniowie, wykorzystując zdobytą podczas lekcji języka polskiego wiedzę na temat bogów greckich i ich dziejów oraz cech charakteru, pracowali nad przygotowaniem scenariusza, uczyli się ról, projektowali scenografię, wykonywali rekwizyty i pisali zaproszenia dla gości. Czy sprostali powierzonym im zadaniom? Gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności niewątpliwie były wymowne...

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

14 STYCZEŃ 2010

Konkurs "English Junior"

W dniu 12 stycznia w naszej szkole odbył się konkurs "English Junior" (etap szkolny). W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Lauretami konkursu zostali:

I miejsce Konrad Kaczmarczyk (3c)
II miejsce ex aequo Monika Kowalczyk (3a), Klaudia Rojek (3a), Filip Synowiec (3c)
III miejsce Agnieszka Kuflik (3b)

Serdeczne podziękowania organizator konkursu składa fundatorowi nagród: Oxford University Press Polska. Laureaci I i II miejsca wezmą udział w etapie międzyszkolnym konkursu English Junior, organizowanym przez PSP Nr 1, im. Stanisława Jachowicza w Bochni, który odbędzie się w lutym 2010 roku. Zwycięzcom GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Spisak

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

13 STYCZEŃ 2010

Miejskie zawody w szachach indywidualnych

Szkoła Podstawowa Nr 5 w Bochni gościła dzisiaj najmłodszych bocheńskich szachistów. Rozegrali oni 7- rundowy Turniej Szachowy w ramach Miejskich Zawodów Sportowych w Szachach Indywidualnych Dziewcząt i Chłopców. 3 chłopców i 3 dziewczęta z największą liczbą zdobytych punktów otrzymywali awans do Zawodów Powiatowych, które będą rozgrywane tuż po feriach zimowych tj. 2 lutego 2010r. W rozgrywkach brali udział przedstawiciele wszystkich szkół podstawowych naszego miasta a ich organizatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni.

Wyniki:

Dziewczęta:
I miejsce - Krcil Justyna PSP Nr 4
II miejsce - Augustyn Aleksandra PSP Nr 5
III miejsce - Mucha Antonina PSP Nr 5
III miejsce - Jakubiec Patrycja PSP Nr 1

Chłopcy:
I miejsce - Mirski Michał PSP Nr 7
II miejsce - Augustyn Jakub PSP Nr 5
III miejsce - Setlak Marcin PSP Nr 5

12 STYCZEŃ 2010

Kolęduje Tobie moje serce

"Kolęduje Tobie moje serce" - pod takim hasłem w bożonarodzeniowej scenerii dnia 12.01.2010r. odbył się w PSP nr 7 już VIII Miejski Konkurs Kolęd i Pastorałek. Do konkursu zgłosiły się dzieci z oddziałów przedszkolnych - 9 uczestników, klas I-II - 7 uczniów, klas III - 6 uczniów (w tym 1 duet), klasy IV-VI - 6 uczniów (w tym 2 duety). Śpiewających kolędników podziwiali zaproszeni goście w osobach : Burmistrza Miasta Bochni Bogdana Kosturkiewicza, dyrektora MZE Doroty Palej-Maliszczak, dyrektorów bocheńskich szkół i przedszkoli, nauczyciela doradcy Alicji Świątek, nauczycieli i rodziców. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-II zaprezentowali przygotowaną przez siebie kolędę lub pastorałkę . Natomiast uczniowie klasy III oraz IV-VI śpiewali wylosowaną kolędę w wersji karaoke. Do wspólnego kolędowania włączyli się też przybyli goście. Młodych artystów oceniało jury w składzie: pani Ina Dębosz - nauczyciel Szkoły Muzycznej i ks. Wiesław Nowak, biorąc pod uwagę dobór i oryginalność repertuaru, muzykalność i walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny.Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:


W kategorii oddziały przedszkolne:

I miejsce zdobyła Maria Kokoszka z Miejskiego Przedszkola Nr 1
II miejsce - Anna Kawalec z Miejskiego Przedszkola Nr 2
III miejsce - Klaudia Lelek z oddziału przedszkolnego w PSP Nr 1
IV miejsce ex aequo - Łukasz Duda z Miejskiego Przedszkola Nr 1 oraz Martyna Mucha z Miejskiego Przedszkola Nr 3
V miejsce ex aequo - Klara Świątek z Miejskiego Przedszkola nr 4 oraz Igor Wójcik z oddziału przedszkolnego w PSP Nr 2
VI miejsce ex aequo - Wiktoria Gumuła z oddziału przedszkolnego w PSP Nr 5 oraz Wiktoria Twardosz z oddziału przedszkolnego w PSP Nr 7

W kategorii klasy I-II:

I miejsce wyśpiewała Julia Jeziorek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7
II miejsce - Katarzyna Solak z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2
III miejsce - Kamil de Lorme z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7
IV miejsce ex quo- Natalia Holota z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Julia Stompór z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4
V miejsce ex quo - Kacper Mielniczek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz Karolina Kawalec z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5

W kategorii klasy III:

I miejsce zajął Mateusz Przewrocki z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4
II miejsce duet -Agnieszka Mączka i Jakub Mytnik z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1
III miejsce- Wiktoria Dzięgielewska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7
IV miejsce ex quo- Izabela Prus z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Klaudia Kukla z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5

W kategorii klasy IV-VI:

I miejsce -Kamila Gajek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2
II miejsce -Arkadiusz Budzyn z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1
III miejsce - duet Dominik Turek i Mateusz Turek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 7
IV miejsce - duet Sylwester Nosal i Bartosz Gracz z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 5

Wykonawcy prezentowali bardzo wysoki poziom artystyczny, a zaproponowana przez organizatorów forma karaoke spotkała się z dużym aplauzem. Artyści występujący w konkursie śpiewali kolędy góralskie i współczesne, tradycyjne i rzadko dziś wykonywane z towarzyszeniem instrumentów, podkładów muzycznych i a capella. Zadziwili licznych widzów i jury pięknymi strojami. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez wydawnictwo WSiP, Wydział Promocji i Rozwoju przy UM w Bochni oraz organizatorów.

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu kolęd już za rok.


     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1


07 STYCZEŃ 2010

Sprawozdanie z konkursu "Baśniowa kraina"

Dnia 04.12.2009 został rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany przez MDK w Bochni pod hasłem "Baśniowa Kraina". W konkursie wzięło udział kilkaset uczniów ze szkół: podstawowych , gimnazjalnych i licealnych. Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji ,inspirowanych klimatem bajek, baśni opowieści fantastycznych w dowolnej technice plastycznej. Również uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się do konkursu - wysłano kilkadziesiąt prac uczniów klas I-VI.
Nagrodzeni zostali następujący uczniowie:

- Magdalena Krzywda, klasa IIIB - I miejsce
- Jakub Cisło, klasa Ia - wyróżnienie
- Maria Wojtowicz, klasa VIB - wyróżnienie

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w konkursach plastycznych w roku 2010.

Dorota Nowak

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

22 GRUDZIEŃ 2009

Szkolne jasełka

W dniu dzisiejszym uczniowie z klas III a,b,c pod kierunkiem nauczycieli Ewy Pawlińskiej, Barbary Dylowicz, Alicji Szosta, s.Wiesławy Bochenek, Doroty Nowak wystawili "Jasełka". W ciekawej, świątecznej scenerii i w niekonwencjonalny sposób mali aktorzy przedstawili narodzenie Pana Jezusa. Następnie we wszystkich oddziałach odbyły się klasowe spotkania wigilijne, w których uczestniczyli także rodzice, przygotowując dla swoich pociech tradycyjne, bożonarodzeniowe potrawy. Chociaż według kalendarza Święta Bożego Narodzenia zaczynają się dopiero za kilka dni, szkolne spotkanie sprawiło, iż wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom, radosny, świąteczny nastrój udzielił się już wcześniej. Niech ta atmosfera wzajemnej życzliwości, ciepła i otwarcia na drugiego człowieka towarzyszy nam w nadchodzącym roku.

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

19 GRUDZIEŃ 2009

Goście z Ukrainy

W dniach 10-17 grudnia 2009 do Bochni przyjechała 30-osobowa delegacja z Borszczowa na Ukrainie. Goście, wśród których znajdowali się przedstawiciele władz miasta oraz nauczyciele i uczniowie dwóch szkół odwiedzili partnerskie szkoły w Bochni: PSP nr 5 i "Siódemkę". Przyjazna atmosfera, program artystyczny, edukacyjny oraz rekreacyjny - to wszystko umilało pobyt Ukraińców na Ziemii bocheńskiej. Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły mieli możlowość spotkania się z gośćmi 15 grudnia.


14 GRUDZIEŃ 2009

Przedstawienie "Szewczyk Dratewka"

14 grudnia 2009r. w naszej szkole odbyła się prezentacja efektów pracy i umiejętności uczniów kl. IIb uczestniczących w realizowanym przez szkołę I etapie projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy", współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżet państwa.
Od września 2009r. uczniowie kl.IIb aktywnie uczestniczyli w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych realizowanych w ramach Projektu przez wychowawczynię Jolantę Jarosz.
Korzystając z bogatego zestawu środków dydaktycznych, które otrzymała szkoła, dzieci poprzez zabawę i doświadczenie miały możliwość rozwijania własnego potencjału intelektualnego i umiejętności we wszystkich dziedzinach aktywności, a szczególnie: językowej, muzycznej, matematyczno-logicznej, przyrodniczej, plastycznej, ruchowej i społecznej. Zdobywały wiedzę i doświadczenie, pracując na miarę swoich możliwości, zainteresowań, uzdolnień i potrzeb. Poprzez uczestnictwo w Projekcie rozwijały swe zdolności i zainteresowania, a także utwierdzały się w przekonaniu, że warto pokonywać własne słabości, by w przyszłości cieszyć się sukcesem. Podsumowaniem czteromiesięcznej pracy uczniów była prezentacja przedstawienia pt. "Szewczyk Dratewka". Podczas występu dzieci wspaniale zaprezentowały swe umiejętności recytatorskie, aktorskie, muzyczne, taneczne, ruchowe i plastyczne. Wykorzystując przygotowane przez siebie w czasie zajęć rekwizyty, kostiumy, kukiełki, układy taneczne oraz piękną scenografię dzieci stworzyły kolorowy, baśniowy klimat przedstawienia.
Mali aktorzy znakomicie wcielili się w swoje role, czego dowodem były gromkie brawa jakie otrzymali po występie.
Pamiątką po udziale w Projekcie będzie nie tylko zdobyta wiedza i umiejętności, ale też pluszowa Myszka - pacynka (maskotka projektu), pozwalająca każdemu dziecku na przeniesienie się w świat fantazji.
W uroczystości podsumowania I etapu realizacji Projektu "Pierwsze uczniowskie doświadczenia drogą do wiedzy" uczestniczyli: przedstawiciele władz oświatowych - dyrektor Miejskiego Zespołu Edukacji, nauczyciel doradca kształcenia zintegrowanego, dyrekcja szkoły, rodzice uczniów, dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III wraz z wychowawczyniami oraz 30-o osobowa delegacja uczniów i nauczycieli z Borszczowa na Ukrainie, która gościła w naszej szkole w ramach współpracy.

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1


26 LISTOPAD 2009

Otwarcie kompleksu "ORLIK 2012"

W czwartek w samo południe przy naszej szkole otwarto kompleks boisk sportowych ze sztuczną nawierzchnią. Uroczystość zebrała najważniejszych samorządowców miasta i powiatu, pojawili się także posłowie z Brzeska, przedstawiciele małopolskiego sejmiku oraz wicewojewoda.
Inwestycja zrealizowana na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w ramach rządowego Programu Budowy Kompleksów Sportowych "MOJE BOISKO - ORLIK 2012".
W skład wybudowanego kompleksu wchodzą:
- boisko do piłki nożnej o wymiarach 30m x 62m (pole gry 26m x 56m), pokryte sztuczną trawą,
- boisko wielofunkcyjne, pokryte nawierzchnią poliuretanową o wym. 19,1m x 32,1m, zawierające boisko do piłki siatkowej oraz koszykowej,
- budynek sanitarno-szatniowy o powierzchni użytkowej ok. 60 m2, zaprojektowany jako budynek systemowo-modułowy (10 modułów) ogrzewany elektrycznie. W założeniach spełnia on następujące wymogi funkcjonalne: magazyn sprzętu gospodarczo-sportowego, szatnie oddzielnie dla każdej płci lub drużyny (4 moduły), zespół higieniczno-sanitarny (4 moduły), pomieszczenie gospodarza obiektu i trenera środowiskowego.Budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Teren kompleksu ogrodzony jest siatką o wys. 4m, boiska do piłki nożnej wyposażono w piłkochwyty za bramkami o wys. 6 m, zamontowano bramki aluminiowe o wym. 5m x 2m. Boisko wielofunkcyjne wyposażone jest w stojaki z tablicami do kosza o regulowanej wysokości oraz montowane w tulejach słupy do mocowania siatki do piłki siatkowej (również regulowanej wysokości). Teren boisk jest oświetlony za pomocą 10-ciu dziewięciometrowych masztów oświetleniowych.

Kompleks będzie ogólnodostępny, a korzystanie z niego nieodpłatne pod nadzorem trenera - animatora sportu.

Regulamin kompleksu znajduje się w dziale INFORMACJE.


15 LISTOPAD 2009

Konkurs wiedzy o szkole

12 listopada 2009 roku odbył się w bibliotece jubileuszowy konkurs literacki wiedzy o szkole. Po raz piętnasty uczniowie najstarszych klas rozwiązywali test dotyczący historii "siódemki", jej pracy i wydarzeń. Uczestnikom konkursu słów otuchy oraz życzeń połamania pióra dodawała dyrektor Jolanta Struzik oraz organizator konkursu M.Binkowska.


12 LISTOPAD 2009

11 LISTOPADA

6 listopada 2009 roku w uroczystym i podniosłym nastroju zebrała się na sali gimnastycznej cała szkoła. Dyrekcja, nauczyciele oraz dziewczęta i chłopcy z klas I-VI w ciszy i skupieniu obejrzeli i wysłuchali widowisko "Wolność trzeba zawsze zdobywać". Uczniowie klasy VIb przedstawili montaż słowno-muzyczny przygotowany przez K.Łącką i M.Nowak.
11 listopada 2009 Dyrekcja oraz delegacje nauczycieli i uczniów wzięli udział w obchodach miejskich Dnia Niepodległości.


16 PAŹDZIERNIK 2009

Dzień papieski

16 października to dzień szczególny dla Polaków. 31 lat temu na stolicy piotrowej w Watykanie zasiadł Polak - Karol Wojtyła. Społeczność PSP nr 7, która ma zaszczyt i honor nosić imię Jana Pawła II uczciła pamięć swojego patrona uroczystym apelem, modlitwą i zapaleniem zniczy pod popiersiem.


14 PAŹDZIERNIK 2009

Ślubowanie klas pierwszych

W Dniu Edukacji Narodowej swoje święto obchodzili nie tylko nauczyciele.W tym dniu w poczet uczniów "siódemki" zostali włączeni najmłodsi uczniowie - dziewczęta i chłopcy klas pierwszych. Dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz uczniowie w miłej atmosferze obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez E.Biel i D.Grabias.Do zyczeń dla nauczycieli dołączono życzenia dla pierwszoklasistów, dla których pasowanie na uczniow było wielkim wydarzeniem.

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1
     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

8 PAŹDZIERNIK 2009

Udział w uroczystościach

W tygodniowym Jubileuszowym Wielkim Odpuście ku czci Królowej Różańca Świętego 6.10.2009r delegacja naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym, dyrekcją i nauczycielami wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9.00 w Bazylice Św. Mikołaja w Bochni. W dniu 7 października w sam dzień rocznicy koronacji, który przypadł w środę, uczestniczyliśmy w uroczystej procesji różańcowej wraz Cudownym Obrazem Matki Bożej z miejsca koronacji - Kolanów na Plac Sanktuaryjny. Procesja rozpoczęła się o godz. 16.30, a o godz. 18.00 uczestniczyliśmy również w Mszy Św. przy ołtarzu polowym. Przewodniczył tym uroczystościom J E Ks. Abp Mieczysław Mokrzycki Metropolita Lwowski, były kapelan Ojca Świętego Jana Pawła II i Benedykta XVI.


22 WRZESIEŃ 2009

Sprzątanie świata

W całej Polsce we wrześniowe dni odbywała się akcja "SPRZĄTANIE ŚWIATA". Zgodnie z tradycją uczniowie wraz z wychowawcami klas aktywnie włączyli się w sprzątanie najbliższego otoczenia. Mając na uwadze tegoroczne hasło akcji: "Pomagajmy Ziemi - codziennie" wszyscy sprzątali okoliczne tereny szkoły i osiedla.


18 WRZESIEŃ 2009

70 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

17 września 2009 roku poczet sztandarowy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Bochni, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, dyrekcja i delegacja nauczycieli uczestniczyli w miejskich uroczystościach przy pomniku gen. Leopolda Okulickiego upamiętniających 70 rocznicę napaści sowieckiej na Polskę.
Obchody rozpoczęto od odśpiewania hymnu narodowego. Po modlitwie w intencji ofiar II wojny światowej, okolicznych przemówieniach, apelu poległych i salwie honorowej oddanej przez Kampanię Reprezentacyjną Wojska Polskiego złożyliśmy pod pomnikiem wiązankę kwiatów.

     
Podpis miniaturki 1 Podpis miniaturki 1

1 WRZESIEŃ 2009

Rozpoczęcie roku szkolnego 2009/2010

W piękny słoneczny wrześniowy poranek - 1.09.2009r szkoła rozpoczęła kolejny rok nauki i pracy. W "kolorowej" nowo odremontowanej szkole, nauczycieli, rodziców i uczniów powitała Pani Dyrektor. Zebrani na Sali gimnastycznej obejrzeli i wysłuchali program artystyczny przygotowany przez uczniów klas III. Przy promieniach słońca uczniowie udali się do swoich klas na spotkania z wychowawcami.

Dla uczczenia tragicznych wydarzeń 1939r, Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystościach obchodów "POLSKIEGO WRZEŚNIA". Zebrani uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej i apelu na cmentarzu Św. Rozalii gdzie złożono kwiaty, zapalono znicze i uczczono minutą ciszy pamięć poległych.
Copyright © 2009-2014